17

Pazarlama Stajyeri İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Pazarlama Stajyeri cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Pazarlama Stajyeri İş İlanları

Pazarlama, şirketlerin sahip olduğu ürünler ve hizmetler hakkında bilgilendirme yapması ve bu ürünler ile insanların ilgilenmesini sağlaması amacı ile yapılan işlemlere verilen genel isimdir. Pazarlama sürecinin gerçekleştirilmesi, pazar araştırması, hedef kitle analizi gibi süreçlerin doğru yönetilmesi ile mümkündür. Pazarlama işlemi, satış, reklam, dağıtım gibi bir işletmeye dair pek çok boyutu kapsar. Pazarlama stajyerleri, firmaların pazarlama departmanında yer alan kişilerdir. Pazarlama stajyeri olarak firmanın ürünlerinin pazarda satışının artması için çeşitli faaliyetlerde bulunursun. Bunun yanı sıra pazarlama stajyeri olarak gerçekleştirmen gereken birçok farklı görev ve sorumluluk bulunur. Pazarlama stajyeri iş ilanları ve alım fırsatlarına göz atarak çeşitli firmaların pazarlama departmanında stajyer olarak çalışma imkanı yakalayabilirsin. 

Pazarlama Stajyeri Ne İş Yapar?

Çoğunlukla idari görevlerde yer alan pazarlama stajyerlerinin yerine getirmesi gereken çeşitli görev ve sorumluluklar vardır. Güncel pazarlama stajyeri iş ilanları detaylarında pazarlama stajyerinin görev ve sorumlulukları hakkında genel bilgi verilse de bahsedilen işler hakkında kapsamlı bir bilgiye sahip olmak önemlidir. Pazarlama stajyeri olarak görev ve sorumlulukların arasında satış ekibine destek verme görevi yer alır. Pazarlama departmanında çalışırken satış ekibine optimum düzeyde destek vermek, satış işlemine olumlu yönde katkıda bulunman gerekir. Bağlı olduğun firmanın çalıştığı diğer firmalarla sürekli olarak iletişim halinde olman, bilgi alışverişini sağlaman da bir o kadar önemlidir. Sahip olduğun bilgiler doğrultusunda düzenli olarak rapor hazırlamak ve bu raporları ilgili birimlere sunmak da işinin bir parçasıdır. Pazar araştırması işlemleri yapılırken diğer personellere destek olman ve analizlerin yapılma aşamasında etkinlik göstermen beklenir. Pazarlama sektöründe yer alan şirketler, pazarlama stratejileri oluştururken promosyon ve kampanya çalışmaları yapar. Bu çalışmaların hazırlanmasına yardımcı olmak, pazarlama stajyeri olarak görevlerin arasında yer alır. Pazarlama şirketleri tarafından gerçekleştiren satış arttırıcı faaliyetlere destek vermen, çalışmakta olduğun firmanın daha yüksek bir pazar payına ulaşabilmesini sağlaman görev ve sorumlulukların arasındadır. Pazarlama sektöründe yer alan şirketler, ürünlerini tanıtmak amacıyla katalog ve tanıtım broşürleri hazırlar. Pazarlama stajyeri olarak bu broşürlerin içeriklerinin hazırlanmasına yardımcı olman beklenir. Şirkete ait sitenin güncellemelerini yapmak, aylık yayın içeriklerini hazırlamak ve gönderimlerin planlanmasını sağlamak, pazarlama stajyeri olarak görevlerin arasındadır. Pazarlama stajyeri iş ilanları yeni kategorisindeki alımlara iş başvurusunda bulunarak pazarlama stajyeri olarak çalışma imkanı yakalayabilirsin. 

Pazarlama Stajyeri Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Pazarlama stajyeri arayanlar tarafından verilen iş ilanlarına başvuruda bulunmak ve pazarlama stajyeri olarak görev almak istiyorsan bazı özelliklere sahip olman gerekir. Bu özellikler birkaç başlık altında toplanabilir. Bunlardan bazıları; 

  • Pazarlama stajyeri olarak görev almak istiyorsan kariyerine pazarlama ve satış alanında yön vermek istiyor olman gerekir. Bu husus, pazarlama stajyeri arayan firmalar için oldukça önemlidir. 
  • Yabancı dil konusunda kendini geliştirmen, özellikle İngilizce alanında iyi bir dereceye sahip olman beklenebilir. 
  • MS Office gibi bilgisayar programlarına son derece hakim olman, bu programları pazarlama stratejileri doğrultusunda kullanabilmen gerekir. 
  • Pazarlama stajyeri olarak çalışmak isteyen adayların yoğun çalışma temposuna ve takım çalışmasına yatkın olması önemlidir. Bu bağlamda, farklı departmanlar ile koordineli bir şekilde çalışmaya, pazarlama sürecini ve işleri eş zamanlı olarak yürütebilmeye hazırlıklı olmak şarttır. 
  • Tüm bunların yanı sıra pazarlama stajyeri iş ilanları bayan veya bay gibi özel detaylara sahip olan ilanlarla karşılaşman mümkündür. Başvuru yapmadan önce bu kriterleri karşıladığından emin olman gerekir

Pazarlama Stajyeri İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Pazarlama stajyeri arayan firmalar için iş ilanlarına başvurmadan önce dikkat etmen gereken detaylar arasında eğitim ve pozisyon bilgisi bulunur. Bu noktada pazarlama stajyeri ilanlarında yer alan genel nitelikler ve iş tanımı kısmını dikkatli olarak incelemelisin. Pazarlama stajyeri olarak başvuru yapabilmen için okuduğun üniversite bölümünün ilan ile uyuşuyor olması gerekir. Pazarlama stajyer ilanları detaylarında dikkat etmen gereken konulardan biri de çalışma şeklidir. Çalışma şekli kriterine uygunluk göstermen, pazarlama stajyeri olarak çalışabilmek konusunda önem arz eder. Pazarlama stajyeri iş ilanlarında yer alan yaş, deneyim, askerlik, ulaşım imkanı gibi kriterleri de göz önünde bulundurman önemlidir. Bunların yanı sıra ilanlarda yer alan servis, yemekhane, sosyal haklar gibi unsurlara da dikkat etmen gerekir. Pazarlama staj ilanları hakkında bu detaylar doğrultusunda kapsamlı bir şekilde değerlendirme yaparak iş başvurusunda bulunabilirsin. Böylece pazarlama stajyeri olarak çalışmaya şansı yakalayabilirsin. 

Pazarlama stajyeri iş ilanlarına kimler başvurabilir?

İzmir pazarlama stajyeri iş ilanları gibi farklı şehirleri kapsama alanına alan pazarlama stajyeri iş ilanlarına; üniversitelerin bölümünde 3. ya da 4. sınıfta okumakta olan veya yeni mezun öğrenciler başvurabilir. Bunun yanı sıra yeni bir kariyere geçiş yapmak isteyenler veya yüksek lisansla öğrencilik hayatına devam edenler de bu ilanlara başvuruda bulunabilir. 

Pazarlama stajyeri iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Pazarlama stajyeri iş ilanlarına ulaşabilmek için izlemen gereken yollardan ilki, ana sayfada yer alan ‘İş Ara’ butonuna tıklayarak iş ilanları sayfasına gelmendir. İş ilanları sayfasına geldikten sonra filtre bölümünden pozisyon olarak pazarlama stajyeri seçeneğini işaretleyerek pazarlama stajyeri iş ilanlarına ulaşabilirsin. Filtre kısmından şehir filtrelemesi yapmak da gereklidir. Örneğin; Ankara’da yaşıyorsan şehir olarak Ankara’yı seçerek Ankara pazarlama stajyeri iş ilanları sayfasında yer alan ilanlara başvuruda bulunabilirsin.

Pazarlama stajyeri iş ilanlarında yer alan çalışma şekilleri nasıldır?

Pazarlama stajyeri iş ilanlarında yer alan çalışma şekilleri, firmadan firmaya değişiklik gösterebilir. İstanbul pazarlama stajyeri iş ilanları gibi ilanlarda yer alan çalışma şekilleri yarı ya da tam zamanlı çalışma şekilleridir. Üniversite öğrencisi olarak okumakta olan adaylara hitap eden ilanların çalışma şeklinin yarı zamanlı olduğu görülürken mezun olan öğrencilere hitap eden iş ilanlarının tam zamanlı çalışma şekline sahip olduğu görülür.

Pazarlama stajyeri ihtiyacı bulunur mu?

Pazarlama ve satış alanında hizmet veren firmalar, satış faaliyetlerini düzenlemek ve bu faaliyetlere olumlu yönde katkı yapmak amacı ile pazarlama stajyerlerine ihtiyaç duyar. Bu bağlamda düşünüldüğünde, pazarlama stajyerlerine duyulan ihtiyacın var olduğu söylenebilir. Pazarlama stajyeri iş ilanları bay gibi ilanlarda da görüldüğü üzere, pazarlama şirketlerinin farklı departmanlarında görev alacak olan pazarlama stajyerlerine ihtiyaç vardır. 

Sıkça Sorulan Sorular

Pazarlama stajyeri ne iş yapar?

Pazarlama departmanında stajyer pozisyonunda çalışmak istiyorsan yapman gereken çeşitli işler mevcuttur. Temel olarak telefonlara cevap vermek, e-postalara dönüş yapmak gibi süreçler yürütülür. Bunun yanı sıra sunumlarda kullanılacak veriler için hazırlık yapmak ve satış sırasında ihtiyaç duyulacak olan malzemeleri hazırlamak da görev tanımında yer alır. İçerik üretme, içeriğe uygun grafikler tasarlama ya da yaratıcı videolar hazırlama gibi çalışmalar yapman beklenebilir. Alanında uzmanlaştıkça pazar araştırması ya da rekabet analizi gibi alanlarda da sorumluluk sahibi olabilirsin.

Pazarlama stajyeri çalışma ortamı ve koşulları nasıldır?

Pazarlama stajyeri olarak görev almak, sektörde tecrübe sahibi olman için sana pek çok avantaj sağlar. Pazarlama alanında stajyer olacaksan çalışma ortamın ve koşulların çalıştığın sektöre ve iş yerine göre değişiklik gösterir. Elektronikten gıdaya, sigorta şirketlerinden tekstile kadar sayısız sektörde çalışma imkanı yakalayabilirsin. Bundan kaynaklı olarak çalıştığın ortam farklılaşır. Pazarlama stajyeri olarak genellikle ofis ortamında bulunursun. Kurum tarafından belirlenen mesai saatlerine uyum sağlaman da oldukça önemlidir. Kimi firmalar sadece hafta içi çalışmanı, kimi firmalar ise belirli günlerde çalışmanı talep edebilir. Bu tür detayları iş başvurusu sırasında değerlendirerek sana en uygun çalışma ortamına ve koşuluna sahip olabilirsin.

Pazarlama stajyeri part-time iş ilanı var mı?

Pazarlama stajyerleri, hafta içi her gün ya da haftanın belirli günleri çalışma imkanı bulabilir. Bu koşullar tamamen şirket tarafından belirlenir. Bazı şirketler bu çalışma türlerine ek olarak part-time çalışma fırsatı da sunar. Part-time, sabahtan öğlene ya da öğlenden akşama kadar olan çalışma sistemini içerir. Eğer bu koşullarda çalışmak senin için de uygunsa Kariyer.net ile pazarlama stajyeri part-time iş ilanlarını inceleyebilirsin.

Pazarlama stajyeri iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Bir ürünün ya da hizmetin satışı için çeşitli stratejilerin kullanıldığı pazarlama sektöründe yer almak istiyorsan bazı kriterlere sahip olman gerekir. Öncelikle üniversitelerin ön lisans ya da lisans programları arasından bu sektöre uygun olan bir bölümü başarıyla tamamlamalısın. Başarılı bir şekilde eğitimlerini tamamladıktan sonra stajyer olarak çalışmak için iş arayışına başlayabilirsin. Pazarlama stajyeri iş ilanlarına Kariyer.net ile ulaşabilirsin. Şehir, çalışma türü ya da eğitim seviyesi gibi filtreler aracılığıyla iş ilanlarını listeleyebilir, sana en uygun iş ilanına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur