keyboard_arrow_down
22

Radyoloji Teknikeri İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Radyoloji Teknikeri cancel
Amerikan Hastanesi
Radyoloji Teknikeri
Amerikan Hastanesi
Muğla İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

T

Radyoloji Teknikeri
T SAĞLIK ÇÖZÜMLERİ İTH.İHR.SAN.VEDIŞ TİC.LTD.ŞTİ. VE BİANCO SAĞLIK ÜR.TİC.PAZ.SAN.LTD.ŞTİ. ADİ ORT.
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Memorial Sağlık Grubu
Radyoterapi Teknikeri
Memorial Sağlık Grubu
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Radyoloji Teknikeri İş İlanları

Sağlık sektöründe çok sayıda birim ve pozisyon bulunur. Ülkemizde ve dünya genelinde alım yapılan ve en çok rağbet görülen sektörler arasında sağlık yer alır. Sağlık sektöründe radyoloji teknikeri pozisyonunda çalışan birçok kişi bulunur. Radyoloji teknikeri olmak için tamamlanması gereken eğitim ve sahip olunması gereken donanımlar vardır. Radyoloji teknikeri iş ilanları seçeneklerini, bu alanda çalışabilecek adaylar için açılır. Radyoloji teknikeri olarak hem özel sektörde hem de kamu kurumlarında çalışılabilir. Özel sektörde çalışmak isteyen adaylar, firmaların belirttiği kriterleri karşılayabilmelidir. Kamu kurumlarında görev almak isteyenler ise Kamu Personeli Seçme Sınavı kapsamında yeterli puanı almalıdır.

Radyoloji Teknikerliği Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Radyoloji teknikeri olabilmek için sağlık meslek liselerine yönelmek İlk adım olarak görülür. Ardından üniversitelerde 2 yıllık eğitim veren radyoloji teknikerliği bölümünü başarı ile tamamlamak gerekir. Sağlık meslek lisesi mezunu olmayan adaylar da üniversitede bu alanda eğitim alabilir. Bazı kurumlar, işe alım yaparken adayları belirli sınavlara ya da mülakatlara tabi tutabilir. Kamu kurumlarında çalışmak istiyorsanız gerekli sınavlara girmeniz ve kurumların belirlediği düzeyde başarı göstermeniz şarttır. Özel kurumlar için asıl önemli olan kuruma uyumlu olmanız ve kurumun belirlemiş olduğu çalışma disiplinine uygun davranmanız olur. Bu bağlamda özel kurumlar, adaylarla gerçekleştirdiği mülakatlar ya da farklı sınavlar ile alım yapar. Radyoloji teknikerliği iş ilanları birçok bölgede ve şehirde açılır. Radyoloji teknikeri arayan hastaneler adaylara farklı kriterler sunabilir. Bu kriterler; kişinin eğitim düzeyi, deneyimi gibi unsurları içerir. Bazı kurumlar deneyimli bir çalışan talep ederken bazı kurumlar yetiştirilmek üzere başlığı altında radyoloji teknikeri ilanları açabilir. Radyoloji teknikeri iş ilanları İstanbul kategorisinde yer alan seçenekler İstanbul’da ikamet eden adaylar için uygun olur. Bölgedeki yoğun nüfus ve buna bağlı olarak çok sayıdaki kurum nedeniyle bu kategoride pek çok ilan bulunur. Radyoloji teknikeri iş ilanları Ankara kategorisi de çok sayıda seçeneği barındırır.

Radyoloji Teknikeri Ne İş Yapar?

Radyoloji teknikeri; hastalarda kemik, doku, organ ve damarların görüntülerini elde etmek için farklı araçlar kullanılır. Gerçekleştirilecek olan işlemler ise tomografi veya röntgen olarak tanımlanır. Bu işlemleri yapabilmek için yeterli düzeyde eğitim almak ve donanımlı olmak gereklidir. Radyoloji teknikerlerinin görevleri ve sorumlulukları çeşitlidir. Radyoloji teknikerlerinin, hastaların vücut bölümlerinin uygun şartlarda filminin çekilmesi için ve filmin net, istenen düzeyde görüntü verebilmesi adına hastayı doğru pozisyonda konumlandırması gerekir. Güncel radyoloji teknikeri iş ilanları kategorisini takip eden adaylar, çeşitli kurumlarda çalışma fırsatı bulabilir.

Radyoloji Teknikerliği İçin Hangi Eğitim Ve Belgelere Gereklidir?

Radyoloji teknikeri olabilmek için üniversitelerde açılan 2 yıllık radyoloji teknikerliği bölümünü başarı ile tamamlamak gerekir. Yeni mezun radyoloji teknikeri iş ilanları bu kapsamda gözden geçirebilir. Böylece kurumların prensipleri doğrultusunda yetiştirilen çalışanlardan daha verimli ve kaliteli işler alınır. Radyoloji teknikeri ilanları takip edilerek çeşitli kurum ve kuruluşlarda iş bulunabilir. İş ilanlarına gösterilen rağbet bölge içinde olabildiği gibi farklı şehirlerden de olabilir. Adaylar farklı şehirlere giderek mesleğini icra edebilir. Bu kapsamda farklı firmalarda ve farklı şehirlerde adaylardan istenen kriterler değişiklik gösterebilir. Bazı firmalar adaylardan farklı eğitimler ve belgeler talep edebilir. Bu yüzden adayların iş ilanlarını detaylı şekilde incelemesi gerekir.

Radyoloji Teknikeri Çalışma Koşulları Nasıldır?

Sağlık sektöründe hizmet veren kurumlar, 7 gün 24 saat faaliyet gösterir. Bu nedenle sağlık personellerinin stabil çalışma koşulları olmayabilir. Hasta sayısına ve gelen vakalara göre; çalışma yoğunlukları, çalışma saatleri de her gün farklı olabilir. Ayrıca kamu kurumlarında ve özel kuruluşlarda yoğunluklar farklılık gösterebilir. Radyoloji teknikerinin çalışma koşulları, görev aldığı kuruma göre değişir. 

Radyoloji Teknikeri Maaşları Nasıldır?

Radyoloji teknikerliğinde maaş, asgari ücretin üzerinde olur fakat sabit bir maaş aralığından söz edilemez. Kamu kurumunda çalışan radyoloji teknikeri ile özel sektörde çalışanın aldığı maaş farklı olabilir. Her kurumun vermiş olduğu maaş, tanımış olduğu özlük hakları ve sigorta imkanları farklılık gösterebilir. 

Radyoloji Teknikerliğinde Bay Ve bayan Olmanın Rolü Nedir?

Radyoloji teknikeri olmak için belirlenen eğitimin alınması teorik bilginin yanında uygulamalı derslerin, stajın da yapılmış olması önemli olur. Bu eğitim süreci, kadın ve erkek öğrencilerin göstermiş olduğu başarılar neticesinde mezuniyet ile sonuçlanır. Çalışma disiplini ve çalışma ortamı ise hem kadın çalışanlar hem de erkek çalışanlar için uygun olur. Fakat bazı kurum ve kuruluşlarda özel olarak erkek ya da kadın radyoloji teknikeri talebinde bulunulabilir. 

Radyoloji Teknikeri ve Röntgen Teknikeri Arasındaki Fark Nedir?

Radyoloji teknikeri röntgen teknikeri olarak da bilinir. İş ilanlarında adayların karşısına her iki isim de çıkabilir. Tıbbi görüntüleme teknikeri olarak da kayıtlara geçen radyoloji teknikerliği, kurum ve kuruluşların iş ilanlarında bu farklı isimler ile anılabilir. İş ilanlarına bakan adayların bu bilgilere ihtiyacı olabilir. Böylece daha kolay bir şekilde aradıkları kriterlere sahip olan kurumlara yönelmiş olurlar. 

Sıkça Sorulan Sorular

Radyoloji teknikleri ne iş yapar?

Radyoloji, iç organlarda meydana gelen olağan veya olağan dışı oluşumları, hastalıkları görüntüleyerek tespit etmek için tıpta en çok ihtiyaç duyulan uzmanlık alanlarından biridir. İnsanların yaşam boyunca vücutlarında meydana gelen değişimlerin tespit ve tanısına ihtiyacın devam edeceği göz önüne alındığında radyoloji tekniklerin önemi anlaşılacaktır.

Radyoloji teknikeri iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Radyoloji teknikeri iş ilanlarına başvuruda bulunmak için en önemli şart, üniversitelerin iki yıllık eğitim veren Radyoloji Teknikerliği ön lisans programından mezun olmaktır. Bu bölüm mezunu isen,  Kariyer.net web sitesi üzerinden oluşturduğun öz geçmişin ile talep edilen alan kriterlerini de sağlaman durumunda tek yapman gereken  https://www.kariyer.net/is-ilanlari/radyoloji+teknikerini tıklayarak başvuruda bulunmaktır.

Radyoloji teknikeri iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Bu sektöre iş başvurusunda bulunabilmek için önce kişisel gelişime açık olmalı, radyoloji uzmanlık alanıyla ilgili bilimsel gelişmeleri takip etmeli, sahip olduğun bilgi ve tecrübeleri ihtiyaç sahipleri ile paylaşabilmek için hizmet odaklı olmalısın. İnsan odaklı bir iş kolunun çalışanı olarak hastaları bilgilendirmek maksadıyla sahip olman gereken iletişim yeteneğinin ise kuvvetli olması gerekir. Teknik ekipmanı iyi kullanabilmeli, görüntünün doğru alınmasını sağlamalı ve detaylara dikkat etmelisin. Söz konusu teknik kriterlere uygun olduğunu düşünüyorsan özgürce radyoloji teknikeri iş ilanlarına başvurabilirsin.

Radyoloji teknikeri iş ilanları en çok hangi şehirdedir?

Teknik beceriye sahip, donanımlı, kendini bu alanda iyi yetiştirmiş radyoloji teknikerlerine, İstanbul, Ankara, İzmir, ilk sırada olmak üzere insan ve sağlığın ihtiyaç duyulduğu her yerde fazlasıyla ihtiyaç vardır. Yurt içi çalışma imkanlarından daha da fazlasını isteyenler için kişisel gelişimlerini gerçekleştirdikten sonra yurt dışında uluslararası sağlık merkezlerinde olacak şekilde iş imkanları da mevcuttur.

notifications İş Alarmı kur