Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
3

Ziraat Teknikeri İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Ziraat Teknikeri cancel

Sıkça Sorulan Sorular

Ziraat teknikeri iş tanımı nedir?

Üretim aşamalarının projelendirilmesinde aktif biçimde rol alan ziraat teknikeri, ağırlıklı olarak tarımın yapılacağı arazi ve kullanılacak alet ve makinelerle ilgilenen kişidir. Buna göre ziraat teknikeri; tarım yapılacak ideal alanın belirlenmesi, tarım alanlarının iyileştirilmesi ve erozyon gibi olaylardan korunması, ideal sulama ve bakım teknikleri işlemlerinde görev alabilir. Ayrıca tarımda kullanılan enerji kaynağı, makine, alet gibi yardımcı ekipmanların belirlenmesi ve ideal uygulama tekniklerine hakim olunması da ziraat tekniklerinin iş tanımını oluşturur.

Ziraat teknikeri iş ilanlarının yoğun olduğu bölgeler nerelerdir?

Tarım ve ziraate dayalı üretim faaliyetlerinin yoğun olduğu Güney Marmara, Trakya, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu bölgeleri, ziraat teknikerlerinin daha fazla iş olanağına sahip olmasını sağlar. Öte yandan sektörün pazarlama alanında da faaliyet gösteren ulusal ve çok uluslu firmalar, çeşitli pozisyonlarda teknik bilgisi yeterli olan ziraat teknikerleri ile çalışmak isteyebilirler. Bu bağlamda ziraat teknikeri iş ilanı yayınlayanlar arasına sağlık, araştırma ve danışmanlık firmaları da dahil olabilir. Bunların yanı sıra İstanbul, Antalya, İzmir, Ankara gibi kentler de ziraat teknikeri iş ilanlarının sıklıkla yayınlandığı şehirlerdendir.

Ziraat teknikeri iş ilanlarından nasıl haberdar olunur?

Yaşadığın veya çalışmak istediğin kentin ziraat teknikeri iş ilanlarına Kariyer.net ile ulaşabilirsin. Filtreleme özelliğinden yararlanarak sana en uygun iş ilanlarını listeleyebilirsin. Ek olarak Kariyer.net ile özgeçmişini hazırlayabilirsin. Güncel iş ilanlarından anında haberdar olmak istiyorsan alarm oluşturma özelliğni kullanabilirsin.

Ziraat teknikeri iş ilanlarına kimler başvurabilir?

İş tanımı ve çalışma ortamıyla mühendis ve teknisyenlerden farklı olan ziraat teknikerleri, iki farklı eğitim diploması ile teknikerlik pozisyonunda iş imkanı bulabilirler. Bunun için meslek liselerinin Ziraat bölümlerinden veya Tarım Makineleri, Seracılık, Tohumculuk, Organik Tarım, Tarla Bitkileri gibi ön lisans bölümlerinden mezun olunması gerekir. İş başvurularında değerlendirmeye alınan adaylar arasına dahil olmak için gerekli diğer koşulları ise askerlik belgesi, sürücü belgesi, yabancı dil bilgisi oluşturabilir.. Ek olarak sorumluluk sahibi, özverili, ekip çalışmasına yatkın adaylar tercih edilir.