93

Ofisboy İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Ofisboy cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Ofisboy İş İlanları

Ofisboy iş ilanlarına bakmak için kariyer.net üzerinden varsa hesabından yoksa yeni açacağın profilinden güncel ofisboy iş ilanlarına bakabilirsin. Açacağın profile kişisel yeteneklerin, sahip olduğun belgeleri, diplomaları ve sertifikaları, kişisel iletişim bilgilerin olan telefon numaralarını, e-posta hesaplarını yazabilirsin. Bu şekilde işverenlerin kafasında bir imaj oluşturabilirsin. Eğer işverenin kafasındaki imaja da uygunsan iletişim bilgilerinden sana ulaşacaklardır. İstersen ilanları birbirleri ile karşılaştırarak kendi çalışma saatlerine ve kriterlerine uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. Yaptığın başvurularda kendini öne çıkarmak istiyorsan başvuru yaptığın şirketle ilgili birtakım yetkinliklerinin olması işe alımında etkili olacaktır veya en basitinden bir yabancı dil bilmek bile seni diğer adaylar arasında öne çıkaracaktır. Ofisboy iş ilanları İstanbul gibi büyük şehirlerde yoğunluktadır.

Ofisboy Ne İş Yapar?

Ofisboylar adından da anlaşılacağı gibi erkek ofis elemanlarıdır. Ofisboyların ofis işleri maddeler halinde verilmiştir.

 • Departmanlar arasında veri alışverişi ve iletişim konusunda kilit bir pozisyondadırlar. Bu sebepten ofisboylardan pek çok konuda bilgili olmaları beklenir.
 • Şirkete gelen konukların karşılanmasından sorumludur.
 • Ofisin ofis dışı ihtiyaçlarında ofisboylar ofisin eli ayağı gibidir.
 • Kariyer için bir başlangıç adımı olduğundan 18- 25 yaş arasından seçilirler.
 • Ofis dışı işlere koşturduklarından genellikle ehliyet sahibi olmaları gerekir.
 • Ofisboylar bulundukları ofis haricinde başka ofislerle ofisi arasındaki iletişimi kurar.
 • Ofis araç gereçlerini kullanmakta bir sıkıntı çekmemesi gerekir.
 • Daha kompleks ofis araçları olan telefon, faks yazıcı, bilgisayar gibi aygıtların kullanımına vakıf olmalıdır.
 • Ofise giden ve gelen kargoların hepsiyle ofisboy ilgilenir. Bu kargo işlemlerini de üstlerine raporlamakla sorumludur.
 • İş temposuna ayak uydurabilmesinin yanında, bakımlı olmalıdır.
 • Gerek yazılı gerekse sözlü insan iletişiminde yetenekli olmalıdır.
 • Üst düzey yöneticilerin verdiği işleri halletmesi gerekir

Bu özellikleri sağladığını ya da sağlayabileceği düşünüyorsan kariyer.net üzerinden ofisboy iş ilanlarına bakıp kendine uygun gördüğün ofisboy iş ilanlarına göz gezdirebilirsin. Eğer sadece istediğin özelliklere sahip iş ilanlarının listelenmesini istiyorsan filtreleme yapabilirsin. Kriterlerinin tuttuğu ilanlar için ofisboy iş başvurusunda bulunabilirsin.

Ofisboy Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

İyi bir ofisboy sürekli insanlarla iletişim halindedir. Gerek misafirleri karşılaması gerek departmanlar arasında bilgi alışverişi sağlaması ile iyi iletişim yeteneklerine sahip olmalıdır. Ofis dışı işlerle de ofisboylar ilgilendiği için ehliyet sahibi olmaları gerekir. Ofis içindeki aygıtlar olan telefon, faks, bilgisayar ve yazıcı gibi diğer ofis araç gereçlerinden görece daha karmaşık olan cihazların kullanımına alışkın olmaları gerekir. Özellikle ofis programlarını sorunsuz kullanmayı bilmelidir. Ofisboylar genelde kariyerin ilk basamağı sayıldığından çalışacak kişilerin 18-25 yaş aralığında bulunması gerekir. Bunların yanında ofiste yoğun iş koşulları altında çalışmaya alışık olmalıdır. Ofisboyların genel özellikleri bunlardır. Bu özelliklere sahip olduğunu düşünüyorsan kariyer.net üzerinden bu ilanlara ofisboy iş ilanları bugün, haftalık ya da aylık ilanlar olarak filtreleyerek ulaşabilirsin.

Ofisboy Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Ofisboy olmak için birtakım eğitim ve belgelere sahip olmak gerekir. Bunlardan ilki ehliyettir. Ofis elemanları ofis dışı ofis işlerine sıkça çıkmaları gerektiği için ehliyet önemlidir. Bununla beraber ofisboy Office programları eğitimi almış olmalıdır. Örnek vermek gerekirse Word, Power Point, Excel gibi uygulamaları kullanmaya vakıf olmalıdır. Bir eğitimi ve belgesi bulunmamasına karşın ofisboyların yazıcı, faks, sabit hat telefonu kullanmayı bilmesi gerekir. Ofisboy olarak askerlik vazifeni yerine getirmiş olman da işe alınırken dikkat edilen noktalardan biridir. İyi iletişim becerilerine sahip olmak da önemlidir. Ofisboylar gerek ofis arkadaşları gerek üstleri gerekse de şirkete gelen konukları ağırladıkları için iyi iletişim becerilerine sahip olmaları ofisboylar için hayati bir öneme sahiptir. Bahsi geçen eğitimlere ve belgelere sahipsen kariyer.net üzerinden ofisboy ilanlarına bakabilirsin.

Ofisboy işe alımı var mı?

