1373

Satınalma Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Satın Alma Uzmanı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 28 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Satınalma Uzmanı İş İlanla

Satın alma bölümü, işletme içinde bulunan tüm birimlerle ve piyasada yer alan sektörlerle etkileşim içinde bulunan bir bölüm. Satın alma departmanı bir işletmenin ihtiyaç duyduğu her türlü ürünü, en uygun fiyattan alma ve istenen kalitede temin etme işini yapan departman olarak bilinir. Satın alma departmanı, işletmenin ihtiyaçlarını doğru bir şekilde anlayarak hizmet veya ürünü doğru zamanda ve doğru fiyattan alma işlevini yapar. Aynı zamanda bu departman, işletmenin hedeflerinin açıklanması, adil rekabet koşulları, doğruluk ve şeffaf olma ilkeler doğrultusunda bütçenin etkin kullanılması ve kaliteli ürünün uygun fiyata alınması ile ihtiyaç duyulan tüm ürün ve hizmetleri zamanında almakta görev alır. Daha önce bu durum tek bir kişi ile yürütülürken, zamanla bu çalışma bir ekiple yürütülmeye başlanmış ve daha profesyonel hale gelmiş. Satın alma departmanında görev almak ve mesleki becerilerini bu meslek kolunda geliştirmek istiyorsan satın alma uzmanı iş ilanları takip edebilir, kendine uygun olan şehir ve koşulları sağlayan ilanlara başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Satın Alma Uzmanı Ne İş Yapar?

Satın alma uzmanı şirkette bulunan tüm birimlerle etkileşim halinde çalışmalarını yürütür. Uygun ürünlerin temin edilmesi, bu aşamada tüm prosedürlerin takip edilerek yönetici ile paylaşılması bu meslek kolunun görevleri içinde yer alır. Bu görevler içerisinde;

 • Hizmet veya ürünleri piyasadaki en iyi fiyata almak,
 • İşletme içindeki maliyet hesaplamalarını yaparak finans ve muhasebe ile ortak çalışmak,
 • İşletme içinde gereksiz olduğunu tespit ettiği maliyetlerden uzak durmak,
 • Tüm işlemlerin verilen zamanda ve hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlamak,
 • İşletmenin üzerinde durduğu üretim aşamalarını takip ederek, bu süreç içerisinde verimli bir sonuç almak için doğru tedarikçilerle buluşmak ve yöneticileri buluşturmak,
 • Yapılan uluslararası işlerde tedarikçilerle iletişim halinde olarak görüşmeler ayarlamak,
 • Satın alma sürecinde gerekli durumlarda toplantılar ayarlamak,
 • Açık arttırma, ihale  gibi faaliyetleri takip ederek ve gerekli tüm işlemlere katılım göstermek,
 • Teknolojik gelişmeleri takip etmek gerektiğinde iş alanında uygulamak,
 • Satın alma onayı alarak gerekli olan belgeleri düzenlemek,
 • Harcama çizelgelerini haftalık, aylık, yıllık periyotlarda takip etmek ve düzenlemek,
 • Güncel gelişmeleri takip etmek 

satın alma uzmanının görevleri arasında. Bu iş sorumluluğunu yerine getirebileceğine inanıyor ve eğitimlerini bu doğrultuda aldığını düşünüyorsan bu alandaki iş ilanlarına satın alma uzmanı arayanların sayfasından erişebilir, başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Satın Alma Uzmanının Sahip Olması Gereken Özellikler

Satın alma uzmanı olarak çalışmayı düşünüyor isen çalışacağın firmalar senden bazı özelliklere sahip olmanı talep edebilir. Bu özellikler arasında;

 • İşletme içinde ve dışında bulunan kişilerle iyi bir bir iletişim halinde olmak,
 • Uygun görülen ürün ve hizmetin temin edilme sürecinde firma karlılığını gözeterek hizmet bedelinde pazarlık edebilmek,
 • Gelecek tekliflere doğru bakış açısıyla yaklaşabilmek için analiz yeteneğine sahip olmak,
 • Karşılaşılabilecek olumsuz durumlara çözüm üretebilmek,
 • Zaman yönetimini iyi bir şekilde yapmak,
 • Stratejik düşünce yapısına sahip olarak satın alma sürecini iyi yönetebilmek,
 • Ekip çalışmasında kabiliyetli ve yatkın olmak,
 • Finansal kaynak yönetimini iyi yapabilmek 

yer alır. Bu özelliklere sahip olduğunu düşünüyor ve bu alanda çalışmaların doğrultusunda başarılı olacağına inanıyorsan iş ilanlarını takip edebilir, kendine istihdam alanı sağlayabilirsin. Bu iş ilanlarına kariyer.net’teki güncel satın alma uzmanı iş ilanları üzerinden ulaşabilir, başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Satın alma uzmanı olarak iş bulabilir miyim?

Satın alma uzmanı her firmada doğru ürün ve hizmet bedeli için gerekli olan meslek sektörleri içinde yer alan önemli meslek kolları arasında yer alır. Bu nedenden dolayı çoğu firmada iş bulma imkanına sahip olabilirsin. Bu iş imkanlarını satın alma uzmanı iş ilanları bay ya da kadın sayfasından görüntüleyebilir, kendine uygun gördüğün firmalara başvurularını gerçekleştirerek istihdam sağlayabilirsin.

Satın alma uzmanı iş ilanlarına nasıl başvuru yapabilirim?

Satın alma uzmanı olarak gerekli eğitimlerini tamamladıktan sonra girdiğin iş arama sürecinde, birçok firmada iş olanaklarına sahip olabilirsin. Bu iş olanaklarına ulaşmak için de kariyer.net üzerinden satın alma uzmanı iş ilanları bayan ya da erkek sayfasına girerek burada ilan veren firmaların kriterlerini inceleme imkanı bulabilir ve kendine uygun gördüğün iş ilanlarına buradan başvuru yapabilirsin. 

Satın alma uzmanı olarak tam zamanlı çalışabilir miyim?

Satın alma uzmanı olarak çalışmayı düşünüyorsan firmalar sana farklı çalışma şekilleri sunabilir. Bu çalışma şekilleri arasında tam zamanlı olarak çalışabilme imkanı yer alır. Tam zamanlı olarak çalışmak istiyor ve güncel iş ilanlarına ulaşmak istiyorsan kariyer.net’in satın alma uzmanı iş ilanları sayfasında bulunan ilanları inceleyebilir, başvurularını yaparak kendine istihdam alanı yaratabilirsin. 

Satın alma uzmanı olarak iş imkanlarına sahip olabilir miyim?

Satış danışmanı uzmanı meslek koluna ürün veya hizmet sunan tüm sektörlerde ihtiyaç var. Bu ihtiyaç doğrultusunda bu mesleği sürdürmek istiyorsan, iş imkanlarına pek çok firmada sahip olabilirsin. Bu iş imkanları doğrultusunda, iş ilanlarına güncel satın alma uzmanı iş ilanları sayfasından ulaşabilir, firma kriterlerini kendi bilgi ve yeteneklerine göre değerlendirerek başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Satın alma uzmanı pozisyonu için part-time işler nelerdir?

Kuruluşlar bünyesinde çalışan satın alma uzmanı, kuruluş için gerekli ürüne ve hizmetler hakkında araştırmalar yapan, satın alma süreçlerini organize eden ve kuruluş yararına analizlerde bulunan kişidir. Bu nedenle pek çok kuruluş, satış uzmanı istihdamında tam zamanlı çalışma prensiplerini ilke edinir. Öte yandan satın alım aktivitesi belirli vakitlerle sınırlı olan kuruluşlarda part time satın alma uzmanı veya satın alma elemanı olarak çalışabilirsin. Bu bağlamda gıda, teknoloji, sanayi, mobilya gibi farklı sektör üyeleri tarafından yayınlanan part-time iş pozisyonları arasında ayrıca stajyer öğrenciler için sunulan satın alma uzmanı ilanlarına erişebilirsin.

Satın alma uzmanı hangi programları kullanırlar?

Kariyer.net satın alma uzmanı ilan listelerinde sunulan iş fırsatları, farklı iş dallarını kapsıyor olsa da; satın alma uzmanlarının kullanması gerekli programlar benzerlik gösterir. Kuruluşların finansal durumları, girdi çıktı maliyetleri gibi değerlerine hakim olması gereken satın alma uzmanların mesleki program tanımlamaları, ERP programlarını üzerine olur. Öne çıkan yaygın tercihi ise Netsis programı oluşturur. Bununla birlikte MS office gibi veri kaydı ve sunumunda gerekli ofis programları ile kurum içi haberleşme ve veri iletiminde kullanılan internet programlarını kullanma yeterliliğine sahip olman gerekir.

Satın alma uzmanı nasıl olunur?

Satın alma uzmanı başvuru ve mülakat süreçleri, 4 yıllık lisans mezunu olmak şartıyla deneyimli ve deneyimsiz adaylara eşit oranda fırsatlar sunar. Öte yandan işverenler tarafından sunulan iş tanımlarına uygunluk ve belirtilen kriterlere sahip olmak da önem taşır. Bu bağlamda beklentilerin ve bireysel özelliklerinle uygun düşen fırsatlara erişebilir, meslek hayatına satın alma uzmanı olarak başlayabilir veya pozisyonu mesleğinde yükselebilmek adına değerlendirebilirsin. Bunun için Kariyer.net ilan listelerinden eğitim ve tecrübe düzeyine uygun ilanları tespit etmek ve birkaç saniye süren başvuru işlemini tamamlamak yeterli olur.

Satın alma uzmanı olmak için hangi bölüm okunmalıdır?

Temel koşullarda satın alma uzmanı olabilmek, 4 yıllık üniversitelerin yöneticilik ve finans eğitimi veren bölümlerinden mezuniyet şartı taşır. Bu bölümler arasında İşletme, İktisat, Ekonomi, Ticaret, Dış Ticaret gibi sayısal bölümler öne çıkar. Öte yandan pek çok kuruluşun ait olduğu sektörü teknik detaylarına hakim olabilmesi adına mühendislik bölümü mezunlarını öncelikli olarak tercih ettiği gözlemlenir. Bu noktada öne çıkan mühendislik sınıflarını Malzeme, Makine ve Endüstri mühendislikleri oluşturur. Matematik bölümü diploması ise işverenlerin dikkatini çekmeyi başaran bir diğer mezuniyet kimliği olarak öne çıkar.

notifications İş Alarmı kur