Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
104

Muğla Milas İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
1 ilçe seçildi arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Muğla cancel
Milas cancel
ebebek

Bebekolog / Part Satış Danışmanı - Milas Pomelon

ebebek
Muğla
Part Time
22 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Six Senses Kaplankaya

Cost Controller

Six Senses Kaplankaya
Aydın +1 il daha
Tam zamanlı
1 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 5 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız
Muğla Milas İş İlanları kariyer.net'de! Diğer iş ilanı seçeneklerini ve fırsatlarını incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz.
Ankara Stajyer İş İlanları , Bursa Karacabey İş İlanları , İzmir Bergama İş İlanları , İzmir Gaziemir İş İlanları , Aydın Didim İş İlanları

Milas İş İlanları

Muğla'nın Milas ilçesi yaz aylarında turistlerle büyük oranda artan yerleşik 130 bin nüfusu ile büyük bir ilçedir. Tarih boyunca uygarlıklara başkentlik yapmış, tarihi ve kültürel dokusu ile öne çıkan Milas iş ilanları bakımından turizm ağırlıklı bir durumdadır. Milas iş ilanları dönemsel olarak yoğunlaşmakta, Milas iş ilanları 2018 turizm dönemi başlamadan önce verilmektedir.

Kalesi, çarşısı, tarihi evleri ile turistlerin hayran kaldığı Milas halıcılık sektörü ile de ünlüdür. Milas, dünyanın 7 harikasından biri sayılan Halikarnas Mozolesi'nin çok iyi korunmuş küçük bir modeli olan Gümüşkesen Anıtı'na ev sahipliği yapar. Antik dönemlerden Bizans'a, beyliklerden Osmanlı'ya pek çok tarihi uygarlığı eserleri, antik kentler, hanlar hamamlar, camiler bir aradadır. Milas'ın ünlü tarihi evleri ise daha çok 19. ve 20. yüzyılda yapılmış, halen de kullanılan evlerdir. Milas'ın bu tarihi dokusu plajlar, Bafa Gölü, yamaç paraşütü gibi imkanlar ile birleşince turizm ilçedeki ana sektör olarak öne çıkmaktadır. Milas iş ilanları turizm ve bağlantılı sektörlere yoğunlaşmış durumdadır.

Turizm sektörü iş ilanları

Milas'ta madencilik, zeytincilik ve enerji sektörlerinin küçümsenemeyecek bir gelişkinliği olsa da Milas iş ilanları 2018 döneminde turizm ilanları öne çıkmaktadır. Milas turizm iş ilanları çoğunlukla turizm, konaklama ve otelcilik sektörünün dönemsel ihtiyaçlarını karşılamak üzere verilmektedir. Milas turizm iş ilanları ile garson, kat görevlisi, bulaşıkçı, barmaid, komi resepsiyonist gibi ilanların yanı sıra güvenlik, kuaför, masöz, çeşitli eğitmenler ve teknik destek elemanları da aranmaktadır. Turizm sektörün yapısı gereği Milas iş ilanları dönemsel özellik taşıyabilmektedir.

Maden sahaları ve santraller

Milas iş ilanları arasında enerji, petrol, madencilik, otomotiv gibi sektörler de bulunmaktadır. İlçedeki ekonomik faaliyetler arasında madencilik de önemli yer tutar. Zengin linyit madenlerine sahip olan ilçede Yeniköy ve Kemerköy adıyla iki termik  santral faaldir. Kalker, boksit, demir, zımpara, diaspor gibi madenlerin yanında mermercilik gelişmiştir. Milas'ta zengin maden yatakları ve linyit kömürüne bağlı olarak faaliyet gösteren santraller önemli istihdam sahaları olarak öne çıkar. Buralara bağlı olarak hizmet sektörleri de gelişmiştir. Turizmin aksine bu iş kolları yılın her dönemi devam eden sürekli işlere imkan tanımaktadırlar.

Tarım ürünleri ve zeytincilik

Tarımsal sulama, tarımsal kalkınma ve su ürünleri gibi alanlarda pek çok kooperatife sahip olan Milas'ta tarım ve hayvancılık, bilhassa da zeytincilik önemli bir iş kolu olarak öne çıkmaktadır. Zeytincilik festivallere konu olan, turizmi de destekleyen bir tarımsal sektör olarak özel bir işlev taşımaktadır. Tütün, pamuk, susam gibi sınai tarımsal ürünler de yaygındır.

Hayvancılık, arıcılık, balıkçılık

Milas'ta süt üretimi amaçlı hayvancılık ile arıcılık da oldukça gelişmiştir. Deniz balıkçılığının yanı sıra kültür balıkçılığı da oldukça yaygındır ve önemli bir istihdam sağlamaktadır. Bu sektöre paralel balık yemi fabrikaları da açılmıştır. Hem kültür balıkçılığı, hem deniz balıkçılığın ilçenin ihtiyaç duyduğu balığı karşılamakta, yöre turizmine katkıda bulunmaktadır.