65

Tezgahtar İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Tezgahtar cancel
Migros Ticaret A.Ş.
Yetiştirilmek Üzere Macrocenter Kasap Personeli
Migros Ticaret A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Migros Ticaret A.Ş.
Caddebostan Migros - Macrocenter Kasap Personeli
Migros Ticaret A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

E

Tezgahtar
ERBAŞ BİSİKLET MOTOSİKLET SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ.
Konya İş Yerinde
Tam zamanlı
5 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Migros Ticaret A.Ş.
Kurtköy Bölge Migros Unlu Satış Elemanı
Migros Ticaret A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Tezgahtar İş İlanları

Perakende satışın olmazsa olmaz kadroları olan tezgahtarlar, firmaların her zaman ihtiyaç duyduğu elemanlar arasında yer alır. Tezgahtar iş ilanları İzmir, Ankara ve İstanbul gibi büyük illerde sık sık karşına çıkar. Eğer tezgahtar olma fikri ilgini çekiyorsa bu ilanlara başvurup çalışmaya hemen başlayabilirsin. Tezgahtar olarak başarılı olursan firma içinde reyon sorumlusu ve müdür yardımcısı gibi pozisyonlara yükselmen de olasıdır. Ayrıca kendine ek gelir elde etmek için tezgahtarlığı part-time yapman da mümkündür. Sen de bu sektörde yer almak istiyorsan tezgahtar aranıyor ilanlarını değerlendirebilirsin. Böylece çalışma hayatına katılabilir ve kariyerinin yeni basamağını tezgahtar olarak tırmanabilirsin. 

Tezgahtar Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Tezgahtar iş ilanları yeni çalışma arkadaşlarından bekledikleri özellikleri detaylı şekilde sıralar. İlanlar dikkatli inceleyip tezgahtar olmak için hangi özelliklere sahip olman gerektiğini öğrenebilirsin. Genel olarak tezgahtar pozisyonunda çalışacak elemanlardan şu özellikler beklenir; 

  • Dış görünümüne özen gösteren, 
  • Mağazaların işleyişini bilen,
  • Kasalarda satış işlemini titizlikle gerçekleştirebilecek, 
  • Yardımsever,
  • Güler yüzlü,
  • Öğrenmeye açık kişiler olması beklenir. 

Ancak firmaya, sektöre ve işin yer aldığı şehre göre beklentiler farklılık gösterir. Örneğin; turistik bir bölgede tezgahtarlık yapacaksan o bölgeye gelen turistlerin konuştuğu dilleri az da olsa bilmen büyük bir artı olacaktır. Güncel tezgahtar iş ilanları tarandığında karşına çıkacak bir diğer kriter de deneyim olacaktır. Deneyimli tezgahtarlar, müşterilerin istediklerini iyi kavrayıp anında tepki verebilen ve satışı gerçekleştiren kişilerdir. Bu tip bir eleman, her firma için vazgeçilmezdir. Bu nedenle tezgahtar olarak deneyimin arttıkça daha iyi olanaklara kavuşabilirsin. Erkek ve bayan tezgahtar iş ilanları arasında dikkat çeken başka bir özellik de sektör hakimiyetidir. Örneğin; daha önce kumaş satan bir firmada çalışmış olan tezgahtar sektörün inceliklerini de öğrenir. Bu nedenle kimi zaman firmaların belirli bir sektörde deneyimi olan elemanları aradığını görebilirsin. Son olarak tezgahtarların tedarik zincirinin önemli bir halkası olduğunu unutmamalısın. Depo, stok ve tezgah arasında ürünlerin kaybolmaması ve zarara uğramaması firmalar için oldukça önemlidir. Bu nedenle iş başvurularında titiz ve detayları kaçırmayan birisi olduğunu göstermen seni diğer adaylara göre çıkarır. 

Tezgahtarların Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Tezgahtarların çalışma ortamları ve koşulları; firmaya, sektöre, mağazanın yer aldığı semte ve şehre göre değişkenlik gösterir. Tezgahtar iş ilanları İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük kentlerde yoğun çalışma ortamına sahip işlerden biridir. Özellikle büyük kentlerin merkezi ve işlek caddelerinde tezgahtarların oldukça sıkı bir çalışma disiplinine sahip olması gerekir. Orta büyüklükteki ve küçük kentlerde ise daha esnek bir çalışma bekleyebilirsin. Çalışma ortamını belirleyen koşullar arasında sektörün önemi büyüktür. Örneğin; kahve satan bir mağazada tezgahtarlık yapacaksan sabahları yoğun bir şekilde çalışman gerekir. Eğer fırın gibi bir yerde tezgahtarlık yapıyorsan insanların evlerinin ihtiyaçlarını aldığı iş çıkışı saatleri senin için çok daha zorlu geçer. Mağazaların indirim dönemleri de çalışma yoğunluğunun arttığı diğer zamanlardandır. Bu noktada firma politikasının çalışma koşullarını belirlediği söylenebilir. Kimi firmalar klasik vardiyalar için öğlen tatili verirken kimileri de özellikte ayakta çalışılan pozisyonlara daha fazla mola hakkı tanımayı tercih edebilir. 

Tezgahtarlar Ne İş Yapar?

Tezgahtar iş ilanları bay ve kadın adaylar için hızlı bulunup çalışmaya başlanacak olanakları içerir. Tüm tezgahtarların ana görevi müşterilerin ihtiyaçlarını anlayıp tezgahlarında bulunan ürünlerle bu talebe cevap vermektir. Ancak sektör bazında yapacağın iş de değişir. Eğer güzellik ve kişisel bakım alanında tezgahtarlık yapıyorsan, müşterilerin şikayetlerini dinleyip onları çeşitli ürünlere yönlendirebilmeye hazır olmalısın. Ayrıca, ürünlerin içeriği hakkında bilgi sahibi olmalısın. Örneğin; gıda satan bir mağazada çalışıyorsan mutfakla koordineli olmalı ve satılan ürünlerin içinde tam olarak neler olduğunu bilmelisin. Bu tip bilgilere hakim olan tezgahtarlar, diyet seçimleri, alerjiler ve özel beslenme gruplarına mensup müşterilere iyi şekilde hizmet verir. Böyle bir hizmeti vermek bir hem firmayı hem de tezgahtarı bir üst seviyeye taşıyan detaylar arasında yer alır. 

Tezgahtar iş ilanları nasıl bulunur?

Tezgahtar iş ilanları Ankara arama filtrelerini kullanarak kolayca bulabilirsin. Öncelikle çalışmak istediğin ili ve ilçeyi seçmelisin. Ardından pozisyon seviyesi kısmında tezgahtarlık pozisyonunu işaretlemelisin. İlanların sana uygun olduğundan da emin olmalısın. Tezgahtar iş ilanları bugün, son 3 saat, son 8 saat gibi arama özellikleriyle kariyer.net üzerinden güncel olarak takip edebilirsin. Sen de bu ilanları titizlikle inceleyerek sana en uygun ilanı bulup değerlendirebilirsin.  

Tezgahtar iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Tezgahtar iş ilanları en çok açılan pozisyonlardan biridir. Kariyer.net’ten güncel tezgahtar ilanlarına ulaştıktan sonra beğendiğin firmaları takibe alabilir ve favori ilanlarını seçebilirsin. Bu ilanlara başvurmak için CV’ni oluşturman gerekir. Eğitim, deneyim ve yeteneklerini ekledikten sonra CV’ni profesyonel bir fotoğrafla tamamlayabilirsin. Daha sonra bu CV işe beğendiğin tüm ilanlara başvurabilirsin. 

Tezgahtar iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Tezgahtar iş ilanları bayan ve erkek ayırt etmeksizin tezgahtarlık yapmak isteyen tüm eleman adaylarının başvurusuna açıktır. Bu noktada önemli olan senin nasıl bir mağazada ve hangi saatlerde çalışmak istediğindir. Sektöre ve çalışma şekline karar verdikten sonra deneyim seviyene uyan tüm tezgahtarlık ilanlarına başvuru yapabilirsin. Eğer geçmiş deneyimin varsa eski işvereninden senin için iyi bir referans vermesini de isteyebilirsin.  

Tezgahtar iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Tezgahtar iş ilanları yeni çalışmaya başlayacak kişiler için öğrenmeye açık olmak gibi kriterler bekler. Bunun nedeni de tezgahtar olarak çalışacak kişinin sektörün ve mağazanın işleyişine alışana kadar bir öğrenme süreci olmasından ileri gelir. Kimi tezgahtarlık pozisyonları hijyen gereği erkek adayların sakal ve bıyık bırakmasını tercih etmez. Çoğu ilanda en az lise mezunu olma şartı vardır.

Sıkça Sorulan Sorular

Tezgahtar iş ilanlarına nasıl başvurulur?

Kariyer.net, çeşitli sektörlerden firmaların yayınladığı tezgahtar iş ilanlarına ev sahipliği yapar. Adaylar, Kariyer.net'te özgeçmiş oluşturduktan sonra belirledikleri ilana başvuru yapabilir. İlan sayfasında yer alan detayları inceleyen adaylar, ''Başvur'' butonunu kullanarak özgeçmişini firmaya iletebilir. Ayrıca adaylar, kendilerine uygun tezgahtar iş ilanını bulmak için Kariyer.net'in filtreleme özelliğini kullanabilir.

Tezgahtarların çalışma ortamı nasıldır?

Tezgahtar iş ilanları; pastaneler, alışveriş merkezleri, mağazalar, marketler, fırınlar, kuruyemiş dükkanları, baharatçılar, kasaplar ve benzer işletmeler tarafından yayınlanır. Ürün satışı yapan her mağazada tezgahtar çalışır. Tezgahtarlık yapan kişilerin çalışma ortamı ve şartları ise görev aldığı işletmeye bağlı olarak farklılık gösterir.

En çok hangi şehirlerde tezgahtar iş ilanı yayınlanır?

Tezgahtarlık mesleği, farklı iş dalları içerisinde kendine yer bulabilen pozisyonlar arasında yer alır. Bu bağlamda farklı satış ve sunum üzerine dayalı tüm sektörlerde, dolayısıyla tüm şehirlerde tezgahtarlar için iş ilanları görülür. İstanbul, Antalya, Bursa, İzmir, Gaziantep gibi kendi bölgesinin öne çıkan kentlerinde, tezgahtar iş ilanları daha fazla olur. Adaylar, büyükşehirlerde daha fazla iş imkanı bulur.

Tezgahtar olmak için deneyim gerekli midir?

Finans hayatı içerisinde geniş yer kaplayan tezgahtarlık mesleğine adım atabilmek için deneyim veya yetenek sahibi olmak avantaj sağlar. Tezgahtarlık mesleği, deneyimli adayların yanı sıra deneyimi olmayan adaylara da olanak tanır. Bazı firmalar yetiştirilmek üzere eleman alımı yapar. Bu bağlamda adaylar, tecrübe kriteri bulunmayan iş ilanlarına başvuru yapabilir.

notifications İş Alarmı kur