İyi iletişim becerilerine sahipsen, ofis araç gereçlerini kullanabilecek yetkinliğe sahip olduğunu düşünüyorsan, ehliyet aldıysan, askerliğini yaptıysan ofisboy olarak çalışabilirsin. Ofisboy olmak istiyorsan kariyer.net üzerinden ofisboy iş ilanları Bursa, Ankara İstanbul gibi şehir bazında aramalar yapabilirsin. Aradığın özellikleri filtreleyen  bu şehirlerdeki ofisboy ilanlarına bakarak sana en uygun olan işi bulabilirsin.  

Ofisboy çalışma ortamı ve koşulları nasıldır?

Ofisboyların aktif ve yoğun iş temposuna ayak uydurabilmeleri gerekir. Gerek ofis içindeki arkadaşlarıyla gerekse ofis dışındaki başka şirketlerle olan ilişkileri için iyi iletişim becerilerine sahip olması gerekir. Bu gibi ortam koşullarında çalışabileceğini düşünüyorsan hemen kariyer.net üzerinden ofisboy arayanların ilanlarını inceleyebilirsin. Aradığın koşullardaki iş tekliflerine göre şirketlerle iletişime geçebilirsin.

Ofisboy iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Ofisboy iş ilanlarına 18- 25 yaş aralığında, askerliğini yapmış, ehliyet sahibi, iletişim becerileri iyi, takım çalışmasına uyum sağlayabilecek, ofis araç gereçlerini ileri derecede kullanabilecek, analitik düşünebilen, yoğun iş temposunu kaldırabilecek bir bünyeye sahip erkekler başvurabilir. Eğer bu şartları sağladığını düşünüyorsan ve ofisboy olmaya istekliysen hemen kariyer.net üzerinden ofisboy iş ilanları yeni imkânlara başvuruda bulunabilirsin.

Ofisboy iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Ofisboy iş ilanlarında birtakım kriterler aranır. İyi iletişim becerilerine sahip olmak, askerliğini bitirmiş olmak, takım çalışmasına uyum sağlayabilmek ve yoğun iş temposunun üstesinden gelebilmek bunlardan bazılarıdır. Bahsi geçen kriterleri sağlıyorsan kariyer.net üzerinden iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin. Ayrıca sadece bulunduğun şehir için değil Türkiye'nin dört bir yanındaki ofisboy iş ilanları Ankara gibi yoğun iş istihdamına sahip şehirlere de başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Ofisboy iş ilanlarında yabancı dil bilgisi aranır mı?

Ofisboy ya da ofis görevlisi olarak adlandırılan pozisyon için birçok farklı sektörde işe alımlar yapılır. Firmalar ofisboy olarak çalışacak kişilerin alımını yaparken çeşitli kriterler belirleyebilir. Yaygın olarak aranan ofisboy kriterleri arasında ingilizce bilme şartı genelde bulunur. Birçok farklı firmada çalışabilen ofis görevlilerinin çalıştıkları alana bağlı olarak İngilizce bilgisine sahip olması beklenebilir. Özellikle dış ticaret ve sanayi firmalarında İngilizce yeterliliği, ofisboylarda aranan özellikler arasında yer alır. İngilizce bilgini belgelediğin takdirde aranan pozisyonlara uygun olabilirsin.

Ofisboy iş ilanlarında adaydan beklenenler nelerdir?

Ofisboy olarak birçok farklı sektörde çalışma imkânı bulman mümkündür. Kariyer.net üzerinden birçok farklı firmanın yayınladığı ofisboy ilanlarına göz atarak iş tanımına ve çalışma koşullarına göz atman oldukça kolaydır. Ofisboy olarak çalışan kişilerin firmada yer alan rutin işlere yardımcı olması beklenebilir. Bununla birlikte çeşitli evrakların farklı kurumlara ya da şirketlere iletilmesinden de ofisboy sorumlu olabilir. Sektöre bağlı olarak bu alanda çalışacak kişilerin üniversite mezunu olmaları ve çeşitli bilgisayar programlarını kullanabilmeleri istenir.

Ofisboy iş ilanları hangi poziyon seviyesinde alım yapar?

Birçok farklı firma, bünyesinde çalışabilecek ofisboylara ihtiyaç duyar. Farklı bölgelerde yayınlanmış olan ofisboy iş ilanlarına göz atarken ilanların hangi pozisyon seviyesinde yayınlandıklarını merak edebilirsin. Firmalar, tecrübesiz kişileri de ofisboy olarak işe alabilir. Bununla birlikte çeşitli firmaların bu alanda tecrübesi bulunan kişileri tercih ettikleri görülür. Başlangıç seviyesi olarak nitelendirilebilen bu pozisyon için yeni mezun kişiler ve iş tecrübesi olmayan elemanlar tercih edilebilir. Bununla birlikte adayın üniversite mezunu olması diğer adayların önüne geçmesinde etkili olabilir.

Ofisboy iş ilanları hangi şehirlerde bulunur?

Ofisboy pozisyonunda çalışabilecek kişilere yaygın olarak ihtiyaç duyulur. Ofisboy olarak çalışmayı planlıyorsan Kariyer.net üzerinden birçok farklı ilde yer alan iş ilanlarına göz atabilirsin. Ofisboy iş ilanlarının yaygın olarak yayınlandığı bazı bölgeler bulunabilir. Bu bölgelerde yer alan iş ilanlarına başvuru yaptığın takdirde işe kabul edilme şansını arttırabilirsin. İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde yaygın olarak şirketlerde ofisboy ihtiyacı doğar. Bu bölgelerde yaşıyorsan veya yaşamayı planlıyorsan kariyer.net üzerinden yayınlanan iş ilanlarına bulunduğun yerden başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur