708

Üretim Planlama Mühendisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Üretim Planlama Mühendisi cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 15 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Üretim Planlama Mühendisi İş İlanları

Üretim Planlama Mühendisi İş İlanları

Üretim planlama, şirket hedefleri doğrultusunda üretimin planlanmasından hammadde, ambalaj, yardımcı malzeme ya da sarf malzemesi gibi üretim kalemlerinin fabrika deposuna teslimine kadar olan süreçten sorumludur. Bununla birlikte fabrika üretim hattı planlamasını da hat, malzeme ve çalışan durumuna göre yaparak optimum sürede istenilen kalitede ürünün üretilmesine destek olur. Üretim planlama genellikle tedarik zinciri organizasyonunun içindedir. Lojistik, depo, satın alma gibi birimlerle koordineli çalışır. Dolayısıyla, üretim planlama mühendisi arayan firmalar, kaynakları doğru yönetebilecek, satın alma ve lojistik birimleriyle birlikte çalışabilecek, maliyet azaltarak toplam maliyetin iyileştirilmesine katkı sağlayabilen, mühendislik bölümlerinden mezun adayları ekiplerinde görmek isterler. Bu alanlarda kendini geliştirerek istediğin kariyer planlamanı yapabilirsin. Üretim planlama mühendisi iş ilanları ilanı veren firmaların beklentileri hakkında daha detaylı bilgi verir. İlanı incelediğinde işe uygun olup olmadığını rahatlıkla anlayabilirsin. Bunun yanı sıra farklı üretim planlama mühendisi iş ilanları arasından sana en uygun olanı seçerek başvurabilirsin. 

Üretim Planlama Mühendisi İş İmkanları

Üretim planlamanın alanı oldukça geniştir. Dolayısıyla üretim planlama mühendisiysen iş bulman kolaydır. Otomotiv, ya da makine mühendisliğini bitirdiysen otomotiv sektöre tam sana göre. Otomobillerin üretim sürecinde yer alarak piyasaya kaliteli otomobillerin sunulmasına destek olabilirsin. Yedek parça, araç aksesuarı, motor gibi parçaların planlamasını zamanında yaparak araçların vaktinde bitmiş olarak hattan çıkmasına katkı sağlayabilirsin. Bunu yaparken kullanacağın; üretim planlama metotları, firma prosedürleri ve uygulayacağın yalın altı sigma, Kaizen gibi süreç iyileştirme uygulamaları sana yardımcı olur. İş ilanlarını incelerken üretim planlama mühendisi iş ilanları sayfasındaki firma talep ve beklentilerini referans alabilirsin. Diğer yandan kimya mühendisliği alanında eğitim aldıysan ilaç firmalarından birinde üretim planlama mühendisliği üzerine bir kariyer hedefleyebilirsin. Endüstri mühendisliği ise birçok sektörde kariyer yapabileceğin bir bölüm olduğundan üretim planlama mühendisi i̇ş i̇lanlarısayfasında kendine uygun bir sektör mutlaka bulursun. Fizik mühendisliği, matematik mühendisliği, elektrik, elektronik mühendisliği gibi mühendislik alanları da piyasada kolay iş bulabileceğin mühendislik alanları arasında sayılabilir. İş ararken güncel üretim planlama mühendisi iş ilanları üzerinden yeni yayınlamış işler hakkında bilgi alabilirsin. Üretim planlama mühendisi iş i̇lanları, Türkiye’nin her şehrindeki açık pozisyonları görüntüleyerek kendi şehrinde ya da istediğin başka bir şehirdeki ilana başvurmana olanak sağlar. 

Üretim Planlama Mühendisinin Çalışabileceği Alanlar

Üretim planlama mühendisi olarak mezun olduğunda ya da kariyerini üretim planlama mühendisi olarak devam ettirmek istediğinde üretimin ya da dağıtımın olduğu her sektörde kolaylıkla iş bulabilirsin. Firmaların başarısı ürünü tam zamanında piyasaya sunmaktan geçer. Dolayısıyla üretim planlama, firmaları rekabette öne çıkaran katma değeri yüksek bir alandır. Üretim planlama mühendisleri üretim planlama mühendisi iş ilanları üzerinden aşağıdaki sektörlere başvurabilirler:

 • Üretim yapan firmalar
 • Hizmet sektörü
 • Lojistik firmaları
 • Proje danışmanlık firmaları


Üretim yapan firmalarda çalışırken malzeme planlamasıyla birlikte iş gücü planlaması da yapman beklenir. Dolayısıyla planlama ve organizasyon becerisi sektörün ilk beklentisidir. Bunun yanı sıra sayısal becerin hat ve ekip planıyla birlikte gerekli malzeme miktarını da doğru hesaplamana destek olur. Dikkatli ve analitik düşünebilme becerin ise zamanında ve firesiz üretim yapılmasına katkı sağlar. Planlamanın her sektör için gerekli olduğu bir gerçektir. Sadece üretim yapan fabrikalarda değil hizmet sektörü ve lojistik firmaları da başarılı olacağın alanlardır. Bunun yanı sıra kendini proje yönetiminde geliştirdiğinde, firmalara proje yönetimi konusunda danışmanlık veren kuruluşlarda da rahatlıkla iş bulabilirsin. Üretim planlama mühendisi iş ilanları, ilgini çeken alanda iş bulmana yardımcı olur.

Üretim ve Planlama Mühendisinin Sahip Olması Gereken Eğitim ve Sertifikalar

Üretim ve planlama alanında kariyer hedefin varsa öncelikle mühendislik bölümlerinden birinden mezun olman beklenir. Diğer yandan fabrikalarda ve planlamanın gerektiği sektörlerde çalışmayı istemen de önemli. Bu alanda çalışmaya kararlıysan, mühendislik becerinin yanı sıra organizasyon ve planlama konusunda da iyi olduğunu düşünüyorsan vakit kaybetmeden üretim planlama mühendisi arayanlar sayfasını inceleyebilir, istediğin işlerden birine başvurabilirsin. Her meslekte olduğu gibi bu meslekte de öne çıkabilmen için sadece üniversite bitirmiş olman yetmez. Aynı zamanda mesleğin ve çalıştığın sektör ile ilgili gerekli sertifikaları da almalısın. Üretim planlama mühendisi iş ilanları sayfasını incelerken bir yandan da aşağıdaki sertifikaları almaya odaklanabilirsin.

 • Üretim planlama ve stok kontrolü uzmanlık sertifikası
 • Üretim planlama çizelge değerlendirme sertifikası
 • Etkin üretim planlama ve stok yönetimi sertifikası
 • Verimlik ve yalın üretim sertifikası
 • ERP(Kurumsal Kaynak Planlama) sertifikası
 • Tedarik zinciri yönetimi sertifikası
 • Veri analizi sertifikası
 • ISO 9001 iç denetçi sertifikası
 • CRM(Müşteri İlişkileri) sertifikası

Bu sertifikalar yaptığın işi doğru metot ve tekniklerle yapman için faydalı belgelerdir. Bunun yanı sıra üretim planlama mühendisi iş ilanları sayfasında yer alan bazı ilanlarda talep edilen sertifikaların da yukarıdaki sertifikalar ile aynı olduğunu görebilirsin.

Üretim Planlama Mühendisi İş İlanlarında İşe Alım İçin Gerekli Nitelikler

Kariyer.net sisteminde yer alan üretim planlama mühendisi iş ilanları konusunda araştırma yaptığında işe alım için ne gibi nitelikler gerektiğini de görebilirsin. Bazı ilanlar belirli bir süre deneyim isterken, yurt dışı bağlantısı olan bir firma ise yabancı dil bilgisi de ister. Diğer nitelikleri genel olarak aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür.

 • Dikkatli ve detaylara önem verme
 • Analitik düşünme ve problem çözme becerisi
 • Takım çalışmasına yatkınlık
 • ERP, SAP gibi programlardan birini ya da ikisini birden kullanabilme
 • Planlama, raporlama ve organizasyon becerisine sahip olma


Üretim planlama mühendisi iş ilanları ile firmalar genel olarak yukarıdaki niteliklere sahip çalışan ararlar. Bunlara ek olarak özgeçmişinde sunabileceğin sektör deneyiminin yanı sıra aldığın sertifikalar da işverenin dikkatini çekmene yardımcı olur.

Üretim Planlama Mühendisi Maaşları

Üretim planlama mühendisi iş ilanları sayfasını incelerken maaşlarını da merak ediyor olabilirsin. Maaşlar sektörden sektöre değişkenlik gösterdiği gibi adayın sektör tecrübesine göre de değişir. Maaşı etkileyen diğer bir faktör de iş deneyimin sırasında dahil olduğun projeler ve firmaya olası katkındır. İşverenler verdikleri iş ilanlarında verimlilik, sürdürülebilirlik ve süreç iyileştirmeleri üzerinde de dururlar. Bu konuda somut örneklerin varsa aldığın sertifikaların yanı sıra onları da özgeçmişine eklemende fayda var. Böylece üretim planlama mühendisi iş ilanları üzerinden başvurunu yaptıktan sonra, görüşmeye çağrılman durumunda  maaş konusunda da pazarlık yapabilme şansın olur.

Üretim Planlama Mühendisi İş İmkanları

Hemen hemen hergün ve her şehirden üretim planlama mühendisi iş ilanları yayınlanır. Bu ilanları incelerken en eski ilanları görebildiğin gibi üretim planlama mühendisi iş ilanları yeni olanları da görüntüleyebilirsin. İş ilanlarına çok sık bakıyorsan zaman kaybetmemek adına yeni ilanları görüntüleyebilirsin. Böylece sana uygun yeni yayınlanmış bir ilanı gözden kaçırma riskin de ortada sayfasını inceleyebilir, istediğin işlerden birine başvurabilirsin. Her meslekte olduğu gibi bu meslekte de öne çıkabilmen için sadece üniversite bitirmiş olman yetmez. Aynı zamanda mesleğin ve çalıştığın sektör ile ilgili gerekli sertifikaları da almalısın. Üretim planlama mühendisi iş ilanları sayfasını incelerken bir yandan da aşağıdaki sertifikaları almaya odaklanabilirsin. Başvurun için çeşitli ipuçlarına özgeçmiş sayfası üzerinden ulaşabilirsin.

Üretim Planlama Mühendisi İş İlanları Başvurusu

Üretim planlama iş ilanlarına başvururken çalışma istediğin sektörü önceden belirlemende fayda var. Bunun yanı sıra mezun olduğun mühendislik dalı da seçim yapabilmen konusunda sana yardımcı olur. Üretim planlama mühendisi iş ilanları sayfasında farklı sektörlere ait ilanları görebilirsin. Bazı ilanlar adayda sektör tecrübesi ararken istediği mühendislik dalını da aranan nitelikler kısmına ekler. Otomotiv sektörü daha çok otomotiv ve makine mühendisi isterken ilaç sektörünün talebi kimya ya da endüstri mühendisi olmandır. İş ilanlarına bakarken üretim planlama mühendisi iş ilanları bugün seçeneklerine baktığında gün içinde yayınlanan ilanları görürsün. Özgeçmişinin güncelliğinden emin olduktan ve etkileyici bir ön yazı ekledikten sonra istediğin ilana kolayca başvurabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Üretim Planlama Mühendisi iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Üretim Planlama Mühendisi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Üretim Planlama Mühendisi iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Üretim Planlama Mühendisi iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Üretim Planlama Mühendisi pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Üretim Planlama Mühendisi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Üretim Planlama Mühendisi iş ilanlarına erişebilirsin.

Üretim Planlama Mühendisi iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Üretim Planlama Mühendisi için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur