2394

Ön Muhasebe Sorumlusu İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Ön Muhasebe Sorumlusu cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 48 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Ön Muhasebe Sorumlusu İş İlanları

Ön Muhasebe Sorumlusu İş İlanları

Ön muhasebe, bir işletmenin finansal işlemlerinin kaydedilmesi ve düzenlenmesi aşamasıdır. Bu işlem, işletmenin mali kayıtlarını düzenli olarak takip etmesine ve yönetmesine yardımcı olur. Her işletmenin ilgilenilmesi gereken mali kayıtları bulunduğu için ön muhasebe sorumlusu iş ilanları oldukça fazladır. Ön muhasebe süreci, işletmenin finansal kayıtlarını hazırlama, kaydetme ve sınıflandırma işlemlerini içerir. Bu kayıtlar arasında, fatura, makbuz, banka hareketleri, çek-senet işlemleri, alacak ve borçlar gibi işlemler yer alır. Bu kayıtların düzenli olarak ve doğru şekilde yapılması, işletmenin mali durumunu doğru bir şekilde izlemesine olanak tanır. İşletmenin büyüklüğü, ihtiyaçları ve işletme sahibinin beklentisi gibi sebepler ön muhasebe sorumlusu iş ilanlarının içeriğini etkiler. Eğer böyle bir alanda kariyer hedefin varsa ön muhasebe sorumlusu iş ilanları sayfalarını inceleyerek aranan kriterleri ne ölçüde karşıladığını öğrenebilirsin.

Ön muhasebe Sorumlusu İş İlanları Nelerdir?

Bir işletmenin finansal kayıtlarının doğru şekilde kaydedilip düzenlenmesi ve raporlanmasından sorumlu olan ön muhasebe sorumlularıdır. Dolayısıyla ön muhasebe sorumlusu iş ilanlarında muhasebe, ekonomi ya da finans eğitimi almış kişiler aranır. Ön muhasebe sorumlusu eleman arayan firmalar, işletmelerinin ihtiyaçlarına ya da büyüklüğüne bağlı olarak ön muhasebe sorumlusu iş ilanlarında uzman ya da tecrübesiz bir aday aranıyor olabilir. Aldığın eğitimi ve niteliklerini değerlendirip tecrübeli ya da tecrübesiz ön muhasebe sorumlusu eleman arayanlar tarafından verilen ilanlara başvuru yapabilirsin. Eğitim durumunu, istediğin pozisyonu, sektörü ve çalışma şeklini filtreleme seçeneklerinden seçip filtreleyerek aradığın işe kolayca ulaşabilirsin.

Ön Muhasebe Sorumlusu İş İlanları İçin Çalışma Koşulları ve Pozisyonlar Nasıl?

Ön muhasebe sorumlusu iş ilanları, işverenlerin finansal işlemlerini takip eden, kayıt tutan ve hesaplarını yöneten nitelikli profesyoneller aradıkları anlamına gelir. Bu pozisyon, birçok farklı sektörde, özellikle de finansal hizmetler, üretim ve perakende sektörlerinde yaygındır. Güncel ön muhasebe sorumlusu iş ilanları çalışma koşulları açısından pek çok işe kıyasla beğenilen özelliklere sahiptir. Şirketlerin finans departmanına bağlı olarak çalışan ön muhasebe sorumlusu iş ilanlarında belirtilen görevler şunları içerebilir:

 • muhasebe kayıtlarının doğru ve zamanında tutulması,
 • faturaların düzenli ödenmesi ve takibinin yapılması,
 • müşteri hesaplarının takibi. 

Ön muhasebe sorumlusu iş ilanlarında belirtilen çalışma koşulları genellikle şunlardır:

 • ofis ortamında, normal mesai saatleri içinde çalışma,
 • firmaya bağlı olarak esnek çalışma saatlerine uyum ve mali yıl sonu ve dönemsel raporlama süreçlerinde daha yoğun bir çalışma performansı,
 • ek mesaiye uyum sağlama,
 • stok, depo, çek ve senet takiplerinin titizlikle yapılması,
 • gelir, gider, cari hesap takiplerinin yapılıp raporlanması,
 • tedarikçi-müşteri takibinin yapılması.

Bazı işverenler çalışanın özel durumuna göre çalışma koşullarını daha esnek tutabilir. Eğer çok iyi bir aday olduğunu düşündüğün bir iş ilanına başvuruyorsan başvuru sırasında önyazında özel durumunu belirtebilir ya da işverenle görüşme sırasında bunu kendisine yüz yüze bildirebilirsin. Benzer şekilde ön muhasebe sorumlusu iş ilanlarını açan işverenin de senden şirketinin ihtiyacına özel farklı bir beklentisi varsa iş görüşmesinde bunu sana bildirecektir.

Ön Muhasebe Sorumlusu İşe Alımı İçin Aranan Nitelikler Nelerdir?

Ön muhasebe sorumlusu pozisyonları genellikle finans veya muhasebe bölümlerinde yer alan orta düzey pozisyonlardır. Bu pozisyona sahip bir çalışan, muhasebe kayıtlarını tutmak, finansal raporlar hazırlamak ve bütçe planlaması yapmak gibi sorumluluklarla karşı karşıya kalabilir. Ön muhasebe sorumlusu iş ilanlarında hangi niteliklerin arandığını inceleyebilirsin. Ayrıca, bu pozisyonda çalışan kişilerin, muhasebe ve finans yönetimi hakkında bilgi sahibi olmaları, iyi bir analitik düşünme becerisine sahip olmaları ve finansal verileri doğru bir şekilde yorumlayabilmeleri önemlidir. Ayrıca, iyi bir iletişim becerisi ve ekip çalışmasına uygunluğu da önemli bir faktördür. Firmanın ihtiyacına bağlı olarak ön muhasebe sorumlusu iş ilanlarında, ehliyet sahibi olman ve bir yabancı dili akıcı bir şekilde konuşabiliyor olman istenebilir. Bunların yanında muhasebe programlarını da bilmen gerekebilir. Eğer bu alanda bir kariyer yapmak istiyorsan eksik olduğunu düşündün programlar için eğitimler ve sertifikalar alabilirsin.

Ön Muhasebe Sorumlusu İş İlanlarına Uygun Eğitim ve Sertifikalar Nelerdir?

Her meslek için alınan resmi eğitime ek olarak bazı ek eğitimler bulunur. Bu eğitimler arasında bazı yazılım programlarına hakim olmak, yabancı dil bilmek, iletişim becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalar yapmak gibi bir çok konu olabilir. Ön muhasebe sorumlusu iş ilanlarında da senden beklenen pek çok gerekli eğitim ve sertifika olabilir. Genel olarak, ön muhasebe sorumlusu iş ilanlarında aşağıdaki eğitim ve sertifikalara sahip olman beklenir:

 

 • Meslek yüksekokulu veya üniversite düzeyinde muhasebe, finans veya işletme alanında eğitim almış olman tercih sebebidir.
 • Vergi ve muhasebe konularında bilgi sahibi olman gerekir. Bunun için Türkiye Muhasebe Standartları, Türkiye Vergi Kanunları, Türkiye İş Kanunu, Türkiye Ticaret Kanunu gibi ilgili yasal düzenlemeler hakkında bilgi sahibi olmalısın.
 • Ön muhasebe işlemleri ile ilgili yazılım programlarını kullanabilmen gerekir. Ön muhasebe sorumlusu iş ilanlarında özellikle muhasebe programlarına hakimiyet aranır. Bu programlar ilandan ilana farklılık gösterebilir.
 • Microsoft Office programlarını etkin bir şekilde kullanabilme becerisi gereklidir. Özellikle ön muhasebe sorumlusu iş ilanlarında Excel bilgisi aranır. 
 • İyi derecede İngilizce bilmek genellikle ön muhasebe sorumlusu iş ilanlarında belirtilen bir kriterdir. Özellikle uluslararası firmalarda çalışmayı düşünüyorsan en az bir yabancı diline okuma, yazma, anlama ve teknik alanlarından hakim olmalısın.
 • Vergi uzmanlık sertifikası, muhasebe uzmanlık sertifikası, işletme yönetimi sertifikası gibi ilgili sertifikalar da önemlidir. Farklı sektörlere ait ön muhasebe sorumlusu iş ilanlarında aranan sertifikalı eğitim değişkenlik gösterebilir. 

