Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
8305

Satış Temsilcisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Satış Temsilcisi cancel
Şu an 100 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Sıkça Sorulan Sorular

Satış temsilcisi görevleri nelerdir?

Ait olduğu kuruluş ve markanın önemli pozisyonları arasında yer alan satış temsilcisi, temel anlamda satış ve pazarlama işlemlerinden sorumludur. Bu hizmetler parakende veya toptan ürünlerin satışı olabileceği gibi hizmet veya fikir formundaki ürünlerin satışı da olabilir. Müşteri portföyü ile etkili iletişim, bilgilendirme, tanıtım, ikna, öneri ve şikayetlerin dinlenmesi, müşteri taleplerinin üstlere bildirimi gibi vazifeler de satış temsilcisinin görevleri arasında yer alır. Belirli bir ortamda sabit olarak veya sahada çalışmak üzere alınan satış temsilcilerinin diğer görevleri arasında ürünlerin müşteriye teslimi ve araç kullanımı yer alır. Öte yandan üstleneceğin diğer vazife ve görevler, çeşitli firmalar tarafından verilen iş ilanlarının detaylarında yer alır

Satış temsilcisi mesleğinde öne çıkan sektörler nelerdir?

Çeşitli hizmet ve ürünlerin satışını gerçekleştiren tüm sektörlerde satış temsilcisi istihdamı sağlanır. Öte yandan temel tüketim ihtiyaçları arasında gelen gıda, içecek ve tekstil sektörlerinde daha fazla sayıda satış temsilcisine ihtiyaç duyulduğu gözlemlenir. Bu sektörleri büyük ve küçük ev eşyası, otomotiv, inşaat, enerji, teknoloji alanlarında satış yapan sektörler takip eder. Tüm bu sektörler içerisinde satış temsilcisi elemanlarına ihtiyaç duyulur.

Satış temsilcisi iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Satış temsilciliği deneyimli ve deneyimsiz tüm adaylara hitap eder. Bazı firmalar, alanlarında deneyimli satış temsilcisi adaylarını tercih edebilrler. Bu bağlamda bazı işverenler satış temsilciliği alanında deneyim koşulunun yanı sıra ait olduğun sektör ve ürünlerle ilgili deneyim talep edebilir. İşveren taleplerine bağlı olarak lise, ortaöğretim, önlisans, lisans gibi farklı diploma seviyelerine sahip adaylar arasından alımlar yapılır. Bazı işverenler için MS Office gibi iş araçları ve programlarını kullanım düzeyin önem taşır. Aynı zamanda satış temsilciliği alanında çalışmak için etkili iletişim ve diksiyon gibi yeteneklere sahip olman gerekir. Çeşitli sektörler tarafından sunulan tam ve yarı zamanlı iş fırsatlarını değerlendirebilmen için iş tanımlarında yer alan kriterlere uyum sağlaman beklenir.

Satış temsilcisi iş ilanlarının en yoğun olduğu bölgeler nerelerdir?

Temel yaşam ihtiyaçlarını kapsayan sektörlerde görev alacak olan satış temsilcilerine hemen hemen her şehirde ihtiyaç duyulmaktadır. Öte yandan nüfus açısından daha yoğun ve sanayi gibi üretim dallarında gelişmiş olan bölgelerde daha fazla iş ilanına ulaşabilirsin. Pazarlama sistemleri ve teknolojileri açısından da daha gelişmiş olan bu bölgeler arasında Marmara, Ege ve Doğu Akdeniz bölgeleri öne çıkar. Başkent Ankara ve civarı, Orta Karadeniz Bölgesi, Batı Karadeniz illeri ile Diyarbakır ve çevresi de yine zengin iş olanaklarıyla bilinen bölgeler arasında gelir.