Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
143

Reklam ve Tanıtım İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Reklam ve Tanıtım cancel
EDE TANITIM VE HALKLA İLİŞKİLER LTD.ŞTİ. (Özel)
Dağıtım Şoförü
EDE TANITIM VE HALKLA İLİŞKİLER LTD.ŞTİ. (Özel)
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

YEK TEKNOLOJİ PAZARLAMA A.Ş
Reactjs Developer
YEK TEKNOLOJİ PAZARLAMA A.Ş
İstanbul(Avr.) Hibrit
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
SDS SATIŞ DESTEK SİSTEMLERİ PAZ.VE TİC.A.Ş.
Saha Satış Uzmanı
SDS SATIŞ DESTEK SİSTEMLERİ PAZ.VE TİC.A.Ş.
Antalya İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Reklam ve Tanıtım İş İlanları

Bilişim teknolojilerindeki gelişmeler ile birlikte televizyon, bilgisayar, tablet ve telefon benzeri elektronik cihazların kullanımı büyük oranda artış gösterir. Buna bağlı olarak internet ve sosyal medya kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Dijitalleşmenin yaygınlaşması pek çok sektörde yeni meslek kollarının ve alanlarının oluşmasına imkan tanır. Sosyal medya yöneticisi, reklam ve tanıtım uzmanı, yazılımcı, grafik tasarımcı ve video editörü gibi iş kolları, gelişen teknolojiyle birlikte ortaya çıkan ve geniş istihdam olanakları sunan meslek kollarının başında gelir. Bu sebeple pek çok firma bünyesinde teknoloji ile yakından ilgilenen bireylere istihdam sağlar. Reklam ve tanıtım iş ilanları kapsamında adayların,  firmaların sosyal medya hesaplarını yöneterek gerekli reklam ve tanıtım planlamalarını gerçekleştirmeleri talep edilir.

Reklam ve Tanıtım İş Olanakları

Dijital platformlarda faaliyet gösteren firmalar tarafından sunulan reklam ve tanıtım iş olanakları, gelişen teknoloji ile birlikte popüler iş kolları arasında yer alır. Teknoloji çağı sayesinde gerçekleşen erişim kolaylığı, birçok markanın sosyal medya hesabı ve internet sitesini oluşturmasına olanak tanır. Buna bağlı olarak hizmetlerini ve ürünlerini daha çok müşteriye ulaştırmak isteyen firmalar, reklam tanıtım alanında uzman olan kişiler için istihdam olanakları sunar. Firmaların daha çok müşteriye ulaşmasına imkan sağlayan reklam ve tanıtım elemanları, birçok farklı sektörde görev alabilir. Reklam iş ilanları İstanbul ilinde faaliyet gösteren firmalar ve tüm Türkiye’de personel istihdam etmek isteyen firmalar tarafından yayınlanır. Reklam ve tanıtım alanında görev alacak olan personel; tam zamanlı, yarı zamanlı, part time, freelance ve home ofis olarak çalışabilir. Kısacası reklam ve tanıtım alanında görevli personeller internetin bulunduğu her ortamda görev alabilir. Örneğin, tanıtım reklam iş ilanları İzmir bölgesinde faaliyet gösteren online alışveriş siteleri tarafından yayınlanır. Buna bağlı olarak reklam ve tanıtım elemanları; alışveriş sitesinde yer alan ürünlerin doğru kullanıcı kitlesine ulaşmasını sağlayarak reklam yapar ve firmanın satışlarını artırır. Reklam iş ilanları Ankara şehrinde faaliyet gösteren turizm seyahat acentaları tarafından da yayınlanır. Seyahat acentaları, tatil amacıyla seyahat etmek isteyen yerli ve yabancı turistlere  ulaşmak adına bünyesinde reklam ve tanıtım elemanı istihdam eder. 

Reklam ve Tanıtım İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Reklam ve tanıtım sektörü elemanı arayanlar, istihdam edeceği personelin bazı yeteneklere sahip olmasını ister. Çeşitli firmalar tarafından yayınlanan reklam ve tanıtım iş ilanlarının detayları farklı olsa da temel olarak benzer detayları içerir. Gelişen teknoloji ile birlikte ortaya çıkan reklam ve tanıtım sektörü, beraberinde grafik tasarım ve video kurgu editörü gibi mesleklerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Buna bağlı olarak bazı firmalar tarafından yayınlanan iş ilanları detaylarında, istihdam edilecek olan personelin Adobe Photoshop ve Adobe Illustrator gibi çeşitli programları da bilmesi talep edilebilir. Ayrıca bazı firmalar iş ilanları detaylarında, reklam ve tanıtım personelinin mesleki tecrübe sahibi olmasını talep edebilir. Sahip olunan yetenekler doğrultusunda doğru iş ilanına başvuru yapılması durumunda, firma tarafından tercih edilme şansınız büyük oranda artar.

Reklam ve Tanıtım Personeli Ne İş Yapar?

Reklam ve tanıtım sektörü eleman arayan firmalar istihdam edeceği personelin, firmaya ait olan ürünleri ve hizmetleri kullanıcıya doğru ve etkili bir şekilde tanıtmasını ister. Buna bağlı olarak reklam ve tanıtım personelleri firmanın ürünlerininin tanıtımını yapar. Departmanda görevlendirilen reklam ve tanıtım personelleri; gazete, görsel basın, sosyal medya ve firmanın talep ettiği mecralarda ürünlerin tanıtımlarını gerçekleştirir. Buna bağlı olarak reklam ve tanıtım personellerinin, sosyal medya platformlarında yer alan uygulamaları çok iyi kullanabilmesi gerekir. Firmalar reklam ve tanıtım personellerinden sosyal medya hesaplarında belirli aralıklarla paylaşım yaparak, marka görünürlüğünü güncel tutmasını talep eder. Reklam ve tanıtım personelleri, firmaya ait ürünlerin tanıtımını yapmadan önce, Adobe Photoshop ve Adobe Illustrator gibi çeşitli programlar aracılığıyla gerekli düzenlemeleri yaparak tanıtımını gerçekleştirir. Reklam ve tanıtım personelleri, firmaların olmazsa olmaz personelleri arasında yerini alır. 

Reklam ve Tanıtım Personelinin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Güncel reklam ve tanıtım iş ilanları kapsamında personellerin çalışma ortamı ve koşulları firmadan firmaya farklılık gösterir. Örneğin, üretim yapan bir firmada görev alan personelin aktif olarak firmada bulunması gerekebilir. Bu sayede aktif şekilde üretim yapılan ürünün tanıtımını ve reklamını yapabilir. Fakat turizm seyahat acentasına görev alan personel home ofis gibi çalışma şekilleri ile çalışabilir. 

Reklam ve Tanıtım Personeli Ne Kadar Maaş Alır?

Reklam ve tanıtım alanında görev alan personellerin aylık kazancı firmadan firmaya değişiklik gösterir. Bazı firmalar ürünlerinin tanıtımlarını yapan reklam ve tanıtım personellerine aylık ciro üzerinden prim sistemi uygulayabilir. Buna bağlı olarak reklam ve tanıtım personelinin aylık kazancı azalıp artabilir. 

Reklam ve Tanıtım Personeli Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Reklam ve tanıtım iş ilanları yeni teknoloji ile ortaya çıkan meslekler arasında yer alır. İlgili pozisyonda görev almak isteyen adaylar üniversitelerin reklam ve tanıtım bölümlerinden mezun olabilir ya da çeşitli eğitim kurumlarının belirli zaman aralıkları ile yaptığı eğitimlere katılabilir. Tecrübe sahibi olmayan reklam ve tanıtım personelleri, firmaların yayınladığı yetiştirilmek üzere reklam ve tanıtım personeli aranıyor adı altında olan iş ilanlarına başvuru yapabilir. 

Reklam ve Tanıtım Personeli Olmak İçin Gerekli Belgeler Nedir?

Reklam ve tanıtım personelleri; sosyal medya reklamcılığı ve görsel basın reklamcılığı olarak ikiye ayrılır. Reklam ve tanıtım personeli olmak için ilgili üniversitelerin reklamcılık bölümlerinden mezun olarak gerekli diplomaya ulaşılabilir. Ya da çeşitli firmalar tarafından belirli zaman aralıkları ile açılan; dijital pazarlama, marketing, SEO ve reklamcılık gibi eğitimlere katılarak gerekli sertifikalar elde edilebilir.