Yukarıda sıralananlara ek olarak, mesleki deneyim ve referanslar da ön muhasebe sorumlusu iş ilanlarını açan işverenler tarafından önemsenir. İlgili alanda çalışmış olman veya staj yapmış olman seni diğer adayların önüne geçirebilir. Sektörel ilgi, bilgi ve tecrübe de ön muhasebe sorumlusu iş ilanlarını oluşturan insan kaynakları çalışanlarının ilgisini çeker. Bu özellikler, seni diğer adaylardan bir adım öne çıkarmak için ihtiyacın olan özelliklerdir. Yukarıdaki eğitim ve sertifikalara sahip olmak, ön muhasebe sorumlusu pozisyonunda çalışman için gerekli nitelikleri sağlayacaktır. Ancak, işverenlerin istekleri farklılık gösterebileceği için, başvurmayı düşündüğün ön muhasebe sorumlusu iş ilanlarındaki özellikleri dikkatle incelemek ve gereksinimleri karşıladığına emin olmak son derece önemlidir.

Ön Muhasebe Sorumlusu İş İlanlarına Başvururken Nelere Dikkat Etmelisin?

Ön muhasebe sorumlusu iş ilanlarına başvururken dikkat etmende fayda olan bazı unsurlar şunlardır:

 

 1. İş tanımını dikkatle okuduğundan emin olmak: Ön muhasebe sorumlusu iş ilanlarında açıklanan iş tanımlarını ve sorumluluklarını okuyup beceri ve deneyimlerinle uyumlu olduğundan emin olmalısın. İlanın dikkatlice okunması, işe başvurmanın doğru bir karar olup olmadığına karar vermende sana yardımcı olabilir.
 2. Gereksinimleri karşıladığından emin olmak: Ön muhasebe sorumlusu iş ilanlarında belirtilen gereksinimlere uygun olduğundan emin olmanda fayda var. İşverenin belirtilen nitelikleri karşılamanı bekleyeceğini unutmamalı ve özgeçmişinde dürüst davranmalısın.
 3. Özgeçmişi ve önyazıyı güncel tutmak: Ön muhasebe sorumlusu iş ilanlarına uygun bir özgeçmişi site üzerinden hazırlayıp işverene gönderebilirsin. Özgeçmişinin işverenin dikkatini çekebilmesi için, özellikle iş ilanında vurgulanan deneyim ve becerilerini özgeçmişinde vurgulayabilirsin.
 4. Kendini iyi ifade etmek: İşverenle iletişim kurarken kendini iyi ifade etmeye çalışmalısın. İlgini çeken ön muhasebe sorumlusu iş ilanlarına başvurularını yaparken işverenlerin dikkatini çekebilecek bir önyazı hazırlayabilirsin.
 5. Referanslarını hazırlamak: Başvurmayı planladığın ön muhasebe sorumlusu iş ilanlarında referans istenip istenmediğine bakmalısın. Referanslarını önceden hazırlamak, işverenin talep etmesi halinde hızlıca sunmanı sağlar.
 6. Şirket ve iş hakkında bilgi edinmek: Ön muhasebe sorumlusu iş ilanlarına rastgele başvurmak yerine işveren ve iş hakkında bilgi edinip aranan niteliklere uygun bir özgeçmiş ve önyazı hazırlamak işe alınma ihtimalini artırabilir. Şirketin web sitesini inceleyebilir, varsa tanıdığın şirket çalışanları ile iletişim kurarak şirket kültürü ve prensipleri hakkında ipuçları alabilirsin. 
 7. İş görüşmesine hazırlanıp gitmek: İşverenin sana dönüş yapması halinde, iş görüşmesi için hazırlıklı olman gerekir. Ön muhasebe sorumlusu iş ilanlarında belirtilen eğitim ve sertifikaları tamamladığından, mülakat sırasında sana sorulabilecek bazı klasik mülakat sorularına çalıştığından emin olmanda fayda var.
 8. İşverene doğru bir izlenim vermek: İşverenle iletişimde profesyonel olup kendini güvenilir ve güçlü bir aday olarak sunmak iş hayatın boyunca sana katkı sağlayabilir. İşe alınsan da alınmasan da ön muhasebe sorumlusu iş ilanlarına başvurduğunda prezantabl bir görünüme sahip olman, güven vermen ve etkili iletişim kurman ilerde açılacak pozisyonlar için işverenlerin seni uygun bulmasını sağlayabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Ön Muhasebe Sorumlusu iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Ön Muhasebe Sorumlusu iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Ön Muhasebe Sorumlusu iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Ön Muhasebe Sorumlusu iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Ön Muhasebe Sorumlusu pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Ön Muhasebe Sorumlusu iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Ön Muhasebe Sorumlusu iş ilanlarına erişebilirsin.

Ön Muhasebe Sorumlusu iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Ön Muhasebe Sorumlusu için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur