keyboard_arrow_down
2

Stajyer Öğretmen İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Stajyer Öğretmen cancel

Stajyer Öğretmen İş İlanları

Stajyer öğretmen iş ilanları Türkiye’nin dört bir yanındaki çeşitli eğitim kurumları tarafından genel ihtiyaç dahilinde yayınlanır. Bu kapsamda çeşitli eğitim kurumlarından olan kimi özel okullar, sınav destekleme ve yetiştirme kursları ve anaokulları işe alımlar gerçekleştirir. Stajyer öğretmen olarak çalışmak için bu alanda yayınlanmış stajyer öğretmen ilanları arasından tercihte bulunabilirsin. Stajyer öğretmen olarak çalışmak istiyorsan ve bu alanda gereken temel özelliklere sahip olduğunu düşünüyorsan kariyer.net üzerinde yer alan stajyer öğretmen iş ilanları fırsatlarını inceleyebilirsin. Kariyer.net üzerinde bulunan çeşitli iş ilanları arasından sana en uygun olduğunu düşündüğün iş ilanını belirleyerek stajyer öğretmen olarak çalışmak için iş başvurusunda bulunabilir ve bu alanda çalışma fırsatına sahip olabilirsin. 

Stajyer Öğretmen Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Güncel stajyer öğretmen iş ilanları seçeneklerine başvuru yapmadan önce bu alanda çalışmak için sahip olman gereken belirli özellikler mevcuttur.

  • Öncelikle sahip olman gereken özelliklerden ilki bu alanda eğitim fakültelerinden alanın dahilinde öğretmenlik eğitimi almış olmak yer alır. Ayrıca üniversite lisansını farklı alanda tamamladıysan da formasyon alarak stajyer öğretmen olarak çalışma imkanı elde edebilirsin.
  • Ek olarak stajyer öğretmenlerin çalışacağı sınıf ortamına uygun nitelikleri taşıyor olması gerekir. İyi bir dinleyici olmak ve iletişim becerilerini üst seviyede kullanabilmek bu meslek için oldukça önemli bir özelliktir.
  • Ek olarak öğretim yöntemleri ve teknolojinin etkin kullanımı konusunda bilgi ve donanıma sahip olmak da bu alanda önemlidir.

Stajyer Öğretmen Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Stajyer öğretmen iş ilanları İstanbul gibi büyük illerde oldukça fazla yayınlanıyor olsa da Türkiye’nin dört bir yanında stajyer öğretmenler çalışma imkanı bulabilir. Stajyer öğretmenlerin çalışma ortam ve koşulları bağlı bulundukları kurum ve kuruluşlar özelinde farklılık gösterebilir. Stajyer öğretmen olarak birçok özel okulda çalışabilir ve eğitim kurumlarında çalışma ortamına sahip olabilirsin. Ek olarak stajyer öğretmen olarak alanın doğrultusunda anaokulları, sınav destekleme ve yetiştirme kurslarında çalışabilir ve sınıf ortamında çalışma biçimine sahip olursun. Çalışma ortamın genellikle okul binası olur ve teneffüsler dahilinde öğretmen odasında veya nöbet yerlerinde bulunursun. Stajyer öğretmen olarak çalışma saatlerin değişiklik gösterebileceği için çalışma şartların da buna uygun şekillenebilir.

Stajyer öğretmen iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Stajyer öğretmen iş ilanlarına kariyer.net üzerinden kolay başvuru yapabilirsin. Kariyer.net üzerinde yayınlanmış binlerce iş ilanı arasından sana uygun olan stajyer öğretmen iş ilanlarına uygun filtrelemeleri kullanarak aradığın iş ilanını bulabilir ve iş başvurusunda bulunabilirsin. Dilersen bulunduğun şehir özelinde filtrelemeleri kullanarak örneğin Ankara’da yaşıyor ve burada çalışmak istiyorsan kariyer.net üzerinde stajyer öğretmen iş ilanları Ankara şeklinde arama yapabilirsin.

Stajyer öğretmen özel okullarda çalışabilir mi?

Stajyer öğretmen olarak çalışma imkanı bulabileceğin çeşitli eğitim kurumları bulunur. Bu eğitim kurumları arasında birçok özel okul da yer alır. Branşın doğrultusunda çalışma alanı edinebileceğin özel okullar tarafından yayınlanan stajyer öğretmen iş ilanlarını kariyer.net üzerinden inceleyebilirsin. Aradığın stajyer öğretmen iş ilanını bulduğunu düşünüyorsan başvurunu yapabilir ve bu alanda çalışma imkanı elde edebilirsin.

Stajyer öğretmen olarak part time çalışma olanağı bulunur mu?

Pek çok farklı meslek türlerinde olduğu gibi stajyer öğretmen olarak da part time çalışmak mümkündür. Eğer part time stajyer öğretmen olarak çalışmak istiyorsan bu kapsamda yayınlanan iş ilanlarını kariyer.net üzerinde inceleyebilirsin. Kariyer.net’te yer alan yarı zamanlı çalışma şekline sahip stajyer öğretmen iş ilanlarına başvuru yaparak  çalışma imkanı elde edebilirsin.

Stajyer öğretmen olarak sezonluk iş bulmak mümkün mü?

Sezonluk işe alım yapan çeşitli firma, işletme ve kurumlar bulunur. Pek çok sektörde sezonluk iş olanakları oldukça geniştir. Stajyer öğretmen olarak eğitim sektöründe sezonluk işe alımlar yapan bazı eğitim kurumları bulunur. Kariyer.net üzerinden inceleme olanağı bulabileceğin sezonluk stajyer öğretmen iş ilanlarından senin için en uygun olanını belirleyerek iş başvurusunda bulunabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Stajyer öğretmen olarak görev almak için kaçıncı sınıfta okumak gerekir?

Stajyer öğretmen olmak için üniversitenin son 3. veya 4. sınıfında olmak gerekir. Bölümün istediği şekilde, son sene işyeri eğitimi yapılabilir. Bitirme koşulu olarak öğretmen adaylarından, staj istenir. Stajyer öğretmenlik gönüllü olarak da yapılabilir. Tecrübe kazanmak isteyen öğretmen adayları, gönüllü olarak staj yaparak tecrübe kazanır. Sınıf farkı okulun istediği şartlara göre değişiklik gösterebilir.

Stajyer öğretmenlerin çalışma saatleri nasıldır?

Stajyer öğretmenlerin çalışma süresi 8 saatle sınırlıdır. Stajyer öğretmenler, gözetmen öğretmen eşliğinde derslerde pratik yapar. Tecrübe kazanarak, öğretmenlik yolunda adım atarlar. Stajyer öğretmenler genellikle asgari ücretin 1/3'ünü alır. Gönüllü stajyerlik durumunda ücret verilmez. Stajyer yaparken, öğrencinin maaşı okul tarafından karşılanır. Öğrencilere stajyerlik ücreti veren okullar da bulunur. Kariyer.net üzerinden stajyer öğretmen ilanlarına başvuru yaparak, tecrübe kazanma imkanı bulabilirsin.

Stajyer öğretmenler ne tür işler yaparlar?

Stajyer öğretmen sınıf içerisinde öğretmen gibi davranırlar. Gözetmen öğretmen eşliğinde, sınıfa gerekli olan ders anlatılır. Stajyer öğret performansına göre, gözetmen öğretmenden puan alır. Sınıfı düzenler, sınavlarda gözetmen olarak görev alabilir. Sınıfla işlenecek konuları önceden çalışarak fikir sahibi olur. Gözetmen öğretmenin istediği durumlarda, stajyer öğretmen dersi devralabilir. Öğretmenlik konusunda staj arıyorsan, Kariyer.net ilanlarına göz atabilirsin.

Hangi bölümde okuyan öğretmenler için staj imkanı var?

Öğretmenlik ile alakalı olan tüm bölümler için staj imkanı vardır. Okulu bitirirken gerekli olan zorunlu staj okul tarafından belirlenir. Bazı bölümlerde öğretmenlik stajı istenmeyebilir. İstenilen stajlar arasında gün farkı bulunabilir. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik, matematik, türkçe, tarih gibi derslerin öğretmenlerinin stajları genellikle zorunludur. Üniversiteniz, staj yapmanız gereken okul ile anlaşarak size staj imkanı sunabilir. Kariyer.net üzerinden staj bulabilir, öğretmenlik alanında tecrübe kazanabilirsiniz.

notifications İş Alarmı kur