976

Yönetici adayı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Yönetici adayı cancel
EGO ELEKTRİKLİ ALETLER SAN.A.Ş.
Yalın Üretim Sorumlusu
EGO ELEKTRİKLİ ALETLER SAN.A.Ş.
Tekirdağ İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
DEMSAY ELEKTRONİK SAN. VE TİC. A.Ş.
Üretim Sorumlusu (Elektronik Kart Dizgisi)
DEMSAY ELEKTRONİK SAN. VE TİC. A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Farben Deri Tekstil Konfeksiyon Ve Kimyevi Mad. Tic. Ve San. A.Ş.
Muhasebe Şefi
Farben Deri Tekstil Konfeksiyon Ve Kimyevi Mad. Tic. Ve San. A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

İlanları konuma göre filtrele!

DEVA Holding A.Ş.
Analitik Ekipman Kalifikasyon Şefi
DEVA Holding A.Ş.
Tekirdağ İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
SYCS İnşaat
Üretim Mühendisi
SYCS İnşaat
Elazığ İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 20 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Yönetici Adayı İş İlanları

Yönetici adayı bir firmada idari alanda birçok rolü üstlenen kişidir. Yönetici adayı pozisyonu belirli bir sektörle ya da meslekle sınırlandırılamaz. Hemen hemen her alanda idari birimde çalışan kişilere ihtiyaç vardır. Bunlar bir fabrika, ofis ortamı veya herhangi bir kurum olabilir. Yönetici adayı çalıştığı ortamın genel işleyişinden sorumlu kişidir. Ortaya çıkması istenilen ürün ya da hizmetin çıkması herkesten önce iş yerindeki yöneticileri ilgilendirir. Bir yönetici adayı çalıştığı firmayı çok başarılı bir konuma ulaştırabilir ya da gerilemesine neden olabilir. Bu nedenle firmalar yönetici adaylarını seçerken dikkatli davranır ve belirli vasıflara sahip olmasını beklerler Yönetici adayı iş ilanları açıklamalarında bu pozisyon için aranan kriterler net bir şekilde belirlenmiştir.

Yönetici Adayı Ne İş Yapar?

Yönetici adayı çalıştığı ortamın genel idaresinden sorumludur. Bu çok fazla görevi ve sorumluluğu kapsayabilir. Çalışmalardan istenilen sonucun alınması ve bu sürecin doğru işlemesi için elinden geleni yapar. Çalışanları koordine eder. Görev ve sorumluluk taksimi yapar. Doğru kişileri doğru işlere yönlendirir. Çalışanların becerilerini keşfetmelerine yardımcı olur. Onlara güven ve moral aşılar. İş ortamındaki herkesin ortak bir paydada birleşmesini sağlar. Bu süreçlerde gerektiğinde risk alır. Güncel yönetici adayı iş ilanları için gereken sorumluluklar değişiklik gösterebilir. Bu durum firmaya ve sektöre bağlıdır. Yönetici adayının genel sorumluluklarından biri sistemin doğru şekilde işlemesini sağlamak ve çalışanları sisteme entegre etmektir.

Yönetici Adayı İş İlanlarına Başvuru Yapmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Yönetici adayı arayan firmalar tarafından verilen iş ilanlarında yer alan bilgilere göre yönetici adayı pozisyonuna başvurmak isteyen adayların şu özelliklere sahip olması gerekir:

 • Liderlik vasfı olmalı, yönetim konusunda teorik ve pratik bilgiye sahip olmalıdır.
 • Çalışmak istediği sektör ve firma hakkında detaylı bilgi sahibi olmalıdır.
 • Ürün ya da hizmetin tüm ortaya çıkış sürecine hakim olması gerekir. 
 • Microsoft Office gibi temel bilgisayar programlarını kullanabilmesi beklenir.
 • Planlı olmalı, iş disiplinine sahip ve sorumluluk bilincinde olmalıdır. 
 • İş kuralları ve etik ilkeler çerçevesinde hareket etmelidir. 
 • Firmanın genel prosedürleri hakkında bilgi sahibi olmalı.
 • Ekip kurma ve yönetme becerisi gelişmiş olmalı, organizasyon yeteneğiyle öne çıkmalıdır.
 • Sonuç odaklı olmalıdır.
 • Risk alabilmeli ve risk yönetimi yapabilmelidir.
 • İletişim becerileri güçlü olmalı.

Yönetici adayı pozisyonunda çalışmak isteyenler için yabancı dil bilgisi de önemlidir. Aynı zamanda çoğu yönetici adayı iş ilanında adaylardan sektöre yönelik iş tecrübesinde sahip olması beklenir. Mesela inşaat sektöründe daha önce çalışmış birisi bu sektörde yönetici adayı pozisyonu için tercih sebebidir. 

Yönetici adayı pozisyonunda hangi çalışma şekilleri bulunur?

Yönetici adayı pozisyonunda genellikle tam zamanlı iş ilanları bulunur. Yönetici adaylarının bulundukları firmadaki rolleri gereği tam zamanlı olarak çalışmaları gerekir. Bazı ilanlarda hibrit ya da uzaktan çalışma söz konusu olabilir. Ancak genel olarak yönetici adayları tam zamanlı olarak çalışan kişilerdir. Yönetici adayı iş ilanları bayan veya bay eleman arayan firmalara kariyer.net’ten ulaşabilirsin.

Yönetici adayı iş ilanlarına başvuru yapmak için hangi eğitim ve belgeler gerekir?

Yönetici adayı iş ilanları için başvuru yapmak istoyrsan öncelikle söz konusu sektöre dair bir eğitim almış olman genellikle tercih edilir. Bunun dışında idari bilimler kapsamındaki bölümlerden mezun olan adaylar da bu ilanlarda tercih sebebidir. Ayrıca İngilizce bilgisi ve temel bilgisayar bilgisine sahip olmaları beklenir. Sektöre yönelik kullanılan başka programlar varsa yönetici adayından bu programlar hakkında da bilgi sahibi olması beklenebilir.

Yönetici adayı olarak çalışmanın avantajları nelerdir?

Yönetici adayı olarak çalışmak, firmada önemli bir role sahip olmak demektir. Sorumluluğu fazla olmakla birlikte çalışanlar ile iyi ilişkiler kuran yönetici adayları için bu meslek oldukça tatmin edicidir. Kişisel gelişime katkı sağlamasının yanı sıra kariyer hedefinde önemli bir basamağı oluşturur. Yönetici adayı iş ilanları bay ve bayan eleman arayan firmalara kariyer.net üzerinden ulaşabilirsin.

Yönetici adayı çalışma şartları nasıldır?

Yönetici adayları genelde yoğun olarak çalışırlar. Çok çeşitli sektör ve firmalarda yer alan bir pozisyon olduğu için kesin bir çalışma ortamından bahsetmek zordur. Yapılan işe ve verilen hizmete bağlı olarak bu durum değişir. Ancak yönetici adayları çoğu durumda ofis ortamında çalışırlar. Gün içerisinde çalışanlarla ve üst yöneticilerle devamlı iletişim halinde olurlar. Bilgisayar ve telefon mesleğin önemli bir parçasıdır. Yönetimin getirdiği sorumluluk nedeniyle stresli zamanlar olabilir. Ancak bu durum işin yoğunluğuna göre artıp azalır. 

Sıkça Sorulan Sorular

Bir yönetici adayı nasıl olmalıdır?

Yönetici adayı olmak istiyorsan öncelikle yeterli eğitime sahip olmalısın. Yönetici adayı olan bir kişinin insanlarla olan iletişim gücü yüksek olmalıdır. Ekip çalışmasına yatkın ve ekip ruhuna sahip olmalıdır. Bu sebeple çalışma ortamındayken ben yerine biz demeyi bilmelidir. Dürüst olmalıdır ve bunun yanı sıra olaylara tarafsız yaklaşmalıdır. Davranışlarına dikkat etmeli ve buna göre çalışanlara örnek olmalısın. İyi bir dinleyici olmalısın. Bu sayede çalışanları daha iyi anlayabilir ve sorunlarına çözüm arayabilirsin. Bir yönetici adayı isen eleştirilere karşı açık olmalısın. Bu sayede kendini daha çok geliştirebilirsin. Ayrıca diğerlerinin davranışlarına da eleştirel olarak bakmayı da bilmelisin.

Yönetici adayı olarak çalışılabilecek sektörler nelerdir?

Yöneticiler, elinde bulunan mevcut kaynakları en iyi şekilde kullanarak hedefe ulaşmayı amaçlayan kişilerdir. Ekibine yol gösterici olurlar. Yöneticiler çalıştıkları kuruma göre orta ve uzun vadeli miras bırakmayı amaçlar. Yönetici olarak çalışacak adaylara olan ihtiyaç oldukça fazladır. Bu sebeple yönetici adayları birçok sektörde çalışabilir. Sektör farklılığına göre görevlerinde farklılık yaşanabilir. Yönetici adayı olarak, vakıflar, kimya, gıda, yazılım, bankacılık ve sigortacılık, maden ve metal sanayi, üretim, imalat gibi birbirinden farklı sektörlerde çalışabilirsin. Bunların yanı sıra daha farklı sektörlerde de çalışabilirsin.

Hangi illerde yönetici adayı pozisyonunda personel istihdam edilir?

Günümüzde birbirinden farklı birçok sektör bulunur. Bu sektörlere göre özel ve kamu şirketler kurulur. Gıda, üretim, sağlık, bankacılık, ulaşım, yazılım, vakıflar ve daha birçok sektör örnek olarak verilebilir. Bu sektörler Türkiye’nin farklı illerinde kurulur. Yönetici adayı olarak bu sektörlerde çalışacak kişilere ihtiyaç duyulur. Bu sayede yönetici adayı pozisyonunda personel olarak çeşitli illerde istihdam sağlanır. Yönetici pozisyonu şirketlerde en önemli pozisyonlardan biridir. Sana uygun il seçenekleri için Kariyer.net üzerinden iş ilanlarına bakabilir ve çalışma koşullarını öğrenebilirsin. Buna göre de iş başvurusunu gerçekleştirebilirsin.

Yönetici adayı yetiştirme programı kaç ay sürer?

Yönetici adayı değiştirme programı bazı hususlar neticesinde değişkenlik gösterir. İşletme tarafından işletme bünyesinde düzenlenen kurslar, işletme ve yüksekokulların birlikte düzenledikleri kurslar ve yüksekokul enstitü gibi kuruluşların düzenledikleri kurslar bulunur. Bu kurslar da bulunan eğitim süreleri birbirinden farklı olabilir. Örneğin; Yüksekokul, enstitü gibi kuruluşların düzenlediği kurslar da bazı kısım 1-2 yıl süreli lisans eğitimi alırken bazı kısım ise yaz aylarında 1-6 hafta arasında değişen program sürelerine sahiptir. Bunun yanı sıra özel kuruluşlarda bulunan yönetici adayı değiştirme programları da vardır. Bu program süreleri de birbirinden farklıdır.

notifications İş Alarmı kur