keyboard_arrow_down
111

Yazılım Geliştirme Uzman Yardımcısı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Yazılım Geliştirme Uzman Yardımcısı cancel
Infonal Bilgi Teknolojileri A.Ş.
Yeni Mezun Java Developer
Infonal Bilgi Teknolojileri A.Ş.
Uzaktan / Remote
Tam zamanlı
Bugün
TEI-Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Araç Geliştirme Yazılım Mühendisi
TEI-Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
İstanbul(Asya), Eskişehir İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Uzmar Bilişim Hizmetleri Ve Çözüm Sistemleri A.Ş.
Full Stack Developer
Uzmar Bilişim Hizmetleri Ve Çözüm Sistemleri A.Ş.
Kocaeli Hibrit
Tam zamanlı
17 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
MİA TEKNOLOJİ A.Ş.
Senıor Frontend Developer
MİA TEKNOLOJİ A.Ş.
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Yazılım Geliştirme Uzman Yardımcısı İş İlanları

21. yüzyılın teknolojiye yönelmesi ve bilişim sektörü konusunda revaçta olan yazılım geliştirme uzman yardımcı mesleği günden güne önem kazanan bir meslek grubudur. Bu meslek grubunun bu denli önemli olmasının sebebi, kitle iletişimin 7’den 70’e kadar herkesin günlük yaşamına erişmiş olmasıdır. Yazılım geliştirme uzmanı, çalıştığı yerin, kurumun veya firmanın yazılım işleriyle aktif bir şekilde ilgilenir. Görevlerinin ve sorumluluklarının başında tüm şirket için yazılım çözümleri sunmak gelir. Bunların yanında pozisyonda çalışacak adayların disiplin sahibi bireyler olmaları da son derece önemlidir. Aynı zamanda gelişen teknoloji dünyasında çoğu kişinin bu meslek grubunda çalışmayı tercih etmesi sebebiyle farklı çalışma alanları da doğar. Eğer bu meslek grubuna uygun isen bu sektörde çalışmak üzere yazılım geliştirme uzman yardımcısı iş ilanları için başvuru yapabilirsin. 

Yazılım Geliştirme Uzman Yardımcısı Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Yazılım geliştirme uzman yardımcısı arayanlar tarafından talep edilen başlıca özellikler, takım çalışmasına yatkınlık göstermek, analitik düşünme problem çözme yeteneğine sahip olmak,C# başta olmak üzere yazılım programlarına hakim olmak, deneyim ve alana hakimiyet gibi kriterlerdir. Bunların yanında 4 yıllık lisans eğitimi ve staj çalışması da çeşitli ilanlarda karşına çıkabilir. Çünkü tecrübe ve bilgi bu meslekte sizi ön planda tutar. Aynı zamanda çalışırken bir yandan da kurslara katılarak veya online eğitimler alarak kendini geliştirebilirsin. Ayrıca yazılım geliştirme uzman yardımcısı iş ilanları bay adaylar için askerlikle ilişiği kalmama kriteriyle de sıklıkla karşılaşabilirsin. 

Yazılım Geliştirme Uzman Yardımcısının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Yazılım geliştirme uzman yardımcısı çalıştığı firmanın ondan istediği uygulamalar, oyunlar ve programlar doğrultusunda içerikler üretir. Zamanını üreterek ve firmanın tüm yazılım işleriyle uğraşarak geçireceğin için genellikle sakin ve sessiz bir çalışma ortamın olur. Ancak sahada çalışırsan bu durum değişebilir. Üreteceğin içerikleri tasarlarken verimli şekilde olması için ilgili ekip arkadaşlarıyla uyumlu ve iletişim halinde olman gerekir. Bundan dolayı akıcı bir diksiyonun yanı sıra çözüm odaklı ve yenilikçi bir bakış açısında sahip olman önem arz eder. Ayrıca yazılım programlarından olan C# Network kütüphanesi gibi yazılım alanlarını en üst düzeyde kullanabilmek görevin olduğundan bu programları çok iyi bilerek çalışma ortamını ve koşullarını değiştirme gibi bir imkana da sahipsin. Bu ve bunun gibi bilgileri güncel yazılım geliştirme uzman yardımcısı iş ilanları üzerinden araştırıp bu meslekte yer edinebilirsin. 

Yazılım geliştirme uzman yardımcısı iş ilanları nelerdir?

Yazılım geliştirme uzman yardımcısı genellikle büyük şehirlerde alımı fazla olan bir meslektir. Çünkü teknolojinin büyük şehirlerde daha gelişmiş ve altyapının daha iyi olması bu meslekte aktif rol oynar. Oldukça geniş bir çalışma alanının olması pek çok kişinin bu mesleğe adım atmasına sebep olduğu için yazılım geliştirme uzman yardımcısı iş ilanları bayan veya bay çalışan adaylarına farklı iş olanakları sunar.  

Yazılım geliştirme uzman yardımcısı iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Yazılım geliştirme uzman yardımcısı olmak istersen 4 yıllık lisans eğitimi ile yazılım mühendisliği ve 2 yıllık programlama gibi bölümlerden mezun olman beklenebilir. Ayrıca yazılım alanında kendini geliştirerek deneyim sahibi olanlar da ilan kriterlerine göre çeşitli kurumlara başvurabilir. Bu meslekte sadece çözüm odaklı ve yenilikçi düşünüp hareket etmen gerekir. Bunları yapabileceğini düşünüyorsan kariyer.net üzerinden detaylı araştırma yapabilirsin. 

Yazılım geliştirme uzman yardımcısı iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Yazılım geliştirme uzman yardımcısı iş ilanlarına personel eksikliğine ve teknoloji sektöründeki yoğunluğa göre ulaşabilirsin. Çünkü çalışma mekanına ve firmaların niteliklerine göre değişiklik gösteren konular vardır. Ayrıca kariyer.net’te ilanları çalışacağın yere veya çalışma şekline göre filtreleyebilirsin Bu şekilde sana en uygun iş ilanlarını listeleyerek iş bulma sürecini pratik bir hale getirebilirsin. 

Yazılım geliştirme uzman yardımcısı part-time çalışabilir mi?

Öz disiplin ve deneyim isteyen yazılım geliştirme uzman yardımcılığı pozisyonları için farklı çalışma şekillerinden bahsedilebilir. İstanbul ve Ankara gibi teknoloji şehirlerinde yer alan firmalar genellikle çalışan adaylarından tam zamanlı çalışma beklese de yarı zamanlı ilanlarla karşılaşman da imkansız değildir. Eğer part time iş arayışında kararlıysan filtreleri kullanarak kariyer.net’te yalnızca yarı zamanlı iş ilanlarını listeleyebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Yazılım geliştirme uzman yardımcısı ne iş yapar?

Yazılım geliştirme uzman yardımcısı, bilgisayar tabanlı bir mimari olan yazılım alanında görev yapan bir meslektir. Bu meslek web tabanlı işler yapma, uygulamalar geliştirme, siber güvenlik ve oyun alanlarında geliştirmeler yapma seçeneklerine sahip oldukça geniş bir alanda çalışan bir meslek grubudur. Yazılım geliştirme uzman yardımcısının, yazılım alanında belli bir yetkinliği olan kişilerin çalışmalarında yardımcı olacak ve kendini bu süreçte geliştirecek bir görev alanı vardır.

Yazılım geliştirme uzman yardımcısı hangi programlarda tecrübe sahibi olmalıdır?

Yazılım geliştime uzman yardımcıların görev alanı oldukça geniş olabildiği için, bu alanda bir yazılım geliştirme uzman yardımcısının konusunda yetkin olması gereken programlama dilleri farklılık gösterebilir. Bu farklılık, bir yazılım geliştirme uzman yardımcısı adayı olarak çalışmak istediğin, yazılım alanına göre değişim gösterir. Web tabanlı bir alanda çalışmak istiyorsan, genellikle bu alanda sıklıkla kullanılan; uygulama ya da oyun geliştirme alanlarında çalışmak istiyorsan da, bu alanlarda sıkça kullanılan programlama dillerini bilmen senin için yararlı olabilir.

Yazılım geliştirme uzman yardımcısı iş olanakları nasıldır?

Yazılım giderek genişleyen bir alan olduğu için bu alanda kendini gösteren iş olanakları da giderek artmaktadır. Yazılım alanı oldukça geniştir, bu yüzden içerisinde çok sayıda alt meslekler barındırır. Yazılım geliştirme uzman yardımcısı da, yazılım alanının ilerleyişinde etkili olan bir meslek grubu olduğu için, bu meslek grubuna ihtiyaç duyan pek çok iş ilanıyla karşılaşabilirsin. Eğer kendini geliştirmeye açık biriysen ve yazılıma dair bir tutkun varsa bu meslek grubu senin için uygun seçeneklerden biri olabilir.

Yazılım geliştirme uzman yardımcısı olmak için hangi bölüm okunmalıdır?

Yazılım giderek genişleyen ve dünyanın odak noktalarından biri olmaya başlayan alanlardan biri olduğu için, bu alanda ihtiyaç duyulan çalışan kriterleri değişim gösterebilir. Üniversitelerin bilgisayar, yazılım ya da matematik bölümlerine odaklı ilanlar veren kurumlar bulabileceğin gibi, kişilerin becerilerine odaklı ilanlar veren kurumlar ya da firmalarla da karşılaşabilirsin. Eğer bu alanda eğitim aldıysan ya da bu alanda bir yetkinliğe sahipsen senin için uygun iş ilanları bulabilirsin.

notifications İş Alarmı kur