206

Taşımacılık İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Taşımacılık cancel
Yurtiçi Kargo Servisi A.Ş.
Kurye/Gemlik
Yurtiçi Kargo Servisi A.Ş.
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
YUSEN İNCİ LOJİSTİK VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Deniz Kargo Operasyon Müdür Yardımcısı
YUSEN İNCİ LOJİSTİK VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
İstanbul(Avr.) Hibrit
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

Şu an 5 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Taşımacılık İş İlanları

Taşımacılık birçok sektörde ihtiyaçtır ve bu ihtiyaç farklı taşıma yöntemleri ile giderilir. Taşıma servisleri arasında; karayolu taşımacılığı, deniz taşımacılığı ve hava taşımacılığı yer alır. Taşımacılık iş ilanları yayınlayan firmalar genellikle insan taşımacılığı veya ürün taşımacılığı yapar. Bu kapsamda firmalar, adaylara farklı koşullarda iş imkanları sunar. Türkiye’nin her köşesinde bulunan taşımacılık firmaları, çeşitli pozisyonlar için personellere ihtiyaç duyar. Bu sayede birçok aday istihdam edilme imkanı bulur. Firmalar; şoför, saha sorumlusu, araç takip sorumlusu ve operasyon uzmanı gibi personeller arar.

Taşımacılık Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Taşımacılık sektöründe istihdam edilmek isteyen kişilerin bazı yeteneklere ve özelliklere sahip olması gerekir. Bu özel yetenekler kişiye ve iş alanına göre değişkenlik gösterse de tüm taşımacılık sektörünün sahip olması gereken ortak özel yetenekler ve özellikler bulunur. Bu ortak yeteneklerin arasında zamanı iyi kullanma ilk sıralarda yerini alır. Çoğunlukla belirli bir zaman aralığında bir yerden bir yere ulaştırılması gereken ürünlerin veya kişilerin, zamanında olması gereken yere ulaşması en önemli iş prensibi olarak bilinir. Taşımacılık sektöründe çalışmak isteyen adayların sahip olması gereken özelliklerden bir diğeri ise planlı olmaktır. Taşıma iş ilanları yayınlayan firmalar tarafından önemli olarak belirtilen planlı olma özelliği, sektörde başarılı olmak için de gereklidir. Çoğu firmanın adaylarda aradığı bir diğer yetenek ise iletişim becerisidir. Ekip çalışmalarında sağlıklı iletişim son derece önemli olur.. Öte yandan ürün taşımacılığı yapmak isteyen kişiler için yayınlanan taşımacılık ilanları bulunur. Bu noktada adaylardan beklenen yetenekler pozisyona bağlı olarak değişir. Şoför olarak çalışmak isteyen kişilerde, araçları kullanabilmek için gerekli ehliyet ve güvenli sürüş yeteneği aranır. 

Taşımacılık İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Taşımacılık sektöründeki firmalar tarafından yayınlanan iş ilanları farklı iş tanımları ile adayların karşısına çıkar. Yayınlanan iş ilanlarında farklı görev tanımına bağlı olarak farklı çalışma koşulları bulunur. Adayların, güncel taşımacılık iş ilanları arasında kendi yetkinliklerine uygun bir tercih yapması önemlidir. Bu sebeple, taşımacılık iş ilanları içeriğinde sunulan şartları detaylı bir şekilde incelemek gerekir. Aday sahip olduğu nitelikler ile uyumlu olan taşımacılık iş ilanları için başvuru yapmalıdır. Ayrıca adayın ilana uygun bir şekilde CV düzenlenmesi gerekir. Bu sayede işe alım süreci daha hızlı ilerler ve olumlu sonuçlanma ihtimali artar. Spesifik bir taşımacılık görevinde yer almak isteyen adaylar, büyükşehirlerde bulunan iş ilanlarını tercih edebilir. Servis taşımacılığı iş ilanları İstanbul kategorisinde, diğer şehirlere kıyasla daha fazla alternatif görülebilir. 

Taşımacılık Ne İş Yapar?

Taşımacılık sektöründe birçok farklı iş kolu bulunur. İş kollarına bağlı olarak farklı iş tanımları görülür. Örneğin; lojistik taşımacılık iş ilanları kategorisinde şoför, saha sorumlusu ve operasyon uzmanı gibi farklı pozisyonlar için personel arayışını duyuran firmalar bulunur. Çoğunlukla taşımacılık sektöründe taşıma eylemini gerçekleştiren şoför ve kargo elemanları göz önünde olsa da araçlarla sevkiyatı ayarlayan ve yazışmaları yapan birçok personel bulunur. Benzer bir iş tanımına sahip olan kargo taşımacılık iş ilanları ise çalışanlara güvenli bir şekilde sipariş edilen ürünleri ve paketleri teslim etme görevi sunar. Farklı teslimat seçenekleri sunan kargo taşımacılık sektörü, dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar her türlü bölgeye sipariş teslimatı yapar. Taşımacılık sektöründe hava, kara ve deniz yolları kullanılır. Gemi, vapur, otobüs, dolmuş taksi veya uçak gibi araçlarla insan taşımacılığı yapan personeller vardır. 

Taşımacılık Mesleği İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekli?

Taşımacılık sektöründe genellikle birçok belge ihtiyacı bulunur. Fakat bu belge ve eğitimler, tüm meslek kollarında yanı olmayabilir. Örneğin; bir şoför için gerekli belgeler aracın boyutuna göre değişir. Öte yandan pilotlar için de gerekli eğitim ve belgeler oldukça farklı olabilir. Bu sebeple firmalara ve iş tanımlarına bağlı olarak belge ve eğitim şartları değişebilir.

Taşımacılık Hangi Alanda Çalışır?

Taşımacılık sektöründe çalışan kişiler, bir insanın veya bir ürünün bir konumdan başka bir lokasyona gönderilme sürecinde görev alır Fakat tüm iş kollarında olduğu gibi taşımacılık sektöründe de değişken şartlar, çalışma alanlarını etkiler. Örneğin; gemi taşımacılığında lojistik yükler taşınırken, kargo şirketlerinde belirli ağırlıklarda ve boyutlarda paketler transfer edilir. 

Taşımacılık Ne Kadar Maaş Alır?

Taşımacılık sektöründe bulunan tüm iş olanaklarının aylık kazancı aynı olmaz. Örneğin, lojistik firmasında çalışan bir uzun yol şoförü, taşımacılık şirketindeki denetçi ile farklı miktarda kazanç sağlar. Öte yandan aynı meslek dalında çalışıp farklı koşullara sahip olan kişiler de görülür. Maaş miktarı, çalışılan firmaya ve pozisyona göre değişir.  

Taşımacılık Sektöründe Çalışmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Taşımacılık sektörü, adaylara oldukça geniş iş imkanı sunar. Bu sebeple öncelikle adayın hangi iş alanında çalışmak istediğine karar vermesi gerekir. Ardından tercih edilen çalışma alanı için gerekli olan eğitimleri başarıyla tamamlayarak yalp edilen belgeleri almak gerekir. Bazı iş ilanı şartlarında ehliyet gibi belgeler yeterli olurken, bazılarında ise özel eğitimler sonucu alınan sertifikalar geçerli olur. Bu sebeple tercih edilecek iş kolunun şartları ve adaydan istenen yetkinlikler detaylı şekilde incelenmelidir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Taşımacılık iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Taşımacılık için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel Taşımacılık iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel Taşımacılık iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te Taşımacılık iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

Taşımacılık iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

Taşımacılık iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Taşımacılık iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur