Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
1600

Satınalma Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Satın Alma Uzmanı cancel
E-BERK Makina Metalurji A.Ş.
Satın Alma Uzmanı
E-BERK Makina Metalurji A.Ş.
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Yazaki Systems Technologies Turkey
Indirect Buyer
Yazaki Systems Technologies Turkey
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

İlanları konuma göre filtrele!

HIDIRUSTA OTOMOTİV A.Ş.
Satın Alma Uzmanı
HIDIRUSTA OTOMOTİV A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
ŞA-RA ENERJİ İNŞ.TİC.VE SAN.A.Ş.
Satın Alma Uzmanı
ŞA-RA ENERJİ İNŞ.TİC.VE SAN.A.Ş.
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 32 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Satınalma Uzmanı İş İlanla

Satın alma bölümü, işletme içinde bulunan tüm birimlerle ve piyasada yer alan sektörlerle etkileşim içinde bulunan bir bölüm. Satın alma departmanı bir işletmenin ihtiyaç duyduğu her türlü ürünü, en uygun fiyattan alma ve istenen kalitede temin etme işini yapan departman olarak bilinir. Satın alma departmanı, işletmenin ihtiyaçlarını doğru bir şekilde anlayarak hizmet veya ürünü doğru zamanda ve doğru fiyattan alma işlevini yapar. Aynı zamanda bu departman, işletmenin hedeflerinin açıklanması, adil rekabet koşulları, doğruluk ve şeffaf olma ilkeler doğrultusunda bütçenin etkin kullanılması ve kaliteli ürünün uygun fiyata alınması ile ihtiyaç duyulan tüm ürün ve hizmetleri zamanında almakta görev alır. Daha önce bu durum tek bir kişi ile yürütülürken, zamanla bu çalışma bir ekiple yürütülmeye başlanmış ve daha profesyonel hale gelmiş. Satın alma departmanında görev almak ve mesleki becerilerini bu meslek kolunda geliştirmek istiyorsan satın alma uzmanı iş ilanları takip edebilir, kendine uygun olan şehir ve koşulları sağlayan ilanlara başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Satın Alma Uzmanı Ne İş Yapar?

Satın alma uzmanı şirkette bulunan tüm birimlerle etkileşim halinde çalışmalarını yürütür. Uygun ürünlerin temin edilmesi, bu aşamada tüm prosedürlerin takip edilerek yönetici ile paylaşılması bu meslek kolunun görevleri içinde yer alır. Bu görevler içerisinde;

 • Hizmet veya ürünleri piyasadaki en iyi fiyata almak,
 • İşletme içindeki maliyet hesaplamalarını yaparak finans ve muhasebe ile ortak çalışmak,
 • İşletme içinde gereksiz olduğunu tespit ettiği maliyetlerden uzak durmak,
 • Tüm işlemlerin verilen zamanda ve hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlamak,
 • İşletmenin üzerinde durduğu üretim aşamalarını takip ederek, bu süreç içerisinde verimli bir sonuç almak için doğru tedarikçilerle buluşmak ve yöneticileri buluşturmak,
 • Yapılan uluslararası işlerde tedarikçilerle iletişim halinde olarak görüşmeler ayarlamak,
 • Satın alma sürecinde gerekli durumlarda toplantılar ayarlamak,
 • Açık arttırma, ihale  gibi faaliyetleri takip ederek ve gerekli tüm işlemlere katılım göstermek,
 • Teknolojik gelişmeleri takip etmek gerektiğinde iş alanında uygulamak,
 • Satın alma onayı alarak gerekli olan belgeleri düzenlemek,
 • Harcama çizelgelerini haftalık, aylık, yıllık periyotlarda takip etmek ve düzenlemek,
 • Güncel gelişmeleri takip etmek 

satın alma uzmanının görevleri arasında. Bu iş sorumluluğunu yerine getirebileceğine inanıyor ve eğitimlerini bu doğrultuda aldığını düşünüyorsan bu alandaki iş ilanlarına satın alma uzmanı arayanların sayfasından erişebilir, başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Satın Alma Uzmanının Sahip Olması Gereken Özellikler

Satın alma uzmanı olarak çalışmayı düşünüyor isen çalışacağın firmalar senden bazı özelliklere sahip olmanı talep edebilir. Bu özellikler arasında;

 • İşletme içinde ve dışında bulunan kişilerle iyi bir bir iletişim halinde olmak,
 • Uygun görülen ürün ve hizmetin temin edilme sürecinde firma karlılığını gözeterek hizmet bedelinde pazarlık edebilmek,
 • Gelecek tekliflere doğru bakış açısıyla yaklaşabilmek için analiz yeteneğine sahip olmak,
 • Karşılaşılabilecek olumsuz durumlara çözüm üretebilmek,
 • Zaman yönetimini iyi bir şekilde yapmak,
 • Stratejik düşünce yapısına sahip olarak satın alma sürecini iyi yönetebilmek,
 • Ekip çalışmasında kabiliyetli ve yatkın olmak,
 • Finansal kaynak yönetimini iyi yapabilmek 

yer alır. Bu özelliklere sahip olduğunu düşünüyor ve bu alanda çalışmaların doğrultusunda başarılı olacağına inanıyorsan iş ilanlarını takip edebilir, kendine istihdam alanı sağlayabilirsin. Bu iş ilanlarına kariyer.net’teki güncel satın alma uzmanı iş ilanları üzerinden ulaşabilir, başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Satın alma uzmanı olarak iş bulabilir miyim?

Satın alma uzmanı her firmada doğru ürün ve hizmet bedeli için gerekli olan meslek sektörleri içinde yer alan önemli meslek kolları arasında yer alır. Bu nedenden dolayı çoğu firmada iş bulma imkanına sahip olabilirsin. Bu iş imkanlarını satın alma uzmanı iş ilanları bay ya da kadın sayfasından görüntüleyebilir, kendine uygun gördüğün firmalara başvurularını gerçekleştirerek istihdam sağlayabilirsin.

Satın alma uzmanı iş ilanlarına nasıl başvuru yapabilirim?

Satın alma uzmanı olarak gerekli eğitimlerini tamamladıktan sonra girdiğin iş arama sürecinde, birçok firmada iş olanaklarına sahip olabilirsin. Bu iş olanaklarına ulaşmak için de kariyer.net üzerinden satın alma uzmanı iş ilanları bayan ya da erkek sayfasına girerek burada ilan veren firmaların kriterlerini inceleme imkanı bulabilir ve kendine uygun gördüğün iş ilanlarına buradan başvuru yapabilirsin. 

Satın alma uzmanı olarak tam zamanlı çalışabilir miyim?

Satın alma uzmanı olarak çalışmayı düşünüyorsan firmalar sana farklı çalışma şekilleri sunabilir. Bu çalışma şekilleri arasında tam zamanlı olarak çalışabilme imkanı yer alır. Tam zamanlı olarak çalışmak istiyor ve güncel iş ilanlarına ulaşmak istiyorsan kariyer.net’in satın alma uzmanı iş ilanları sayfasında bulunan ilanları inceleyebilir, başvurularını yaparak kendine istihdam alanı yaratabilirsin. 

Satın alma uzmanı olarak iş imkanlarına sahip olabilir miyim?

Satış danışmanı uzmanı meslek koluna ürün veya hizmet sunan tüm sektörlerde ihtiyaç var. Bu ihtiyaç doğrultusunda bu mesleği sürdürmek istiyorsan, iş imkanlarına pek çok firmada sahip olabilirsin. Bu iş imkanları doğrultusunda, iş ilanlarına güncel satın alma uzmanı iş ilanları sayfasından ulaşabilir, firma kriterlerini kendi bilgi ve yeteneklerine göre değerlendirerek başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Satınalma Uzmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Satınalma Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Satınalma Uzmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Satınalma Uzmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Satınalma Uzmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Satınalma Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Satınalma Uzmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Satınalma Uzmanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Satınalma Uzmanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.