keyboard_arrow_down
12

Yurtdışı Eğitim Danışmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Yurtdışı Eğitim Danışmanı cancel
Tarabya British Schools - TBS
University Admissions Counselor
Tarabya British Schools - TBS
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün

Yurtdışı Eğitim Danışmanı İş İlanları

Yurtdışında eğitim görmek, üniversite okumak ve yüksek lisans yapmak gibi konuların son dönemlerde daha da önemli hale geldiği söylenebilir. Bu durumun ortaya çıkmasında ülke dışında eğitim almanın öğrenciye başarılı bir kariyer, tercih edilen bir çalışan olmak, vizyon kazanmak ve yüksek miktarlarda gelir elde etmek gibi katkıları vardır. Öğrenciler eğitim almak için yalnızca yurtiçi değil yurtdışı eğitim fırsatlarını da değerlendirmek ister. Yurtdışı eğitim danışmanı sayesinde öğrenciler hem üniversiteler hakkında gerekli olan tüm bilgilere ulaşabilir hem de tercih ettikleri üniversitelere yerleşme şansı kazanırlar. Bu eğitim danışmanlığı sayesinde ebeveynler ve öğrenciler bilinçlendirilir. 

Yurtdışı Eğitim Danışmanı Olmak İçin Gereken Yetenekler Nelerdir?

Yurtdışı eğitim danışmanı gerekli olan bilgiyi bünyesinde barındırmalıdır. İyi bir yurtdışı eğitim danışmanı, sahip olduğu bilgi sayesinde yalnızca yurtdışı eğitim sektörünü değil, danışmanlık ettiği insanı da anlayabilecek bir kapasiteye sahip olmalıdır. Gerekli bir diğer özellik ise net, dürüst ve samimi olabilmektir. Yurtdışı eğitim danışmanı eksik olanı, ihtiyaç duyulanı iyi tespit eden kişidir. Yurtdışında eğitim görmek isteyen öğrencinin amacı doğru şekilde anlaşılmalı ve bu bağlamda ihtiyacına yönelik çalışmalar yaparak çözüm sunabilmelidir. Bu alanda hizmet verirken ezbere değil kişiye özel şekilde çalışma yürütmelidir. Yurtdışı eğitim danışmanı bahanelere sığınmadan danışmanlık yaptığı kişi için araştırma yaparak somut bilgilerle konuşmalıdır. Yurtdışı eğitim danışmanı eğitime inanan ve destekleyen biri olmalıdır. Araştırmalar yaparak danışanına ek seçenekler sunar. Yazışma ve konuşma diline olabildiğince hakim olmalı, birkaç dil bilmelidir. Yurtdışı eğitim danışmanı merak etmeyi, araştırmayı ve öğrenmeyi asla bırakmayan biri olmalıdır.  Bilgilerini ve araştırmalarını danışanına doğru bir biçimde aktarabilmeli ve danışanın beklentilerini anlayabilmelidir. Güncel eğitim danışmanı iş ilanları bu konularda kendini yeterince geliştirmiş insanlar arar. Gerekli eğitimlere sahip adaylar yurtdışı eğitim danışmanlık iş ilanları için başvuruda bulunabilir. 

Yurtdışı Eğitim Danışmanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Etmek Gerekir?

Yurtdışı eğitim danışmanı adayı öncelikle iş ilanındaki beklentileri karşıladığından emin olmalıdır. Örneğin, daha önce kaç ülkede ikamet ettiği, kaç dil bildiği gibi konularda farklı beklentiler bulunabilir. Bu konuda adayların ilanın şartlarını karşıladığına emin olduktan sonra başvuru yapmaları daha doğru olur. Bir diğer detay bu hizmetin nerede verileceğidir. Yurtdışı eğitim danışmanlık İstanbul ve Ankara gibi şehirlerde daha fazla iş olanağına sahiptir. Küçük şehirlere kıyasla daha fazla yurtdışı eğitim danışmanlığı şirketi bulmak mümkündür. Bu sebeple büyük şehirlerdeki şirketlerde freelance olarak çalışma imkanı varsa aday bu fırsatı değerlendirebilir. Dikkat edilmesi gereken diğer detay çalışma koşullarıdır. Çalışma saati, tatil günleri gibi detaylar hakkında anlaşmaya varmak önemlidir. Maaş konusu da üzerinde durulması gereken bir noktadır. Aday bu bağlamda beklentilerini karşılayacak miktarda maaş alacağı bir şirketi tercih etmelidir.

Yurtdışı Eğitim Danışmanı Ne İş Yapar?

Yurtdışı eğitim danışmanlığı iş ilanları detayları incelendiğinde bu meslek grubunda çalışanlar yurtdışında eğitim görmek isteyen bireyler için istedikleri eğitime yönelik alternatifler sunan kişilerdir. Yurtdışında eğitim görmek isteyen öğrencilere uygun olan ülke, şehir ve okul seçimleri yapılan görüşmelerde belirlenir. Öğrencinin eğitiminde ve kariyerinde ne istediği, bütçe miktarı gibi detaylar eğitim alacağı yeri belirleyen en önemli unsurlardır. Bütün eğitim programları göz önünde bulundurularak en doğru programa danışanla birlikte karar verilir. Yurtdışı eğitim danışmanı, eğitim almak isteyen kişinin bu program için ayırabileceği bütçeyi tespit eder ve buna göre seçenekler sunar. Öğrencinin önceki akademik başarı belgelerini kontrol ederek gelecek planlamasında ve yurtdışı eğitiminde yol gösterir. Yurtdışı eğitim danışmanı adayın eğitim aldığı mesleğe göre ihtiyacı olan dil eğitimini ve deneyimi tespit ederek buna uygun bir program tavsiye eder. Yurtdışı eğitim danışmanı kayıt için gereken tüm belgeleri danışan ile birlikte hazırlar. Pasaport, vize gibi işlemlerde danışana yardımcı olur. Yurtdışı eğitim danışmanının görevi kişinin yurtdışındaki programı tamamlanınca sona erer. 

Yurtdışı Eğitim Danışmanı Olmak İçin Hangi Eğitimler Gerekir?

Yurtdışı eğitim danışmanlığı için özel olarak eğitim veren bir bölüm yoktur. Yurtdışı eğitim danışmanlığı şirketinin kendi tercihine göre, aday herhangi bir üniversitenin danışmanlık eğitimi veren bölümünden mezun olabilir. Bunun yanında ileri düzey yabancı dil bilgisi aranır. Ek olarak bazı şirketler yurtdışında ikamet edip eğitim görmüş insanları tercih edebilirler.

Yurtdışı Eğitim Danışmanı Maaşları Ne Kadardır?

Yurtdışı eğitim danışmanı maaşı kişinin kendini geliştirmesine, şirkete ve şehre göre değişiklik gösterir. Örneğin, İzmir yurtdışı eğitim danışmanı iş ilanı başka bir şehre göre daha farklı maaşlar öne sürebilir. Kesin olmamakla birlikte genel anlamda asgari ücret ile asgari ücretin 4-5 katına kadar maaş alabilmek mümkündür. Alınan maaş büyük oranda eğitim danışmanının kendisine kattıkları ile ilişkilidir. 

Yurtdışı Eğitim Danışmanı Nerede Çalışır?

Yurtdışı eğitim danışmanı okullarda, eğitim danışmanlık şirketlerinde, değişim programı şirketlerinde ve eğitim şirketlerinde iş bulabilir. Son dönemlerde bu alanda birçok şirketin kurulmasıyla iş imkanlarının arttığı da söylenebilir. Öğrencilerin kariyerini şekillendirirken yurtdışı olanaklarından da faydalanmayı tercih eder. Bu nedenle birçok yurtdışı eğitim danışmanlığı şirketinin varlığından söz edilebilir. Bu konuda yeterli donanıma sahip olan adaylar yurtdışı eğitim danışmanı iş ilanları sayfasından kendileri için uygun olan ilana başvuru yapabilirler. 

Yurtdışı Eğitim Danışmanının Çalışma Ortamı Ve Çalışma Koşulları Nasıldır?

Yurtdışı eğitim danışmanı daha çok ofis ortamında çalışır. Danışanları ve danışanların aileleri ile doğrudan iletişim halindedir. Çalışma koşulları her şirkette değişiklik gösterir. Bu sebeple kesin bir bilgi vermek doğru olmayabilir. Çalışma saatleri esnek olabilir. Genelde oturarak çalışırlar. 

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Yurtdışı Eğitim Danışmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Yurtdışı Eğitim Danışmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Yurtdışı Eğitim Danışmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Yurtdışı Eğitim Danışmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Yurtdışı Eğitim Danışmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Yurtdışı Eğitim Danışmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Yurtdışı Eğitim Danışmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Yurtdışı Eğitim Danışmanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Yurtdışı Eğitim Danışmanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur