Küçükken ne olmak isterdiniz? Bir dedektif, bir aşçı ya da bir gazeteci mi? Belki de hayal gücü fazla geniş olanlar süper kahraman cevabını verebilir! Karakterinizde, edindiğiniz hedeflerde ve hatta seçtiğiniz meslekte küçükken izlediğiniz çizgi filmlerin etkisi yadsınamaz.
Çok sevdiğimiz 10 çizgi kahramanın meslekleri ve patronlarına göz atalım…

Homer Simpson

homer-simpson

Amerikan işçi sınıfı stereotipinin bir örneği olan karakter, Springfield Nükleer Santrali’nde çalışıyor. Patronu Mr. Burns ile arası çok iyi olsa da işine pek odaklanabildiğini söyleyemeyiz.

Fred Çakmaktaş

fred-cakmaktas

Tarih öncesine ait Taşyatağı şehrinde yaşayan ve bowling oynamaya bayılan karakter, Barney Moloztaş ile birlikte taş ocağında görev alıyor. Patronları Bay Slate ile kovulma noktasına gelene dek kavga etseler de konu hep tatlıya bağlanıyor.

Peter Griffin

peter-griffin

Oyuncak fabrikası güvenlik müfettişliği, memuriyet ve balıkçılık gibi değişik işlerde çalışan aykırı aile babası, güncel bölümlerde bira fabrikasında kargo bölümünde görev alıyor. Ne yazık ki bir meslek erbabı olması çok zor görünüyor!

Temel Reis

temelreis

 Ispanak yiyerek güçlenen ve Safinaz’a olan aşkıyla bilinen çizgi roman karakteri, yaptığı kötülüklerin sonu gelmeyen Kabasakal ile sürekli bir kavga halinde. Temel Reis adından da anlaşılacağı üzere bir denizci.

George Jetson

jetgiller

Robotların, uzaylıların, hologramların ve enteresan buluşların olduğu bir gelecek zamanda yaşayan Jetgil ailesinin babası olan karakter, Spacely Dişlileri şirketinde çalışıyor. Pinti ve sinir küpü patronu Bay Spacely George’u neredeyse hemen hemen her bölüm kovuyor ancak maaşına zam yaparak geri alıyor.

Batman

batmanBir süper kahraman olarak zekası ve dedektiflik yeteneğiyle kötülerin karşısına çıkan Bruce Wayne’in gizli kimliği ise milyarder sanayici, playboy ve hayırsever olarak biliniyor. Yanında çalışan kahyası Alfred Pennyworth aynı zamanda kendisine akıl hocalığı yapıyor.

SpongeBob Kareşort

sungerbob

Bikini kasabasında popüler bir fast-food restoranı olan Yengeç Restoran’ın baş aşçısı olan karakter, çok iyi burger yapması ve iş yerindeki neşesiyle tanınıyor. Listemizin en saf karakterlerinden biri olan SüngerBob’un patronu Bay Yengeç cimriliğiyle ün salmış durumda.

Örümcek Adam

orumcek-adamThe Daily Bugle gazetesinde muhabirlik yapan Peter Parker, patronu J. Jonah Jameson’a Örümcek Adam fotoğrafları satarak yaşamını sürdüren bir gazeteci görünümünde. New York gökdelenleri arasında salınan süper kahraman  ailesi ve kız arkadaşıyla birçok sorun yaşamasına rağmen, suçla mücadeleye büyük önem atfediyor.

Müfettiş Gadget

mufettis-gadget

Vücudunun çeşitli yerlerinden çıkan cihazlarla çocukları etkileyen karakter; sakar, dalgın, dikkatsiz ancak şansı yaver giden bir müfettiş olarak suçluların peşine düşüyor. Özel görevlerinde her zaman Şef Kuinbi’den aldığı kağıdı okuyor ve daha sonra bu kağıt kendini imha ediyor.

Richie Rich

richi-rich

Ve listemizin sonunda hiç iş araması ve belki de bir meslek edinmesi gerekmeyecek olan dünyanın en zengin çocuğu var! İnanılmaz serveti, muhteşem malikanesi, bahçesindeki lunaparkı, evindeki fast-food restoranı ve paranın satın alabileceği her şeye sahip olmasıyla çocukları travmalara gerk eden Richie, aynı zamanda nazik ve yardımsever karakteriyle de hepimize örnek oluyor. Hangi mesleği seçeceğini bilemesek de bilime olan ilgisi sayesinde başarılı bir bilim adamı olacağını söyleyebiliriz.