9471

Satış Temsilcisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Satış Temsilcisi cancel
MAPA SAĞLIK HİZMETLERİ VE TIBBİ DANIŞMANLIK LİMİTED ŞİRKETİ
Almanca Bilen Satış Temsilcisi
MAPA SAĞLIK HİZMETLERİ VE TIBBİ DANIŞMANLIK LİMİTED ŞİRKETİ
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
IKON MENKUL DEĞERLER A. Ş.
Satış Temsilcisi
IKON MENKUL DEĞERLER A. Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

Rey Medya Grup
Satış Temsilcisi
Rey Medya Grup
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
28 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 100 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Satış Temsilcisi İş İlanları

Günümüzde Türkiye başta gelmekle birlikte dünyanın birçok yerinde en çok ihtiyaç duyulan personeller, satış temsilcisidir. Artan alışveriş merkezleri ve bunların dışındaki birçok mağaza ve showroom’larda sıklıkla eleman ihtiyacı bulunur. Hizmet sektörünün tüm kollarında artış gösteren eleman ihtiyacı bu alanda da güncelliğini korur. Elektronik marketler, mobil mağazalar ve aksesuar mağazaları gibi son dönemde artan bu tarz yerlerde eleman ihtiyacı bulunur. Satış temsilcisi iş ilanları bugün, bu kategoride sıklıkla istihdam imkanı sunulan alanları oluşturur. Özellikle alışveriş merkezlerinde oldukça yoğun talep vardır. Satış temsilcisi olarak çalışmak isteyen herkesin kolayca bulabileceği ve başvurabileceği satış temsilcisi eleman ilanları mevcuttur.

Satış Temsilcisi Ne İş Yapar?

Satış temsilcileri, çalıştıkları yerlerde müşterilere ürünleri tanıtmak, satılan ürünler hakkında detaylı bilgiler sunarak alışveriş boyunca yardımcı olmaya çalışırlar. Örneğin bir mobilya mağazasında satılan koltuk takımları, kanepeler, oturma grupları veya yemek odası takımları hakkında tüm özelliklere ve detaylara sahip olup, gelen müşterilere bu detay ve bilgileri aktarırlar. Müşterilerin istekleri ve talepleri doğrultusunda onların ihtiyacını karşılayacak en uygun ürünlerini göstererek satış işlemlerini tamamlarlar. Başka bir mağazada ise konu ve kavram ne ise bu doğrultuda satışlar gerçekleştirilir. Sen de bu görevleri yerine getirebileceğini düşünüyorsan güncel satış temsilcisi iş ilanları başvurusunda bulunabilirsin.

Satış Temsilcisi Olmak için Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Satış temsilcisi iş ilanları yayınlayan işverenler, bu alanda çalışmak isteyenler için çok fazla seçenek sunar. Bu ilanlara başvuru yapılırken ilanların temel özellikleri arasında eğitim ve belge gibi özel durumlarda bulunabilir. Normal şartlarda satış temsilcisi olmak için herhangi bir eğitim zorunluluğu yoktur. Ancak bazı kurumsal markalar kendi elemanları için belirli satış teknikleri ve donanım kullanımı açısından eğitimler talep ederler. Bu eğitimleri dışarıdan alabileceğin gibi iş başvurusu kabul edildikten sonra işveren firma tarafından da verilir. “Satış ve Pazarlama Uzmanlığı”, “Satış Elemanı”, Satış ve Pazarlama Teknikeri” gibi sertifikalara sahip olman, sana iş bulma sürecinde avantaj kazandırır.

Satış Temsilcisi Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Satış temsilcisi arayanlar bu alanda kariyer yapmak ve geleceğini bu mesleğe göre şekillendirmek isteyen kişileri tercih ederler. Öncelikle bu konuda bir eğitime gerek duyulmaz ancak eğitimli ve kendisini geliştirmiş prezantabl kişiler bu alanda daha fazla geri dönüş alırlar. Bunun yanı sıra bu alanda gerçek anlamda bir kariyer düşünüyorsan kendini geliştirmen ve deneyim kazanman gerekir. Satış temsilcisi olmak isteyenlerin çalışmak istedikleri sektöre göre bilgi sahibi olmaları şanslarını daha çok arttırır. Örneğin; teknoloji konulu mağazalarda çalışacak olanlar teknolojik ürünler hakkında bilgi sahibi olmaları gerekirken, telefon mağazalarında çalışmak isteyenlerde yeni ve son teknoloji modeller hakkında bilgi sahibi olmaları gerekir. Ayrıca meraklı ve araştırmacı bir kişiliğe sahip olanlar teknoloji kullanımı güncel gelişmeleri de takip ediyor olması yalnızca teknoloji alanında çalışacak olanlar için değil genel kültür anlamında prezantabl görünüm için önemli bir artı sağlar. İyi bir diksiyona ve ikna gücüne sahip olman da bu anlamda fazlasıyla önemlidir.

Satış temsilcisi iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Satış temsilcisi iş ilanlarına ulaşmak ve kısa sürede başvurmak istiyorsan Kariyer.net’i tercih edebilirsin. Kariyer.net’teki ilanları inceleyerek sahip olduğun kriterlere göre değerlendirebilirsin. Şehir, ilçe, şirketin sektörü, çalışma şekli, deneyim, eğitim gibi filtreler sayesinde sahip olduğun kriterlere en uygun olan iş ilanlarını listeleme fırsatı bulabilirsin. Ardından detaylarını inceleyerek seçtiğin iş ilanına başvurunu yapabilirsin.

Satış temsilcisi iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Satış temsilcisi iş başvurusu yapacak olan kişiler, bu alanda çalışmak isteyen ve gerekli koşulları sağlayanlardır. Sen de bu özellikleri taşıyorsan başvurabileceğin iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. Ancak ilanlarda istenilen özellikler arasında eğitim zorunluluğu yoksa ve daha çok tecrübe isteniyorsa bu duruma da dikkat etmek gerekir. Tecrübe istenilen ilanlara daha önce bu sektörde çalışmış deneyim sahibi kişiler başvurmalıdır. Ayrıca bazı alt kollarında çeşitli belgelerde istenilir. İlanlara başvuru yapmadan önce istenilen ve belirtilen şartları taşıdığına emin olduktan sonra başvuru yapabilirsin.

Satış temsilcileri hangi şehirlerde görev alabilir?

Satış temsilcisi iş ilanları ulaşmak için gerekli aramaları Kariyer.net’ten yapılabilir. Kariyer.net’ten inceleme yaparken belirli bir lokasyona yönelik arama yapıyorsan o lokasyonu aramalarda belirtmelisin. Çünkü satış temsilcileri Adana, Gaziantep, Kayseri, Sivas, Trabzon, İzmir gibi şehirlerde çalışma fırsatı yakalayabilirler. Örneğin Satış Temsilcisi iş ilanları İstanbul şeklinde arama yapmalısın. İstanbul ya da herhangi bir il içerisinde yapılan aramalarda iş yoğunluğunun olduğu bölgelere ya da alışveriş merkezlerinin olduğu bölgelere de dikkat etmen gerekir. Bu sayede daha fazla ilana bulaşmış olur ve doğru işi bulma şansını arttırmış olursun. 

Satış temsilcisi iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmeli?

Satış temsilcisi iş ilanları alanında yayınlanan ilanların genel özelliği bu alanda deneyim sahibi olan kişilerdir. Belli bir eğitim seviyesi istenmemesine karşın bazı ilanlarda özellikle eğitim seviyesi aranabilir. İşverenin talep ettiği eğitim ve belgelere sahip olup olmadığına dikkat etmelisin. Aynı zamanda işverenler, iş tanımını da detaylı bir şekilde iş ilanında açıklar. Bu görev tanımlarını dikkatle incelemelisin. Bu tür detaylara dikkat ederek satış temsilcisi iş ilanları yeni kategorisine başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Satış temsilcisi görevleri nelerdir?

Ait olduğu kuruluş ve markanın önemli pozisyonları arasında yer alan satış temsilcisi, temel anlamda satış ve pazarlama işlemlerinden sorumludur. Bu hizmetler parakende veya toptan ürünlerin satışı olabileceği gibi hizmet veya fikir formundaki ürünlerin satışı da olabilir. Müşteri portföyü ile etkili iletişim, bilgilendirme, tanıtım, ikna, öneri ve şikayetlerin dinlenmesi, müşteri taleplerinin üstlere bildirimi gibi vazifeler de satış temsilcisinin görevleri arasında yer alır. Belirli bir ortamda sabit olarak veya sahada çalışmak üzere alınan satış temsilcilerinin diğer görevleri arasında ürünlerin müşteriye teslimi ve araç kullanımı yer alır. Öte yandan üstleneceğin diğer vazife ve görevler, çeşitli firmalar tarafından verilen iş ilanlarının detaylarında yer alır

Satış temsilcisi mesleğinde öne çıkan sektörler nelerdir?

Çeşitli hizmet ve ürünlerin satışını gerçekleştiren tüm sektörlerde satış temsilcisi istihdamı sağlanır. Öte yandan temel tüketim ihtiyaçları arasında gelen gıda, içecek ve tekstil sektörlerinde daha fazla sayıda satış temsilcisine ihtiyaç duyulduğu gözlemlenir. Bu sektörleri büyük ve küçük ev eşyası, otomotiv, inşaat, enerji, teknoloji alanlarında satış yapan sektörler takip eder. Tüm bu sektörler içerisinde satış temsilcisi elemanlarına ihtiyaç duyulur.

Satış temsilcisi iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Satış temsilciliği deneyimli ve deneyimsiz tüm adaylara hitap eder. Bazı firmalar, alanlarında deneyimli satış temsilcisi adaylarını tercih edebilrler. Bu bağlamda bazı işverenler satış temsilciliği alanında deneyim koşulunun yanı sıra ait olduğun sektör ve ürünlerle ilgili deneyim talep edebilir. İşveren taleplerine bağlı olarak lise, ortaöğretim, önlisans, lisans gibi farklı diploma seviyelerine sahip adaylar arasından alımlar yapılır. Bazı işverenler için MS Office gibi iş araçları ve programlarını kullanım düzeyin önem taşır. Aynı zamanda satış temsilciliği alanında çalışmak için etkili iletişim ve diksiyon gibi yeteneklere sahip olman gerekir. Çeşitli sektörler tarafından sunulan tam ve yarı zamanlı iş fırsatlarını değerlendirebilmen için iş tanımlarında yer alan kriterlere uyum sağlaman beklenir.

Satış temsilcisi iş ilanlarının en yoğun olduğu bölgeler nerelerdir?

Temel yaşam ihtiyaçlarını kapsayan sektörlerde görev alacak olan satış temsilcilerine hemen hemen her şehirde ihtiyaç duyulmaktadır. Öte yandan nüfus açısından daha yoğun ve sanayi gibi üretim dallarında gelişmiş olan bölgelerde daha fazla iş ilanına ulaşabilirsin. Pazarlama sistemleri ve teknolojileri açısından da daha gelişmiş olan bu bölgeler arasında Marmara, Ege ve Doğu Akdeniz bölgeleri öne çıkar. Başkent Ankara ve civarı, Orta Karadeniz Bölgesi, Batı Karadeniz illeri ile Diyarbakır ve çevresi de yine zengin iş olanaklarıyla bilinen bölgeler arasında gelir.

notifications İş Alarmı kur