Sigortacılık ve finansal hizmetler konusunda 60’dan fazla ülkede 80 bin çalışanı bulunan Generali’nin başlattığı “Generali Global Mezun Programı” başvuruları 12 Nisan’da sona eriyor.

generali1Generali’nin başlattığı program için uluslararası profile ve kapsamlı becerilere sahip ekonomi, finans, bilgi-işlem, dijital pazarlama ya da sayısal alanlarda uzmanlaşmış lisans ve lisansüstü öğrencileri arıyor. Eylül ayında başlayacak program 2017’nin Mart ayında sona erecek.

Dünyadan 20 genci bünyesine dahil ederek onların uluslararası düzeyde kariyer elde etmelerini sağlamayı amaçlayan program, Trieste MIB İşletme Fakültesi ile ortaklaşa geliştirilen “Generali MIB Sigorta Uzmanlığı Yönetimi” eğitimlerine katılımı da kapsıyor. Katılımcılar program süresince Assicurazioni Generali Genel Müdürlüğü’nün sözleşmeli çalışanları olacak ve ardından dünyanın her hangi bir yerinde Generali Grubu şirketlerinde işe alınacaklar.

Öğrenciler ve yeni mezunlar bekleniyor 

Programa katılacak adaylar, iki yıldan fazla iş deneyimi olmayan, 2015 yılı Eylül ayından itibaren tam zamanlı olarak çalışabilecek lisans öğrencileri ya da yeni mezun olmuş gençler arasından seçilecek. Çok iyi düzeyde İngilizce bilgisine ek olarak en az bir olmak üzere ek bir yabancı dil bilgisinin yanında kendi ülkeleri dışında en az 4 aylık çalışma ya da eğitim deneyimine sahip olmaları adaylardan beklenen diğer nitelikler arasında yer alıyor.

Teknik yeterliliklerin yanı sıra adaylarda yüksek motivasyon ve uluslararası düzeyde çalışma konusunda istekli olma Grubun beklentileri arasında sıralanıyor. Gençlerde Generali ile ortak değerlere sahip olmak, sonuç odaklılık, insanları ve toplumu güçlendirme hedefi ve global düzeyde bir kariyere başlama arzusu katılımcıları seçerken göz önünde bulundurulacak kriterleri oluşturduğu açıklanıyor. Adayların  “Generali Global Mezun Programı” için 12 Nisan 2015 Pazar gününe kadar başvuru sunumlarını internet siteleri üzerinden tamamlamaları gerekiyor.

Generali yöneticileri programla ilgili şu bilgileri veriyor:

Generali Grubu İnsan Kaynakları ve Organizasyon Müdürü Monica Possa “Sürekli gelişen global bir aktör olan Generali yüksek motivasyona sahip, dinamik bir ortamda çalışmak isteyen ve değişime katkıda bulunacak gençler arıyor. Eğitime ve insana yatırıma inanan bir Grup olarak gençlere becerilerini arttırabilecekleri kurumsal bir topluluğa katılma, ilham veren uluslararası bir ortamda çalışma ve zorlu görevleri üstlenme fırsatı sunuyoruz” diyor.

Generali Sigorta İnsan Kaynakları Müdürü Elif Uysal Kumcu

Generali Sigorta İnsan Kaynakları Müdürü Elif Uysal Kumcu ise  “Tüm dünyada yetenekli adayları grubumuza katma stratejimizi doğrudan yansıtan bu projede Türkiye’den de mutlaka katılım olmasını istiyoruz. Seçilecek 20 kişi çok iyi dizayn edilmiş bir yetiştirme programına dahil olma ardından ise sigortacılık sektöründe dünyanın en büyük ilk üç grubundan biri olan Generali’de uluslararası kariyer yapma imkanına sahip olacak. Grubun düzenlediği Global Mezun Yetiştirme Programı her yıl tekrar edilerek tüm dünyadan çok detaylı seçme yerleştirme süreçleriyle 20 katılımcı belirlenecek” diye belirtiyor.

generaliersoy2Regional Office Europe, Middle East & Africa Global bir şirket iddiasının yaygınlaştığı günümüzde, bana sorarsanız bunun asıl unsuru, sınırları kaldırabilmektir. Generali Global Graduate Program, her şeyden evvel bu iddiayı somutlaştıran bir projedir. Hem seçim aşamasındaki kriterleriyle, hem de seçilen adaylar için 60 farklı ülkede çalışabilme imkanıyla global ölçektedir. İkincisi, sanıyorum kariyerinin başında olan hemen her adayın kafasındaki ‘acaba akademideki teorik bilgilerim iş hayatımda yeterli olacak mı?’ sorusunu, 18 ay süreli, çok prestijli bir MBA programıyla destekleyerek olası endişe ve tereddütleri büyük ölçüde giderecektir. Ve son olarak, akademik altyapınızı uluslararası standartlarda bir işbaşı eğitim ile harmanlayarak yetkinliklerinizi konsolide etmeyi  hedefleyen, tüm ayrıntıları global ölçeklerde dizayn edilmiş, özel bir davetiyedir” diye konuşuyor.