88

Seyahat Acentaları İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Seyahat Acentaları cancel
MP TURKEY TURİZM A.Ş. - MEETING POINT TURKEY
Data and Systems Specialist
MP TURKEY TURİZM A.Ş. - MEETING POINT TURKEY
Antalya İş Yerinde
Tam zamanlı
28 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
BİLYANA GOLF
Uçak Bileti Satış Temsilcisi
BİLYANA GOLF
Antalya İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Valley Of Tourism Seyahat ve Turizm LTD. ŞTİ
Group Sales & MICE Supervisor
Valley Of Tourism Seyahat ve Turizm LTD. ŞTİ
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Son gün

İlanları konuma göre filtrele!

Firma Bilgisi Gizli
Muhasebe Elemanı
Firma Bilgisi Gizli
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Seyahat Acentası İş İlanları

Seyahat acentası turistler için tur programları oluşturarak gerekli bilgileri sunan konaklama ve gezi hizmetlerini oluşturan organizasyon türü olarak karşımıza çıkar. Seyahat acentalarına ulaşan müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik hizmeti sunarlar. İlgili tur kapsamında gerekli araştırmaların yapılması ve maliyetlerin hazırlanması gibi pek çok departmanla ilişkilenen bu sektörde farklı alanlarda çalışma olanağı bulunur. Pek çok şehirde çalışma imkanı sunan bu sektörde operasyon elemanı olarak çalışabilir, tur satış temsilciliği yapabilirsin. Yine bu sektörde yurt içi operasyon şefi olarak çalışabilir veya müşteri satış danışmanı olarak çalışmaya başlayabilirsin. İstanbul’da bulunan seyahat acentalarına ulaşmak için seyahat acentası iş ilanları İstanbul adına araştırmalarda bulunabilir ve bu şehir için yayınlanmış olan iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. Seyahat acentası şirketlerinde fatura kontrol sorumlusu olarak çalışabilirsin. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olduysan bu şirketlerin acenta muhasebe sorumlusu olarak çalışma imkanı bulabilirsin. Bu pozisyon için uygun tecrübelere ve niteliklere sahip olduğunu düşünüyorsan yayınlanmış olan ilanları pek çok farklı şehir özelinde inceleyerek senin için uygun olan ilanlara başvurunu yapabilirsin. 

Seyahat Acentası İş Olanakları

Turizm sektörü açısından oldukça önemli olan seyahat acentaları gerçekleştirilen konaklama, ulaştırma, gezi hizmetlerinde müşterilerinin ihtiyacına yönelik tur programları hazırlar. Oldukça geniş bir iş alanına sahip olan seyahat acentası aynı zamanda birçok şehirde faaliyetini sürdürür. Bu çerçevede seyahat acentalarında organizasyon sorumlusu olarak çalışabilir, rezervasyon uzmanı olarak meslekte yer edinebilirsin. Öne çıkan meslekler arasında mesleki bilgi ve becerilerini sürekli olarak geliştirmeyi hedefliyorsan ve istenilen niteliklere uygun olduğunu düşünüyorsan seyahat acentası iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. Mesleki tecrübelerin doğrultusunda çağrı merkezi operatöründe çalışabilir, tur sorumlusu olarak işe başlayabilirsin. Farklı şehirlerde çalışma olanağı sunulan ve  senin için uygun olan şehirlerdeki ilanları inceleyerek başvurularını tamamlayabilirsin. Operasyon sorumlusu veya satış personeli olarak çalışabileceğin gibi niteliklerinin uygun olması doğrultusunda fiyatlandırma uzmanı olarak da meslekte kendine yer edinebilirsin. Yayınlanmış olan ilanların istenilen pozisyonla ilgili gerekli kriterlerini inceleyerek başvurularını tamamlayabilirsin.

Seyahat Acentası İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Pek çok şehirde tam zamanlı olarak çalışma imkanı bulabileceğin seyahat acentası iş ilanlarına başvuru yaparken bir takım detaylara dikkat edilmesi beklenir.

  • Başvuru yapmayı düşündüğün iş ilanlarının oldukça geniş bir yelpazede çerçevelenmesinden kaynaklı olarak sahip olduğun nitelikler doğrultusunda başvurularını tamamlaman beklenir.
  • Başvuru yaptığın iş ilanına kabul edilmen doğrultusunda şirketin bulunduğu şehir itibariyle senin için ulaşım imkanının uygun olup olmadığını inceleyebilirsin.
  • Turistlerle direkt olarak iletişim halinde çalışan seyahat acentalarında yayınlanmış olan ilanların detaylı bilgilerine ulaşarak şirketin senden istediği yabancı dil bilgilerini öğrenebilirsin. 
  • Çalışma şeklinin tam zamanlı veya part time olup olmadığını ilanın çalışma şekli kısımlarını inceleyerek bilgi edinebilirsin. Esnek çalışma saatlerini benimseyen şirketler senden haftanın belirli günlerinde farklı saatlerde çalışma şeklini uzatmanı bekler. 
  • Pozisyon ile ilgili olarak gerekli bilgisayar programlarına hakim olduğunu düşünüyorsan seyahat acentalarında çalışmak üzere turizm acentası iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. 

Seyahat Acentası İş İlanlarında Öne Çıkan Meslekler Hangileridir?

Türkiye’nin birçok şehrinde çalışma olanağı bulabileceğin seyahat acentası sektöründe pek çok çalışma alanı bulunur. Farklı şirketlerin farklı departmanlarında çalışabileceğin bu sektör için gerekli olan mesleki becerilere ve bilgi birikimlerine sahip olduğunu düşünüyorsan bu şirketlerde kıdemli muhasebe uzmanı olarak çalışabilir veya deneyimlerin doğrultusunda acenta otel rehberi olarak çalışmaya başlayabilirsin. Bu şirketlerin organizasyon yöneticisi birimlerinde çalışmayı düşünüyorsan ilanlarda belirtilen ilgili kısımları inceleyerek başvurunu tamamlayabilirsin. Çalışmayı düşündüğün şirketlerin yayınlamış olduğu ilanların pozisyon seviyesinin ve çalışma şeklinin senin için uygun olması durumunda rezervasyon uzmanı ya da çağrı merkezi müdürü olarak çalışmaya başlayabilirsin. Seyahat acentası eleman arayan firmaları araştırarak senin için en uygun olan ilanlara başvurunu yaparak çalışma olanağı bulabilirsin. Bu şirketlerin senden istediği temel beceriler, yabancı diller ve kullanmanı istediği program yetkinliklerinin uygunluğu doğrultusunda çalışmak üzere kendine yer edinebilirsin.

Seyahat Acentası Çalışma Ortamı ve Koşulları

Birçok şehirde faaliyet yürüten seyahat acentası sektöründe çalışma ortamı ve koşulları çalışmayı düşündüğün birime bağlı olarak farklılıklar gösterir. Çalışacağın yerin çalışma ortamı bulunduğun departmanla çoğu zaman doğrudan ilişkili olur. Seyahat acentasının muhasebe departmanında çalışıyorsan çalıştığın yer genel olarak merkez ofisler ve bürolar şeklinde olur. Seyahat acentasında satış danışmanı olarak çalışıyorsan genel anlamda müşterilerle birebir görüşme sağlayan bir çalışma koşuluna sahip olursun. Seyahat acentasında çalışmayı düşünen bir seyahat danışmanı çoğu zaman turlarda turistlere rehberlik etmesinden dolayı çalışma alanı da tur programına göre değişkenlik gösterir. Bazı şirketler senden esnek çalışma saatlerine uygun olarak çalışmanı bekleyebilir. Haftanın belirli gün veya belirli zaman dilimlerinde diğer günlerden farklı saatlerde çalışabilirsin. Güncel seyahat acentası iş ilanlarını araştırarak senden beklenilen nitelikler doğrultusunda ve bu şirketlerin istemiş olduğu kriterlere uygunluk sağladığın takdirde başvurunu tamamlayarak çalışma olanağı bulabilirsin. 

Seyahat acentası sektöründe öne çıkan meslek grupları hangileridir?

Seyahat acenta iş ilanlarında başvuru yapabileceğin birçok iş ilanı mevcut. Üniversitelerin muhasebe finans bölümlerinden mezun olduysan bu şirketlerin muhasebe departmanlarında çalışmak üzere başvurunu tamamlayabilirsin. Üniversitelerin işletme gibi bölümlerinden mezun olduysan ve pozisyonun gerektirdiği yabancı dile sahipsen seyahat acentasında organizasyon yöneticisi veya tur sorumlusu olarak çalışabilirsin. Ayrıca bu acenta şirketlerinde ilgili kriterleri karşılaman doğrultusunda tur rehberi olarak çalışmaya başlayabilirsin.

Seyahat acentası sektöründe öne çıkan şehirler hangileridir?

Birçok şehir için çalışma imkanı sunan seyahat acentası sektöründe çalışmak için senin için uygun olan şehirleri yayınlanmış olan ilanların ilgili bölümlerinden seçebilirsin. Seyahat acentası iş ilanları İzmir ya da farklı şehirler özelinde araştırmalar yaparak başvurularını tamamlayabilirsin. Yaşamış olduğun şehir veya ulaşım imkanının olduğu şehirler kapsamında araştırmalarına öncelik verebilirsin. Turizm sektörünün öne çıkan şehirlerini göz önüne alarak Antalya, İstanbul gibi şehirlerde çalışma olanağı bulabilirsin. 

Seyahat acentası ne iş yapar?

Seyahat etmeyi düşünen müşterilerin ilgisini çekecek olan turistik yerlerle ilgili gerekli araştırmaları yaparak gezilecek olan güzergahları belirler. Turları oluşturarak gerekli tanıtım ve reklam faaliyetlerini sürdürür. Müşterisi olan turistlerin ilgili yerlere transferini sağlayarak gerekli işlemlerini yürütür. Ulaştırma araçlarının biletlerini bulundurarak tur kapsamında kullanılmasını sağlarken turistlerin kullanmak için kiralamak isteyebileceği ulaşım araçlarından bir takımını bulundurur. Sende bu iş tanımlarına uygunluğun doğrultusunda seyahat acentası eleman arayanlara başvuru yaparak çalışma olanağı bulabilirsin.  

Seyahat acentasında seyahat danışmanı olarak çalışmak için ne yapmam gerekir?

Seyahat sektörüne bağlı olarak çalışan seyahat danışmanları için birçok ilde bulunan şirketlerde çalışma olanağı bulunur. Meslek yüksekokullarının turizm otelcilik alanlarından mezun olduysan veya önlisans programlarının seyahat acenteciliği programlarından eğitimini tamamladıysan seyahat acentasına bağlı şekilde seyahat danışmanı olarak mesleğe başlayabilirsin. Gezi taleplerini karşılayarak turistlere eşlik eden seyahat danışmanları aynı zamanda turistik rezervasyonlarla da ilgilenir. Talep ve ihtiyaçlara doğru şekilde karşılık veren seyahat danışmanları için birçok şirkette çalışma imkanı bulunur. Seyahat acentası iş ilanları Ankara veya farklı şehirler özelinde araştırmalar yaparak senin için uygun olan ilanları araştırabilir ve ulaşım imkanın uygun olması durumunda başvurunu tamamlayarak çalışma olanağı bulabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Seyahat acentaları iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Seyahat acentasında pek çok farklı pozisyonda çalışmak mümkündür. Bu alanın geniş iş olanaklarına sahip bir alan olduğu söylenebilir. Seyahat acentası alanında çalışmaya ilgin varsa ilgili iş ilanlarını inceleyerek kendin için doğru seçimleri yapabilirsin. Kariyer.net'i ziyaret ederek seyahat acentası iş ilanlarına ulaşabilirsin. İş ilanlarına ulaşmak için Kariyer.net'in filtreleme özelliğinden faydalanabilirsin. Bulunduğun şehir bazında spesifik aramalar ile kendin için en uygun seyahat acentası iş ilanlarını listeleyebilirsin. İlanları inceleyerek kendin için en uygun olan iş ilanını tespit edebilir ve bu ilana başvuru yapabilirsin.

Seyahat acentaları enformasyon memuru nedir?

Seyahat acentalarında bulunan enformasyon memurunun görevi iletişimi sağlamaktır. Seyahat etmek isteyen kişilerin iletişime geçtiği kişi enformasyon memurudur. Enformasyon memuru olarak çalışmak istiyorsan Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri bölümünden mezun olman gerekir. Bazı seyahat acentalarında, herhangi bir eğitim zorunluluğu bulunmayabilir. Fakat genel olarak pek çok acentalar bu eğitimi tamamlamış kişiler ile çalışmayı tercih eder. Ayrıca yabancı dil gibi konularda da kendini geliştirirsen bu alanda iş bulman kolaylaşabilir. İlgili iş ilanlarını inceleyerek bu meslekte aranan şartlara ulaşabilirsin.

Seyahat acentasında çalışan kişilerin görev ve sorumlulukları nelerdir?

Seyahat acentasında pek çok farklı meslek grubu bir arada çalışır. Her meslek grubunun görev ve sorumlulukları birbirinden farklıdır. Örneğin muavinlerin görevi; yolculuk esnasında yolcuların konforlu bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak ve ihtiyaçlarını karşılamaktır. Bunun yanı sıra şoförün görevi ise güvenli bir şekilde yolcuları gidecekleri yere ulaştırmaktır. Temelde seyahat acentasında çalışan herkesin görevi; yolcuların güvenli ve rahat bir şekilde gidecekleri yere ulaşmalarını sağlamaktır. Ek olarak meslek bazında görev ve sorumluluklar firmadan firmaya değişiklik gösterebilir. Bu noktada yapmak istediğin mesleği araştırarak ilgili mesleğin görev ve sorumluluklarını spesifik olarak öğrenebilirsin.

Seyahat acentaları hangi illerde iş ilanları yayınlar?

Seyahat acentası iş ilanları araştırıldığında hemen hemen her yerde iş olanakları bulunduğunu görmek mümkündür. Çoğu şehirde seyahat acentaları iş ilanları bulunabilir. Sen de bulunduğun ya da yaşamak istediğin şehir bazında aramalar yaparak seyahat acentası iş ilanlarını inceleyebilirsin. Bu şekilde spesifik aramalar yaparak kendin için en uygun ilana ulaşabilirsin. İstanbul ve İzmir gibi nüfusu oldukça kalabalık olan şehirlerde seyahat acentalarında iş bulmak daha kolay olabilir. Bu şehirlerin büyükşehir olmaları ve kalabalık bir nüfusa olmaları sayesinde pek çok seyahat acentasına sahip olmaları mümkündür.

notifications İş Alarmı kur