103

SAP Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

SAP Uzmanı cancel
Demirören Medya Grubu
SAP Uzmanı
Demirören Medya Grubu
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hunca Kozmetik San. A.Ş.
SAP Uzmanı
Hunca Kozmetik San. A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Nurol Makina ve Sanayi A.Ş.
SAP Uzmanı
Nurol Makina ve Sanayi A.Ş.
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
19 gün

İlanları konuma göre filtrele!

İpragaz A.Ş.
SAP SD Modül Uzmanı
İpragaz A.Ş.
İstanbul(Asya) Hibrit
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Soma Çimento Madencilik Beton San. Ve Tic. A.Ş
SAP Uzmanı
Soma Çimento Madencilik Beton San. Ve Tic. A.Ş
Manisa İş Yerinde
Tam zamanlı
26 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

SAP Uzmanı İş İlanları

Türkiye’nin dört bir yanında artan nüfus ve buna bağlı olarak artan teknoloji gereksinimleri birçok sektörü kapsar. Gelişen teknoloji ve çeşitli erişim cihazlarının üretilmesiyle beraber zamandan tasarruf sağlayacak bir bilgisayar sistemi oluşur. SAP uzmanları ve teknikerleri; bir işyerinin ya da firmanın her türlü gelişim süreçlerini bilgisayar üzerinden gözlemler, denetler ve çeşitli raporlar oluşturur. SAP uzmanı iş ilanları yeni çalışan alımlarıyla bu alanda boş pozisyonları doldurmayı amaçlar. Bu teknolojik sistemler, birçok farklı kullanım alanlarına göre uygulanabilecek modeller barındırır. Bu sektörde çalışan kişiler; tasarım, üretim ve kalite kontrol standartları birimlerinde yer alabilir. Sen de bu alanda bir meslek edinmekistiyorsan SAP uzmanı iş ilanlarına başvurabilirsin.

SAP Uzmanları Ne İş Yapar?

SAP uzmanı nedir? sorusunun yanıtı, bu sektörle karşılaşan birçok kişi tarafından merak edilir. Çeşitli firmaların ve şirketlerin belli alanlarda uyguladıkları planlar ve stratejiler SAP uzmanları tarafından incelenir. İşletmelerin proje oluşturma süreçlerini denetleyen bu kişilerin sorumlu olduğu diğer görevler ise şu şekilde sıralanır:

 • Mesleğini icra edebileceği bir bilgisayar modül sistemi kurmak,
 • Bu modülle bağlantılı olan değişiklikleri ve talepleri karşılayarak firma memnuniyetini gözetmek,
 • Firmanın yaptığı uygulamaları ve kayıtlı olan altyapı sistemlerini inceleyerek gelişen süreçleri raporlamak,
 • Çıkabilecek olası hataları tespit ederek gerekli durumlarda bu problemlerin çözümünde rol almak,
 • Bu alanda geliştirilen ürün ve cihazları test etmek,
 • Firmanın veri analizi ihtiyacını saptayarak bu ihtiyacı giderecek stratejiler uygulamak,
 • İşletmenin geleceğindeki olası risk tespitlerini yapmak ve bunları diğer birimlerle paylaşmak,
 • Şirket bünyesinde kayıtlı olan müşterilerin ihtiyaç ve talepleri dikkate alarak detaylı analiz raporları oluşturmak,
 • Şirketlerin ve ortak firmaların ERP sistemlerinin düzenlenmesini sağlamak.

Bu ve bunlar gibi daha birçok görevden sorumlu olan SAP uzmanları, teknik bilgi ve analiz yeteneklerini kullanır. Diğer birimlerle işbirliği içinde çalışan bu iş alanı ekip çalışmasını gerektiren görevler alır. SAP uzmanı iş ilanları bay ya da kadın fark etmeksizin alanında nitelikli herkesin başvurularına açıktır. Sen de bu alanda görev alabilmeni sağlayacak eğitimleri aldıysan ve eğitim sonu belgelerini edindiysen hayalindeki işi bulabilirsin. Yüzlerce ilanı tek bir platformda toplayan kariyer.net’ten ulaşacağın güncel SAP uzmanı iş ilanlarını inceleyerek sahip olduğun özelliklere uygun ilanları inceleyebilirsin.

SAP Uzmanı Olmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Kurumsal iş yerleri, çeşitli büyüklükteki işletmeler, şirketler ve mesleki ofisler gibi çalışma alanlarında görev alan bu sektör elemanları bazı özelliklere sahip olmalıdır. Gerekli yetkinliğe sahip olup SAP uzmanı iş ilanları bayan veya bay kategorilerindeki ilanlara başvurmak istiyorsan belli nitelikleri taşımalısın. Bu ilanlara başvuracak kişilerin;

 • Bilimle ilgilenen, matematik alanında başarılı,
 • Birkaç işi aynı anda kafasında kurabilen,
 • Sabırlı, sorumluluk bilincine sahip ve dikkatli,
 • Bilgisayar ve çeşitli yazılım programları ile çalışmaktan hoşlanan,
 • Gerekli iş takibini yapabilecek yetkinliğe sahip olan,
 • Ekip çalışmalarına uyum sağlayabilen özellikte olması beklenir.

Sen de bu alanda çalışmak ve gelişmiş şehirlerde mesleğini icra etmek istiyorsan kariyer.net’ten SAP uzmanı arayan firmaların yayınladıkları başlıklara kolaylıkla erişerek başvurunu yapabilirsin.

SAP Uzmanı Olmak için Hangi Belgelere ve Eğitime Sahip Olmak Gerekir?

Her sektör ve meslek dalında olduğu gibi bu alanda çalışabilmek için de belli bir eğitim alman gerekir. Çünkü sahip olduğun kişisel özelliklerin yanında, akademik bilgilerin de büyük önem taşır. SAP uzmanı arayanların yayınladığı ilanlara başvuru yapmak istiyorsan bazı eğitimleri tamamlaman gerekir. İşletme, endüstri mühendisliği, bilgisayar mühendisliği ve yazılım mühendisliği gibi 4 yıllık lisans programlarından mezun olman beklenebilir. Kariyer.net’te yer alan Ankara, İstanbul ya da İzmir SAP uzmanı iş ilanları gibi şehirler özelinde başvuracağın seçeneklerde belirtilen eğitim düzeyine sahip olman şarttır. Öte yandan, uluslararası düzeyde hizmet veren bir şirkette çalışacaksan yabancı dil bilgin de önem arz eder. Firmalar senden bu bilgilerine yönelik belge ve sertifika talep edebilir.

SAP uzmanı alımı var mı?

Bilgisayar ve teknoloji sistemlerinin bir kolu olan SAP uzmanlığı alanında çalışan açıkları bulunur. İlgili şirketler kariyer.net’ten çalışan alımları yapar. Farklı niteliklerdeki yüzlerce aktif ilan, gerekli koşulları sağlayan herkes için başvuruya açıktır. Sen de bu alanda görev yapmak istiyorsan bu meslek grubuna yönelik ilanları listeleyerek aradığın iş imkânını bulabilirsin.

SAP uzmanının çalışma ortamı nasıldır?

Firmadan firmaya değişiklik gösteren çalışma ortamları, benzer mekânlar sunar. Bu meslek grubu genellikle; ofis, iş yeri, şirket ve kurum odaları gibi kapalı ortamlarda görev alır. Bilgisayar başında verimli bir meslek hayatı geçirmen için tasarlanan bu çalışma alanları, mesleğin iş tanımına uygun bir ortam oluşturur. Sen de kariyer.net’te ilgili ilanları araştırarak çalışma ortamlarını inceleyebilirsin.

SAP uzmanı iş ilanlarına kimler başvurabilir?

SAP uzmanlığı alanında yayınlanan ilanlarda belirtilen kriterleri sağlayanlar başvurularını gerçekleştirebilir. Gerekli eğitimi almış, belirtilen süre kadar deneyim sahibi olan ve bu alanda kendini geliştirmeyi hedef olarak belirleyen herkes bu ilanlara başvurabilir. Eğer sen de bu meslek grubuna dâhil olmak istiyorsan, kariyer.net’te ilgili alandaki ilanları inceleyerek sahip olduğun niteliklere uygun olanlara başvurabilirsin.

SAP uzmanı iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

SAP uzmanı alanında yayınlanan ilanlarda kurumlar adayların; eğitim, sertifika, yabancı dil, deneyim süresi gibi kriterlerini inceler. Firmaların beklediği kriterler ilandan ilana değişebileceği gibi, şirketin sektörüne göre de şekillenebilir. Sahip olunan özelliklere göre SAP uzmanı maaşları da değişiklik gösterir. Kariyer.net’in filtreleme yöntemlerini kullanarak kendi kriterlerine yönelik en uygun ilanları listeleyerek başvurularını tamamlayabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

SAP uzmanı iş ilanlarında adaylarda hangi özellikler aranır?

Şirketteki çeşitli süreçlerin durumunu bilgisayar üstünden takip eden ve gerektiğinde destek veren kişiye SAP uzmanı denir. Firmaların proje geliştirmesinde oldukça önemli bir yere sahip olan SAP uzmanları için yayınlanan ilanlarda çeşitli şartlar aranır. SAP uzmanı olarak çalışmak istiyorsan bu şartların büyük bir kısmını sağlaman gerekir. Bu şartların başında SAP sistem bilgisine sahip olmak gerekir. Ayrıca planlama, raporlama ve takip becerilerinin yüksek olması, başvurunun olumlu sonuçlanması açısından oldukça önemlidir. Yabancı dil bilmek, MS Office programlarına hakim olmak, iletişim becerisinin güçlü olması ve araştırmacı olmak da önemli özellikler arasında yer alır.

SAP uzmanı olmak için hangi eğitimleri almak gerekir?

SAP uzmanı olabilmek için öncelikle üniversitelerin endüstri mühendisliği, bilgisayar mühendisliği ya da işletme gibi bölümlerinden mezun olmak gerekir. Sonrasında bu alanda yeterli bilgi sahibi olabilmek ve uzmanlık sertifikası alabilmek için çeşitli eğitim ve kurslara katılabilirsin. Yabancı dil bilmek de bu iş kolunda oldukça önemlidir.

SAP uzmanlarının görevleri nelerdir?

Firmalar için büyük öneme sahip olan SAP uzmanlarının birçok görevi bulunur. Bu görevlerin başında ise uygun bir modül yaratmak gelir. Sonrasında gelen değişiklik taleplerini yerine getirir ve önerileri uygular. Şirketin altyapısını dikkate alarak gerekli süreçleri oluşturur ve belgeler. Risk analizi yapar, yazılım geliştirme faaliyetlerini yürütür, meydana gelebilecek hata ve bulguları tespit eder ve gerektiğinde düzeltir.

SAP uzmanı iş ilanlarına kimler başvurabilir?

SAP uzmanı iş ilanlarına başvurmak için öncelikle üniversitelerin ilgili bir bölümünden mezun olmak gerekir. Şirketlerin öncelikle tercih ettikleri bölümler arasında genellikle endüstri ve bilgisayar mühendisliği yer alır. Ayrıca işletme, iktisat mezunları da bu alanda çalışma şansı yakalayabilir. SAP uzmanı pozisyonuna başvuru yapabilmek için geçerli bir sertifika alman önemlidir. Çeşitli kursları başarıyla tamamlayarak sertifikanı alabilir ve uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur