2301

Tekstil İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Tekstil cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 46 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Tekstil Sektörü İş İlanları

Türkiye’nin dört bir yanında nüfus artışına bağlı olarak artan firma ve fabrika sayısı tekstil sektörünü de etkiler. Birçok iş kolu olan bu iş alanı iş arayanlara geniş bir iş istihdamı sunar. Birçok farklı niteliğe ve iş tanımına mensup binlerce kişiyi bu alanda toplayan tekstil sektörü iş ilanları aradığın işe sahip olmanı sağlayabilir. Tekstil sektörü, gerekli üretimin planlanması, işleyişin takibi, üretimde rol alan cihaz kontrolü, makine bakım ve onarımı, örnek tasarımı ve modele bu örneklerin yansıtılması gibi birçok departmana sahiptir. Bu iş alanında; boya, dokuma, iplik işleme gibi farklı giyim birimlerinde de görev alınabilir. Bu sektöre dahil olmak istiyorsan tekstil elemanı iş ilanlarına kariyer.net üzerinden kolaylıkla başvurabilirsin.

Tekstil Sektörü Çalışanları Ne İş Yapar?

Birçok departmanı ve iş tanımı olan tekstil sektörü çalışanları bulundukları pozisyonlara göre farklı görevlerden sorumludurlar. Tasarım, üretim, kalite kontrol, satış, maliye, teknik bilgi gibi birçok alana yayılabilen tekstilde iş ilanları başvuru yapmak isteyenlerin tercih ettiği bir çalışma fırsatı sunar. Bu alanda çalışan elemanların sorumlulukları şu şekilde sıralanabilir;

 • Firmanın türüne göre üretilecek olan tekstil malzemesi ilgili birimlerce tasarlanır.
 • Bu tasarımların gerçek birer örneğe dönüştürülmesi için gereken malzemeler hazırlanır.
 • Üretim planlamasını ve birimlerin organizasyonu yapılır.
 • Üretimde kullanılacak model kalıplarını hazırlanarak bir numune oluşturulur.
 • Dikilecek giysi ya da mobilya kaplamaları gibi son basamakta oluşacak ürünlerin kalite, renk gibi niteliklerinin kontrolü yapılır.
 • Oluşan modellere eklenecek işleme ve süsleme materyalleri seçilir bunlar temin edilir.
 • Üretime giren malzemelerin takibi yapılır ve gerekli bütçe hesaplamaları yapılır.
 • Üretim süreci tamamlanan tekstil ürünlerinin depolanma, satış ve pazarlama gibi departmanlarda müşteriye tanıtılması sağlanır.
 • Üretimde rol alan makinelerin kontrolü ve bakımı yapılır.
 • Son ürünlerin ilgili mağaza ve satış yerlerine gönderilmesi sağlanır.
 • Çalışma alanının düzeni ve temizliğinden sorumlu olunur.
 • Kumaş analizi yapılır ve eksikler saptanır.
 • Çözgü iplikleri tasarlanır ve kumaşlara uygulanır.

Bu ve bunlar gibi farklı sorumlulukları taşıyan tekstil sektöründe iş tanımları çok geniştir. Sen de yerine getirebilecek bilgi, yeterliliğe sahipsen ve bu alanda deneyim sahibiysen Kariyer.net üzerinden tekstil sektörü eleman arayan firmalara çalışma talebini başvuru yoluyla iletebilirsin.

Tekstil Sektörü Çalışanlarının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Bu iş alanında çalışanların birçok iş koluna ayrılması sebebiyle çalışma ortamları da değişiklik gösterir. Bünyesinde planlama, kalite kontrol, üretim, satış danışmanlığı, araştırma geliştirme, tasarım, iş sağlığı ve güvenliği, laboratuvar gibi birimleri bulunduran tekstil sektörü iş ilanları yeni çalışanlarına birçok seçenek sunar.  Genellikle kapalı ortamlarda görev alabileceğiniz tasarım, üretim, satış, mühendislik gibi alanların da çalışma mekanları farklıdır. Kumaş üretim, iplik üretim fabrikaları, baskı ve boya atölyeleri, nakış ve yıkama ünitelerinde çalışma imkanı bulabilirsin. Ayrıca tekstil tasarım ofisleri, çeşitli ihracat yönetim büroları ve pazarlama standları da bu sektörde yer alan çalışma ortamlarındandır. Çoğunlukla ekip halinde ilgili süreçleri yürüteceğiniz bu sektörde tercih edebileceğiniz koşullar çok çeşitlidir. Eğer çalışma alanı atölye olan üretim bantlarında çalışıyorsan, makineler üzerinde iş sürecini yürütmen gerekebilir. Tekstil üretiminin son basamağında çıkarılmak istenen ürünün türüne göre tekstil sektörü eleman arayanların sundukları iş koşulları da değişir. İlandan ilana değişen mesai saatleri hakkında detaylı bilgiyi Kariyer.net üzerinde yer alan başlıklarda bulabilirsin. Sen de bu alanda görev almak istiyorsan güncel tekstil sektörü iş ilanlarını inceleyerek hayalindeki işi bulabilirsin. Çalışacağın departmanı seçtiysen ilgili tekstil fabrikaları iş ilanlarına başvurarak meslek hayatına girebilirsin.

Tekstil Sektöründeki İş Kolları Nelerdir?

Bir ürünün üretiminden satışına kadar birçok basamak vardır. Hammaddeden yola çıkarak ürünün satışına kadar giden bu süreçte farklı departmanlar görev alır. Bünyesinde planlama, kalite kontrol, üretim, satış danışmanlığı, araştırma geliştirme, tasarım, iş sağlığı ve güvenliği, laboratuvar gibi birimleri bulunduran tekstil sektörü yeni çalışanlara birçok seçenek sunar. Bu birimleri iplikçilik, endüstriyel dokumacılık, örmecilik, laborantlık ve tekstil terbiyeciliği gibi alt başlıklara ayırabiliriz. Bu alt başlıkları ise çeşitli iş tanımlarına sahip kollarına ayırdığımızda, onlarca alt birimin de türediğini görürüz. Örneğin üretim biriminde; apreci, baskıcı, boyacı, örme desen programcısı, dokumacı, iplikçi gibi birçok iş kolu bulunur. Bu yüzden bu alanda geniş bir iş istihdamı vardır. Sen de bu sektörde yer almak istiyorsan ilgili firmaların aktif ilanlarına başvuru yapabilirsin. 

Tekstil sektörü iş alımı var mıdır?

Son zamanlarda insanların odak noktası olan tekstil sektörü; tasarımda, üretimde, satışta görev alacak çalışanlara ihtiyaç duyar. Bunun için Türkiye’nin birçok şehrinde, tekstil iş ilanları Gebze gibi başlıklar altında iş alımları aktif bir şekilde sürdürülür. Bu alanda nitelik kazanmış her çalışan adayının koşullarına hitap edecek binlerce seçenek arasından kendine uygun ilana başvurabilirsin.

Tekstil sektörü iş ilanlarına kimler başvurabilir?

İlanlarda belirtilen teorik eğitim belgeleri ve editör kurs sertifikaları gibi mesleki yeterlilikleri sağlıyorsan; parmaklarını ustalıkla kullanabilme aynı anda birkaç işlemi uygulayabilme gibi özellikler seni öne çıkarabilir. İş bölümü yapmayı bilen, sorumluluk bilincine sahip ve alanında yetkin herkes için tekstil sektörü eleman arayan şirketlerin açtığı ilanlar, başvurulara açıktır. Sen de onlardan biri olmak istiyorsan profilini özgeçmişin ve karakteristik özelliklerinle doldurarak potansiyel işverenlerini etkileyebilirsin. 

Tekstil sektörü iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmelidir?

Öncelikle tekstil sektörü eleman arayanların senden bekleyeceği şeyler fiziki yeterliliklerin, iletişim becerilerin ve mesleki bilgin olabilir. Bu ve bunun gibi sana bağlı olan kriterlere dikkat etmelisin. Bunun dışında bir de senin için sağlanan şartlar bulunur. Başvurduğun firmanın bulunduğu şehre göre iş alanlarının sahip olduğu çalışma ortamı ve mesai saatleri verimli bir iş hayatı için önem arz eder.

Tekstil sektörü tam zamanlı çalışma olanakları nelerdir?

Emek gerektiren ve severek yapabileceğin bir iş alanı sunan bu sektörde tam zamanlı olarak çalışmak üzere başvurabileceğiniz birçok ilan vardır. Modelist, satış danışmanı, grafiker, üretim sorumlusu, operatör gibi iş alanlarında sürece dahil olabileceğin gibi mağazalarda ürün sorumlusu ya da satış personeli olarak görev alabilirsin. Tekstil sektörü iş ilanları erkek veya kadın fark etmeksizin her yetkili birey için tam zamanlı çalışılacak fırsatlar sunar.

Sıkça Sorulan Sorular

Tekstil iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Kariyer.net üzerinden tekstil ilanlarına başvurmak için öncelikle panele üye olman gerekir. Sonraki aşama ise etkili bir öz geçmiş ile firmaları etkilemektir. Panel üzerinden listelediğin tekstil iş ilanlarının her birine kolay bir şekilde başvuru yapabilirsin. Başvurun kabul edildiğinde, öz geçmişin görüntülendiğinde ve başvurun kabul edildiğinde kariyer.net tarafından sana bir bilgilendirilme yapılacaktır.

Tekstil iş ilanları en çok hangi şehirdedir?

Tekstil ilanlarının listelendiği sayfa üzerindeki ülke-şehir-ilçe filtresinden tekstil alanındaki ilanların en çok hangi şehirde yayınlandığını görebilirsin. Bu sayede en yoğun hangi şehirde iş ilanı olduğunu anlayabilirsin. Kariyer.net internet sitesinde aradığın kriterlerde tekstil ilanını kesinlikle bulabilirsin. Kriterine uyan tüm ilanlara başvuru yaparak iş bulma şansını artırabilirsin.

Tekstil iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Tekstil iş ilanlarında firmaların belirttiği kriterlere uygun olan herkes iş ilanlarına başvuru yapabilir. Sen de yayınlanan ilanların senin kriterlerine uygun olduğunu düşünüyorsan, iş başvurunu hemen gerçekleştirebilirsin. Ayrıca “Yeni İlanlardan Haberdar Et” seçeneğini de mutlaka işaretlemelisin. Bu sayede yeni ilanlardan sistem tarafından haberdar edilir ve ilanlara ilk başvuru yapan aday sen olabilirsin.  

En kazançlı tekstil iş ilanları nelerdir?

En kazançlı tekstil ilanlarının hangileri olduğunu öğrenmek için firmaların bu alandaki ilanlarını inceleyebilirsin. Her bir ilanın bilgilendirme sayfasında firmaların aradığı personele teklif ettiği ücret teklifini de görebilirsin. Söz konusu ücret teklifi seni tatmin ediyorsa ilanlara vakit kaybetmeden başvuru yapabilirsin. Ayrıca öz geçmişinde belirttiğin ücret beklentinin gerçekçi olması iş bulmanı kolaylaştıracaktır.

notifications İş Alarmı kur