Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down

Vale İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Aramana uygun bir sonuç bulunamadı.
😔
Aramana uygun bir sonuç bulunamadı. 😔
Bu aramana uygun bir ilan yayınlanırsa sana haber vermemizi ister misin?
Doğru sonuçlara ulaşmak için şunlara dikkat etmelisin:
  • Yazım yanlışı yapmadığından emin olmalısın.
  • Daha genel kullanıma sahip kelimeler kullanabilirsin. (Örn: "HR" yerine "İK" ya da "İnsan Kaynakları")
  • Daha farklı kelimeler kullanabilirsin. (Örn: "Yazılımcı" yerine "Backend Yazılım Uzmanı")
  • Kısaltma kullanmak yerine, kelimeleri açık şekilde yazabilirsin. (Örn: "Müh" yerine "Mühendis")"

Vale İş İlanları

Otel ve restoranlarda başta olmak üzere bazı kafelerde ve alışveriş merkezlerinde ziyaretçilerin ve misafirlerin taşıtlarının uygun bir bir şekilde park alanına alınmasını sağlayan görevlilere vale denilir. Vale olmak için önemli birçok nitelik aranır ancak bu niteliklerin çoğunu elde etmek de kolaydır. Sen de bu lüks mekanlarda müşterilerin arabalarını park edilmesi noktasında görevi almak istiyorsan vale iş ilanları yeni yayınlara başvurunu yapabilirsin. Özellikle büyük şehirlerdeki mekanlarda sıklıkla görülen valeler genel olarak araçlarını teslim eden misafirlerin araçlarını otoparka güvenli bir şekilde taşımak ve çıkışta da bu araçları kapı önüne getirir. Mekanların hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyet oranını artırmak için vale hizmeti vermeyi tercih ederler. Güler yüzlü, insanlarla iletişimi kuvvetli, araç kullanmada iyi olan kişiler bu mesleği oldukça kolay şekilde yerine getirebilir. Vale olmak için bazı belge ve dokümanlara ihtiyaç duyulur, bu belgeleri almak ise oldukça kolaydır.

Vale Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Vale mesleğini yerine getirmek için belli başlı ama çoğu kişinin sahip olabileceği özellikler vardır. Bu özellikler şu şekilde sıralanabilir:

  • Kişisel özellikler arasında misafirler ile iyi iletişimler kurmak, güvenilir olmak, araçlara zarar vermeden dikkatli bir şekilde park edebilecek sorumluluğa sahip olmak gibi özellikler bir valenin iyi ve sevilen bir çalışan olması için önemli detaylardır. 
  • Vale iş ilanları bugün yayınlarına bakarsan bazı ek yetkinliklere sahip olmanın da artık mecburi olduğunu görebilirisin. 
  • Emanet araçların kullanımı ve park edilmesi ile ilgili olan bir meslek olduğu için ehliyet zaten gerekli iken, son zamanlarda psikoteknik belgesinin de zorunlu hale getirildiğini söylemek gerek. Psikoteknik belgesi emanet ve değerli araçların zarar görmemesi için sürücünün psikolojik olarak yeterli ve güvenilir olduğundan emin olmak için önemlidilir. Psikoteknik sürücülerin araç kullanma güvenliği için stres, öfke gibi sorunlarının olup olmadığı ile ilgili işe alım yapacak işletmelere bilgi verir. 
  • Güncel vale iş ilanları yayınlayanlar genellikle lüks restoranlar, eğlence mekanları ve alışveriş merkezleri olduğu için ilgilenen araçların da genele göre daha lüks ve değerli olduğu söylenebilir. Bu nedenle valelerin güvenilirlikleri ve araca zarar verme tehlikesinin olup olmadığı da ekstra önem kazanır. 

Sen de vale olarak iyi bir yerde çalışmak ve hem iyi çalışma şartlarına sahip olmak hem de güzel katkılar edinmek istiyorsan vale olmak için gerekli sürücü belgesinin yanı sıra psikoteknik belgesini de edinmelisin.  

Vale Ne İş Yapar?

Bir vale olarak sana emanet edilen araçları pratik bir şekilde part edebilmeli ve bunu yaparken de araçlara hiçbir şekilde zarar vermemelisin. Aynı şekilde mekanı terk eden misafirlerin araçlarını da onları bekletmeden hızla getirilmeli ve teslim edebilmelisin. Valeler, çalıştığı işletmede mekan girişinde görev yapar ve buraya gelen misafirlerin araçlarının kayıtlarını yapar. Misafirleri gerektiği şekilde yönlendirir ve onların memnun ayrılması için son görülen yüz olurlar. Vale iş ilanları bayan adayları da düşünülerek revize edilir. Valeler genellikle lüks mekanlarda hizmet verdiği için bu lüks mekanların bulunduğu şehirlerde iş aramak da daha mantıklı olabilir. Vale iş ilanları İzmir, İstanbul, Ankara gibi şehirlerde daha çok yayınlanır ve sen de istediğin yerde bu görevleri yerine getirebileceğin bir iş bulabilirsin.

Vale İş İlanlarında Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Güvenilirlik, müşteri ile iletişim, sorumluluk sahibi olmak gibi psikolojik yeterliliklerin önemli olduğunun emin oldunduğu bu meslekte psikoteknik belgesinin bulunması çok önemli hale gelir. Özellikle vale iş ilanları Ankara, İstanbul, Adana gibi büyük şehirlerde psikoteknik belgesi çok daha elzem olarak tanımlanır. Amatör ve işini layıkı ile yerine getiremeyen valelerin hem işletmelerin itibarını zedeler hem de maddi zararlar ortaya çıkarır. Sen de bir vale olarak çalışmak istiyorsan B sınıfı ehliyet sertifikasına sahip olmanın yanı sıra sürücülerin psikolojik yeterlilikleri ile ilgili onayın verildiği psikoteknik belgesini de almalısın. Merkez Karar ve Yönetim Kurulu, sertifikasız valenin vale mesleğini yapamayacağı ile ilgili bir kararını açıklamıştır. İstersen bu belgeyi yetkilendirilmiş bir psikoteknik kursundan edinebilir ve yeterliliğini kanıtlayabilirsin.

Vale iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Vale arayanlar ilanlarını kariyer.net’te yayınlar. Sen de üye olarak başvurularını yapabilirsin. Burada bir profil oluşturduktan sonra vale olmak için aldığın belgeleri, eğitim düzeyini, edindiğin diğer yetkinlikleri ve tecrübelerini anlatabileceğin bir öz geçmiş hazırlayabilirsin. Ardından istediğin bölgedeki vale iş ilanlarını aramalardan görüntüleyebilir ve kendine göre çalışma özelliklerini filtreleyebilirsin.

Vale iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Vale arayan firmalar çıkan karar doğrultusunda ehliyet sahibi olmanın yanı sıra psikoteknik belgesine de sahip olan kişileri ararlar. Yani B sınıfı ehliyetin yanı sıra edindiğin psikoteknik belgesi senin vale iş ilanlarına başvurman için yeterlidir. Ancak turistlerin sıkça ziyaret ettiği mekanlarda ek olarak İngilizce bilme şartı da aranabilir.  

Vale iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Vale iş ilanlarına ulaşmak için arama kısmına vale yazman ve çalışmak istediğin şehri ya da bölgeyi seçmen yeterlidir. Vale iş ilanları bay veya bayan olarak bir ayrımla genelde açılmadığı için bu ilanlara hem kadınlar hem de erkekler yeterli niteliklere sahip olduğu takdirde başvurabilir.

Vale iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Vale iş ilanları incelendiğinde aranan kriterlerin ehliyet ve psikoteknik belgesine sahip olmanın yanı sıra müşteri iletişiminin kuvvetli olması olduğu söylenebilir. Bu mekanlara gelen misafirlerin ilk ve son karşılaştıkları kişilerin valeler olduğu düşünüldüğünde güler yüzlü hizmet verebilecek biri işletmeler tarafından tercih edilir.  

Sıkça Sorulan Sorular

Part time vale iş olanakları nelerdir?

Aracıyla gelen konukları karşılayan, araç park işlemlerini düzenleyen ve sorunsuz şekilde aracı teslim eden valeler, part time koşullarda zengin iş olanaklarına erişebilirler. Eğlence mekanları, alışveriş merkezleri, restoranlar valelere yönelik iş ilanları yayınlar. Bu alanda yayınlanan ilanlar, cuma-cumartesi-pazar, cumartesi-pazar günleri de olabilecek şekilde part time iş olanakları sunar. Ek olarak hafta genelinde, her günün belirli saatlerinde iş olanağı sunan part time iş olanaklarına da erişilebilir.

En çok hangi işletme türleri vale iş ilanları yayınlar?

Konuk yoğunluğunun fazla olduğu geniş otopark ve alanlara sahip işletmeler, vale personeline ihtiyaç duyar. Yüksek düzeyde yoğunluk sahibi otopark işletmeleri, alışveriş merkezleri, büyük ölçekli mağazalar, oteller, hastaneler, eğlence ve yeme-içme mekanları valelere en çok ihtiyaç duyulan alanlardandır. Kariyer.net ile karşına çıkan vale iş imkanlarını ikiye ayırmak mümkündür. Bazı ilanlar vale hizmet şirketleri tarafından yayınlanır. Ek olarak kendi bünyesine vale alımı yapan AVM, otel, restoran tarzı işletmeler tarafından yayınlanan ilanlara başvurarak bu alanlarda vale olarak çalışma imkanı sağlayabilirsin.

Vale iş ilanları hangi şehirlerde yayınlanır?

Sürekli olarak gelişen gezi, eğlence, mutfak ve turizm kültürü şehirlerdeki iş olanaklarını doğrudan etkiler. Bu bağlamda Kariyer.net ile yaşadığın veya çalışmak istediğin tüm şehirlerde yayınlanan vale iş ilanlarına erişebilirsin. Öte yandan çeşitli sektörlerin yoğun olarak faaliyet gösterdiği İstanbul, Ankara, Bursa gibi şehirlerde farklı şirketler tarafından yayınlanan vale iş ilanları oldukça fazladır. İzmir, Muğla, Antalya, Gaziantep gibi turizm lokasyonlarında ise tatil, eğlence ve yeme-içme alanlarında faaliyet gösteren işletmelerin vale ilanlarına daha yoğun şekilde rastlanır. Vale ajanslarına ait ilanlar da yine şehirlerin turizm bölgelerinde faaliyet gösterecek personelleri bulmak amacıyla yayınlanır.

Tam zamanlı vale iş olanakları nelerdir?

Kariyer.net filtreleme yöntemi ile bulacağın tam zamanlı vale iş olanakları, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren işletmeler ve vale ajansları tarafından yayınlanan ilanlardan oluşur. Bu bağlamda konuk yoğunluğunun fazla olduğu büyük ölçekli oteller, restoranlar, turizm noktaları ve alışveriş merkezlerine ait otoparklar veya giriş alanlarında vale olarak çalışabilirsin. Hastane ve plaza, site formunda tasarlanan yaşam alanlarında tam zamanlı vale ve otopark görevlisi olarak çalışabilirsin. Aynı şekilde yalnızca otopark hizmeti veren işletmelerde görevli olabilirsin Öte yandan vale şirketlerine bağlı olarak senin için belirlenen noktalarda görev alabilirsin. Ek olarak gündüz ve gece vardiyasında çalışabileceğin çeşitli iş fırsatlara erişebilirsin.