52

Pastane İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Pastane cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Pastane Sektörü İş İlanları

Türkiye bünyesinde birçok sektörde iş imkanı bulunur. Belirlenen bu sektörlerden birisi de pastane sektörü. Pastanenin içindeki reyonlardan sorumlu olan, gelen müşteriyle ilgilenen, mutfak ile iletişim halinde çalışan, servis ve satış ile ilgilenen çalışanlar pastane sektörü için önemli. Küçük veya büyük her pastanede çalışacak elemanlara ihtiyaç duyulur. Bazı işletmeler, hem kahvaltı salonu hem de pasta servisi yapılan büyük mekanlar olarak iş yapar. Bu tip işletmeler, çok sayıda eleman çalıştırırlar. Bu elemanlar, sipariş servis, hesap gibi hizmetlere de bakarlar. Sen de bulunduğun bölgede pastane sektöründe çalışmak istersen Kariyer.net'ten pastane sektörü iş ilanları sayfasından sana uygun kriterlerdeki iş ilanlarına ulaşabilirsin. 

Pastane Elemanının Görevleri

Hizmet sektöründe çalışan bütün adaylarda olduğu gibi pastane elemanının da öncelikli görevi işini gönülden ve severek yapması. Pastane elemanı mekanın genel temizliğinden sorumlu olur. Aynı zamanda adaylar mekanın düzenini sağlar. Pastane elemanlarının diğer bir görevi de pastanede çalışan diğer elemanlarla ve mutfak çalışanlarıyla koordine halinde kesintisiz hizmet vermek. Adaylar ürünlerin etiketlerinin okunabilecek düzende kalmasını sağlar. Aynı zamanda adaylar ürün fiyatları değiştiğinde etiketleri yeniler. Pastanede çalışan adaylar sürekli insanlarla bir arada olacağından dolayı insan ilişkilerinde başarılı ve müşterilere karşı güler yüzlü olmakla yükümlü. Sen de Ankara'da bu sektörde çalışmak istersen Kariyer.net'ten pastane iş ilanları Ankara sayfasından sana uygun iş ilanlarını inceleyebilirsin. 

Pastane Elemanında Aranan Nitelikler

Her sektörde olduğu gibi pastane sektörü için de adaylarda bulunması gereken nitelikler bulunur. Bunlar arasında; 

  • Adayların enerjik olması, hareketli iş temposuna uyum sağlaması,
  • Bunun yanında elemanların kişisel temizliğine ve bakımına azami özen göstermesi,  
  • Ayrıca bu sektörde çalışan adayların mekan çalışanlarıyla uyum içinde olması, 
  • Adayların müşterilere ilgili ve pozitif yaklaşım sergilemesi, 
  • Bunlara ek olarak zamanında iş alanında bulunması ve çalışma saatlerini aksatmaması da aranan nitelikler arasında yer alır. 

Sen de bu alanda çalışmak istersen Kariyer.net'ten güncel pastane sektörü iş ilanları sayfasından başvuru yapabilirsin. 

Kimler pastane elemanı olabilir?

Pastane sektöründe çalışmak isteyen adaylar; temiz, bakımlı, dinamik ve hizmet sektörüne uyumlu adaylar bu alanda iş bulabilirler. Bu alanda çalışacak olan elemanlar, insanlar ile sürekli iletişim halinde olacakları için güler yüzlü ve iletişim becerilerinin yüksek olması gerekir. Bu sektörde mesleğini icra etmek istiyorsan pastane sektörü eleman arayanlar sayfasındaki iş ilanlarını inceleyebilirsin. 

Pastane elemanı olarak çalışmak için eğitim gerekir mi?

Pastane elemanı olabilmek için akademik kariyer gerekli değil. Fakat bazı firmalar lise mezunu olma  şartı isteyebilir. Bazı firmalar ise eğitim şartı aramaz. Adaylar pastacılık eğitimi,  hijyen eğitimi gibi kurslara katılarak sertifika alabilirler. Bu durumda iş imkanları genişler. Sen de bu alanda çalışmak istersen Kariyer.net'ten iş ilanlarını inceleyebilirsin.  Ayrıca pastane sektörü iş ilanları bay ve kadın olarak yayınlanmış iş ilanlarını da inceleyebilirsin. 

Pastane elemanları ne kadar maaş alır?

Pastane elemanı olarak çalışan adayların aldıkları maaş konusunda net bir bilgiye ulaşmak mümkün değil.  Bu konuda iş ilanları yayınlayan firmalar adayların alacağı maaşı belirler. İlan detaylarında yer almıyorsa firmaya soru sorma özelliğini kullanarak öğrenebilirsin. Sen de sana uygun iş ilanları için Kariyer.net’i ziyaret edebilir, hazırladığın CV ile kolayca başvurabilirsin. 

Pastane sektörü iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Pastane sektöründe mesleğini icra etmek istiyorsan yapman gereken Kariyer.net'i ziyaret ederek sana uygun pozisyonlardaki iş ilanlarını incelemek. Sen de bu alanda çalışmak istersen pastane sektörü iş ilanları bayan ya da erkek olarak Kariyer.net'ten güncel iş ilanlarına bakabilirsin. Kariyer hedeflerine hızlı ve güvenilir yoldan kolayca ulaşabilirsin. En güncel ilanlara erişmek için alarm özelliğini kullanarak ilanlar eklenir eklenmez bakabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Pastane sektöründe hangi illerde istihdam sağlanır?

Pastane sektöründe özellikle İstanbul, Bursa, İzmir, Ankara gibi kentlerde istihdam oldukça yoğun olması ile dikkat çekiyor. Bu illerde pastane sektöründe yoğunlaşan istihdam genellikle hizmet sektörünün bu illerde çok fazla yoğunlaşması ve talep görmesinden kaynaklı oluyor. Hizmet sektörünün ve yeme içe sektörünün geliştiği illerde pastane sektörü de oldukça revaç görüyor. Özellikle pastanecilik genellikle ulaşım ve dağıtım imkanları gelişmiş illerde daha fazla oluyor. Bu illerdeki pastane imalathanelerinden çevre illere ve bölgelere pastane ürünleri satılıyor.

Pastane sektöründe usta olarak hangi işlerde çalışılabilir?

Pastane sektöründe usta olarak çalışmak isteyen kişiler özellikle pastanecilik işini profesyonel olarak yapan ekip olarak çalışan imalathanelerde usta pozisyonunda çalışabiliyor. Pastane sektörü içinde usta olarak çalışılacak işlerin başında özelikle fırıncılık, pastanecilik gibi işler yer alıyor. Fırın ve kafe ya da pastaneler kendi imalatlarını kendileri yaptıkları için usta bir çalışana da ihtiyaç duyuyor. İmalathaneler pastane sektöründe usta elemana en çok ihtiyaç duyulan ve ustaların en çok istihdam edildikleri süreçler oluyor. Bunların yanı sıra ustalar pastane sektörü için restoran gibi iş yerlerinde de ekmek, pasta, tatlı ve benzeri yemeklerin ev ürünlerin üretiminde istihdam ediliyor.

Pastane sektöründe garsonlar için iş imkanı nasıldır?

Pastane sektöründe garson olarak çalışacak kişiler için de birden çok iş imkânı buluyor. Özellikle hem imalat hem de satış yapan pastaneler ve fırınlar imalattan ürün satışı yaparken ya da kafe olarak hizmet vermek için garsonları işe alıyor. Garsonlar imalathaneden gelen ürünleri müşterilere servis ediyor. Garsonlar için pastane sektörü içinde kafe, fırın, pastane gibi iş yerlerinde iş imkânı bulunuyor. Garsonlar pastane sektörü içinde pastacılık ürünleri ve tatlı satışı yapan restoran benzeri iş yerlerinde de iş imkânı buluyor.

Pastane sektöründe üniversite mezunları için ne tür işler var?

Pastane sektöründe üniversite mezunları için birçok iş olanağı yer alıyor. Dört yıllık ya da iki yıllık lisans eğitimini tamamlayan üniversite mezunları pastane sektörü içinde imalat, satış gibi aşamaların tümünde istihdam ediliyor. Üniversite mezunları özellikle de gıda ve yeme içme üzerine eğitim alan kişiler, gastronomi ve aşçılık mezunları pastacılık üzerine uzmanlaştıktan sonra usta, pasta şefi olarak pastane sektörü içinde iş imkânı bulabiliyor. Bunun yanı sıra üniversite mezunları işletmeci olarak da pastane sektöründe çalışama imkanı bulabiliyor.

notifications İş Alarmı kur