437

Tasarım Mühendisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Tasarım Mühendisi cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 9 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Tasarım Mühendisi İş İlanları

Tasarım mühendisleri, üretilen ve tasarlanan bir ürünün her aşamasında görev alır. Bu pozisyon son zamanların en çok rağbet gören meslek grupları arasında yer bulur. Dolayısıyla bu alanda faaliyet gösterecek nitelikli çalışan gücüne de fazlasıyla ihtiyaç duyulduğunu söylemek mümkündür. Sen de tasarım mühendisi iş ilanları kapsamında yer alan seçeneklere başvurarak kariyer hayatına adım atabilirsin. Güncel tasarım mühendisliği iş ilanlarına başvuru yapmak isteyen kişiler, farklı şehirlerde yer alan firmalarda çalışma avantajına sahip olur. Tasarım mühendisliği, gözde mesleklerden biri olduğu için bu alanda sayısız yeni iş ilanı bulabilirsin. Tasarım mühendisi iş ilanları yeni kategorisine kariyer.net’ten kolaylıkla başvuru yapabilir ve çalışmaya başlayabilirsin.

Tasarım Mühendisi Ne İş Yapar?

Tasarım mühendisi iş ilanları bugün mevcut olanlar incelendiği zaman bu meslek grubunun görev ve sorumlulukları hakkında detaylı bilgilere sahip olunur. Tasarım mühendisleri, farklı alanlarda yeni konseptler geliştirmekte veya yeni ürünler ortaya koymaktadır. Bu durumda tasarım mühendisi olan kişilerin görev ve sorumlulukları şu şekildedir:

 • Bu alanda yer alan ihtiyaçları tespit etmelisin.
 • Bu ihtiyaçlara çözüm niteliğinde ürünler yapmalı veya mevcut olanları geliştirmelisin.
 • Geliştirilen ürünün teknik aşamasında yer almalısın.
 • Yeni yapılacak olan ürün veya konsept ile ilgili gerekli olan tüm noktaları belirlemelisin.
 • Laboratuvar aşamasında kontrolleri sağlamalısın.
 • Ürün için gerekli yazılımların takibini ve detaylı incelemesini yapmalısın.
 • İşlemler sırasında gerekecek olan tüm maliyetlerin hesabını çıkarmalısın. 
 • Ürünün tüm aşamalarında ortaya çıkacak olan sorunlara çözüm üretmelisin.
 • Piyasada yer alan diğer ürünlerin analizini yapmalı ve karşılaştırmalısın. 
 • Gelişmeleri takip etmeli ve yenilikleri uygulamalısın.
 • Müşterilerin isteklerine ve ihtiyaçlarına yönelik ürün oluşturmalısın. 

Tasarım mühendisi iş ilanları bayan ve erkek özelinde yayınlanan ilanlarda yer alan görevler bu şekildedir. Elbette ki her firmada farklı görev ve sorumluluklar söz konusu olabilir. Yapacağı işleri merak eden kişiler, kariyer.net’ten iş başvurusu yapmadan önce ilanı dikkatli şekilde inceleyerek detaylar hakkında kapsamlı bilgi sahibi olabilir. Belirtilen görev ve sorumlulukları yerine getirecek olan tasarım mühendisleri, istedikleri ilanlara başvuru yapabilir.

Tasarım Mühendisinin Sahip Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Tasarım mühendisi iş ilanları bay ve kadın kategorilerine başvuru yapacak kişilerde olması beklenen bazı özellikler vardır. Bu özelliklere sahip olan kişiler, sektörde bulunan firmalarda çalışmaya başlayabilir. Tasarım mühendislerinin, bu alanda eğitim almış ve üniversite mezunu olması gerekir. Mutlaka üniversitelerin endüstriyel tasarım mühendisliği bölümünden mezun olmalısın. Bunun yanı sıra tercihen staj veya iş deneyiminin olması da beklenir. Gerekli teknik programları ve bilgisayarı en iyi şekilde kullanabilmen de önem arz eder. Müşterilerin isteklerini ve ihtiyaçlarını anlayabilmek için iyi bir dinleyici olmanda büyük fayda vardır. Bu sektörde gerçekleşen yenilikleri takip ederek yaptığı projelere uygulamalısın. Tasarım mühendisi arayanlar, genel olarak bu ve buna benzer olan özelliklere dikkat eder. Kariyer.net’te yer alan ilgili iş ilanlarına başvuru yapmak için firmaların istediği niteliklere sahip olman son derece önemlidir. 

Tasarım Mühendislerinin Çalışma Koşulları Nasıldır?

Tasarım mühendisi arayan firmalar, ilanlara başvuru yapan kişileri çalıma koşulları konusunda bilgilendirir. Çünkü çalışma koşulları en çok önem verilen noktalardan biridir. Tasarım mühendislerinin iş şartları, firmalara göre değişir. Her firmanın çalışma prosedürü farklı olduğu için mevcut koşullarda da birtakım değişiklikler söz konusu olabilir. Tasarım mühendisleri, kapalı alanda, masa başında ve ofis ortamlarında çalışır. Çalıştıkları ortam genellikle aydınlıktır. Çalışma saatleri ise firmanın belirlediği zaman dilimleri içerisinde gerçekleşir. Genellikle haftalık 45 saat mesai süresini tamamlamaları beklenir. Tasarım mühendisi maaş da birbirinden farklı seyreder. İşe yeni başlayan kişiler ile uzun yıllar çalışan kişilerin almış olduğu maaş miktarı farklı olur. Çalışma koşulları konusunda titiz olan kişilerin, tasarım mühendisi iş ilanı başlığı altında kariyer.net’te yer alan seçeneklere başvuru yapmadan önce çalışma koşullarını incelemesinde büyük fayda vardır. Kendine uygun çalışma koşullarını bulan kişiler, istediği iş ilanına başvuru yapma fırsatına sahiptir. 

Hangi şehirlerde tasarım mühendisi alımı vardır?

Tasarım mühendisi günümüzün en çok ihtiyaç duyulan ve talep edilen meslek grupları arasında yerini alır. Mevcut olan ihtiyaçlar doğrultusunda en çok alım yapılan iş kollarındandır. Her şehirden iş imkânları vardır ve çalışma alanları oldukça geniştir. İstanbul, İzmir, Antalya, Adana, Sivas, Konya gibi şehirlerde tasarım mühendisi olarak çalışma olanağı bulabilirsin. Alımlardan hemen faydalanmak istersen kariyer.net’ten mevcut iş ilanlarına bakarak başvurunu yapabilirsin. 

Tasarım mühendisi hangi sektörlerde çalışır?

Ankara tasarım mühendisi iş ilanları başta olmak üzere tüm şehirlerden farklı firmaların yayınladığı seçenekler mevcuttur. Ayrıca pek çok değişik sektörde bu pozisyonda çalışma imkânı bulunur. Otomotiv endüstrisi, mobilya sektörü, döküm sanayi, cam ve seramik sektörü bunlardan sadece birkaçıdır. Tüm ilanlara ulaşmak için kariyer.net’i dilediğin zaman incelemen mümkündür. Bu sayede kolaylıkla mevcut ilanlara ulaşabilir ve başvurularını tamamlayabilirsin.

Tasarım mühendisi iş ilanlarına kim başvurabilir?

Bursa tasarım mühendisi iş ilanlarına başvuru yapmak için öncelikle bu alanda üniversite eğitimi almak en birincil olan koşuldur. Buna ek olarak firmaların istediği özelliklere sahip olan kişiler de ilgili iş ilanlarına başvuru yapabilir. Dikkatli olman, disiplinli çalışman, yaratıcı fikirlere sahip olman fazlasıyla önemlidir. Eğer sen de bu nitelikleri taşıdığını düşünüyorsan ve gerekli eğitime sahipsen iş ilanlarına başvurunu gerçekleştirebilirsin.

Tasarım mühendisi iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Tasarım mühendisi olarak çalışmak için iş ilanlarına ulaşım sağlaman ve tüm seçenekleri görmen gerekir. Bu alanda yayınlanan tüm iş ilanlarına kariyer.net’i ziyaret ederek erişebilirsin. Kariyer.net’teki; eğitim, deneyim, sektör, pozisyon seviyesi gibi filtrelemeleri uygulayarak kendin için en uygun iş ilanlarını listelemen oldukça kolay olur. Daha sonra en beğendiğin ilana özgeçmişini göndererek iş hayatında yeni bir adım atabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tasarım mühendisleri hangi sektörlerde çalışabilir?

Üretim malzemelerini çeşitli yöntemlerle kullanabilir hale getiren kişilere tasarım mühendisi denir. Tasarım mühendisleri, günlük hayatta kullandığımız her ürünün üretim aşamasında yer alırlar. Bu nedenle pek çok sektörde aktif olarak görev alabilirler. Bu mühendislerin çalışma imkanı endüstriden otomobil sektörüne kadar uzanır. Sen de içinde var olmak istediğin sektörü belirleyerek iş ilanlarına başvurabilir ve çalışma hayatına başlayabilirsin. Yaratıcı fikirlerini çalışacağın sektöre kazandırarak görevini sürdürebilirsin.

Tasarım mühendisi iş ilanları en çok hangi şehirlerde bulunur?

Yaratıcı tasarımların ürün hammaddeleri ile buluştuğu tasarım mühendisliği meslek kolunda çalışmak istiyorsan yaşadığın şehirdeki iş ilanlarını inceleyebilirsin. Tasarım mühendisleri ile çalışmak isteyen işverenler, istihdam sürecini hızlandırmak amacıyla ihtiyaç halinde iş ilanı yayınlar. Bu ilanlar çoğunlukla İstanbul, İzmir, Ankara, Kocaeli gibi şehirlerde yayınlanır. Bunun yanı sıra Konya, Tekirdağ, Eskişehir, Bursa gibi Türkiye’nin farklı şehirlerinde de çalışma imkanı yakalayabilirsin.

Üniversiteden yeni mezun olan tasarım mühendisleri için iş ilanları nelerdir?

Üniversitelerin 4 yıllık lisans programlarından mezun olduktan sonra çalışmaya başlamak için yeni mezun iş ilanlarını inceleyebilirsin. İzmir, İstanbul, Ankara, Kocaeli gibi farklı şehirlerde faaliyet gösteren kurumların yayınladığı tasarım mühendisi yeni mezun iş ilanları çeşitli sektörler için oluşturulur. Sanayi, inşaat, otomotiv sektörleri için yayınlanan bu iş ilanlarına başvurabilirsin. Gerekli çizim programlarını bilmek, tasarım sürecine hakim olmak ya da ileri seviye çizim yeteneğine sahip olmak gibi işverenler için önemli kriterleri karşıladığını düşünüyorsan mezuniyet sonrası çalışma fırsatı elde edebilirsin.

Tasarım mühendisi olmak için hangi programları bilmek gerekir?

İçinde yer alacağın sektöre göre belirli programları kullanmayı bilmen iş başvurusunda avantaj kazanmanı sağlar. Bir tasarım mühendisi olarak bilmen gereken programların başında Solidworks gelir. Bu program, üç boyutlu çizim yapma sürecinde aktif olarak kullanılır. Bunun yanı sıra Solidworks EDPM ya da AutoCAD programlarını da öğrenmen gerekebilir. Mühendis çalışmalarında kullanılan bir diğer program ise ANSYS’dir. Kimi işverenler ANSYS kullanmanı talep edebilir. İş ilanlarını incelerken özellikle bu detayla dikkat etmen gerekir. Böylece işverenden geri dönüş alma sürecinde şansını artırabilirsin.

notifications İş Alarmı kur