14

Yazılım Stajyeri İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Yazılım Stajyeri cancel
oBilet Bilişim Sistemleri Aş
Software Test Engineer Intern
oBilet Bilişim Sistemleri Aş
Uzaktan / Remote
Part Time
17 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Jengal Yazılım
PHP Developer Trainee
Jengal Yazılım
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Proje Bazlı
19 gün

Yazılım Stajyeri İş İlanları

Yazılım stajyeri, kariyerini yazılım alanında geliştirmeyi hedefleyen ve bu alanda staj yapan kişiye denir. Yazılımcı, bilgisayar üzerinde çalışarak aygıtları ya da programları yöneterek projeler tasarlar. Projelerde oluşan hataları giderir ve gerekli kontrolleri yaparak sunuma hazır hale getirir. Ayrıca kullanıcıların ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda oluşturulacak olan yazılımın ihtiyaçlarını, yapısını ve tasarımını programlama dillerini kullanarak ortaya çıkarır. Çoğunlukla son kullanıcıya hitap eden çalışmalar gerçekleştirir. Yazılım stajyeri ise bu işleri uzman unvanıyla yapacak tecrübeye sahip değildir. Stajyerler, uzmanların denetiminde kendisine verilen görevleri yerine getirir. Tam zamanlı, yarı zamanlı ve part time yazılım stajyer iş ilanları çeşitli firmalar tarafından yayınlanır. Yazılım alanında kariyer hedefleyen ve kendini geliştirmek isteyen adaylar, firmalar tarafından yayınlanan yazılım stajyeri iş ilanları takip ederek başvuru yapabilir. 

Yazılım Stajyeri İş Olanakları

Üniversitelerin yazılım mühendisliği bölümünden yeni mezun olan ya da eğitimine devam eden tüm adaylar, birçok sektörde iş staj imkanı bulabilir. Telekomünikasyon, hastane, otomotiv, bankacılık gibi sektörler, yazılımcıların çalışabileceği alanlar arasında yer alır. Stajyer yazılım iş ilanları İstanbul gibi büyükşehirlerde daha fazla görülür. Belirli yazılım dillerini temel düzeyde bilen adaylar, rahatlıkla staj imkanı bulunabilir. Firmaların sektörüne ve iş koluna bağlı olarak yazılım stajyerlerine özel olarak oluşturdukları iş ilanları arasında farklılık olabilir. Örneğin; Python, JavaScript, C++ ya da Html ve Css gibi programlama dillerini belirli düzeyde bilen yazılım stajyeri arayışı içerisinde olan firmalar görülür. Yazılım stajyer iş ilanları için kriterler, firmalar tarafından belirlenir ve her şirketin şartları aynı olmaz. Yazılım firmaları yada işleri gereği yazılımlardan faydalanan çoğu firma tarafından yazılım stajyeri istihdam edilir. Bu alandaki iş ilanları; web programlama, uygulama ve arayüz programlama gibi farklı başlıklar altında görülebilir. Yazılım stajyerleri; yetkinlikleri kapsamında, ilgi alanlarına ya da tecrübe edinmek istediği alana uygun olan ilana başvuru yapmalıdır. Ayrıca pek çok firma tarafından yazılım stajyeri adaylarının teknolojiyi takip edecek kadar İngilizce bilmesini isteyebilir. 

Yazılım Stajyeri Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Yazılım stajyeri ilanları; web programlama, uygulama ve arayüz tasarımı gibi farklı alanlara ayrılır. Web programlama alanında kariyerine devam edecek olan adaylar, Python, C++ ve JavaScript alanında bilgi sahibi olmalıdır. Yazılım alanında kariyer hedefleyen ve profesyonel olarak bu mesleği yapmak isteyen adaylar, üniversitelerin yazılım mühendisliği bölümünden mezun olmalıdır. Diğer yandan özel kurslara giderek bu alanda eğitim almak mümkündür. Yazılım stajyeri, yeni teknolojileri öğrenmeye açık, etkili iletişim kurabilen, çözüm odaklı düşünebilen, yoğun çalışma temposuna açık, analiz edebilen ve değerlendirme yapabilen kişiler olmalıdır. Üniversitelerden ya da liseden mezun olan adaylar, stajların ardından junior yazılımcı firmalarda çalışabilir. 

Yazılım Stajyeri İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Güncel yazılım stajyeri iş ilanları; backend developer, frontend developer ve app developer gibi farklı alanlara ayrılır. Dünya çapında kullanılan pek çok yazılım dili bulunur. Yazılım dilleri birbirinden farklı olabilir fakat aynı amaca hizmet ederler. Firmalar tarafından yazılım stajyeri istihdam edilmek üzere yayınlanan ilanlarda istenilen yazılım dilleri farklı olabilir. Örneğin bazı firmalar Python yazılım stajyeri  adı altında ilan oluştururken bazı firmalar C++ yazılım stajyeri adı altında ilan oluşturur. İş ilanları yayınlayan bazı firmalar üniversite diploması isterken bazı firmalar istemeyebilir. Bu sebeple başvuru yapılacak olan ilanın detayları tam olarak incelenmeli ve yazılım stajyeri iş ilanı içerisinde yazan yetkinliklere sahip olunan ilana başvuru yapılması gerekir. Bu sayede iş ilanına başvuruları inceleyen firmalar tarafından başvurunuzun tercih edilme sebebi yüksek olabilir. 

Yazılım Stajyeri Mesleğinin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Yazılım stajyeri arayan firmalar; part time, yarı zamanlı, tam zamanlı veya freelance çalışacak adayları istihdam eder. Proje kapsamında görev alacak yazılım stajyerleri yalnızca belirli zamanlar çalışır ve proje bitince iş sona erebilir. Fakat bazı firmalar yazılım stajyerlerinin, staj sonrasında şirket bünyesinde görev almasını isteyebilir.

Yazılım Stajyeri Ne Kadar Maaş Alır?

Yazılım stajyeri arayanlar çoğunlukla yasaya göre belirlenen stajyer ücretine göre maaş verir. Fakat proje bazlı ya da freelance olarak yazılım sektöründe görev alan kişilerin aylık olarak kazanabileceği ücretler farklılık gösterebilir. Firmanın politikası ve stajyerin yapacağı işler, maaş miktarını belirleyen unsurlar arasında yer alır.

Yazılım Stajyeri Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Yazılım stajyeri olmak için üniversitelerin 4 senelik eğitimlerinden mezun olmak veya eğitime devam ediyor olmak gerekir. Fakat çeşitli kurumlar tarafından Milli Eğitim Bakanlığı ya da Türk Hava Kurumu Üniversitesi onaylı belgeler ile de yazılım sektörüne giriş yapılabilir. Yazılım, devamlı olarak geliştirilen ve ilerleyen bir alandır. Bu nedenle bu alanda kariyer inşa etmek isteyen adayın sürekli olarak kendini geliştirmesi oldukça önemlidir. 

Yazılım Stajyeri Olmak İçin Gerekli Belgeler Nedir?

Yazılım stajyeri olmak için gerekli olan belgeler arasında belirli kurumlardan eğitim almak ya da üniversitelerin yazılım mühendisliği bölümünden mezun olmak gerekir. Bu sayede pek çok yazılım firmasında görev alınabilir ve kariyer alanında gelişme kaydedilebilir. Yazılım mühendisliğinden mezun olan adaylar, birçok sektörde çalışabilir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Yazılım Stajyeri iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Yazılım Stajyeri iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Yazılım Stajyeri iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Yazılım Stajyeri iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Yazılım Stajyeri pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Yazılım Stajyeri iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Yazılım Stajyeri iş ilanlarına erişebilirsin.

Yazılım Stajyeri iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Yazılım Stajyeri için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur