İş yerinde rahatlatan 7 mobil uygulama

0

Teknolojinin günlük hayatı olduğu kadar iş süreçlerini de kolaylaştırdığı bir gerçek. Her an yanımızda olan akıllı telefonlar için üretilen binlerce uygulama var. Kimisi iş süreçlerine çok yardımcı oluyor kimisi ise yoğunluktan bunalan çalışanları fiziksel ve ruhsal açıdan destekliyor; kısa bir ferahlama hissi veriyor. 

Rekabetin giderek arttığı iş dünyasında ister ofis içinde olsun ister ofis dışında olsun işlerin aksamadan yürümesi oldukça önem taşıyor. Mobil uygulamaların (application) gün geçtikçe hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer aldığını düşünürsek hem iş süreçleri hem de fiziksel ve ruhsal sağlık için birçok mobil uygulama çalışanların imdadına yetişiyor.

İşte çalışanları iş hayatında rahatlatacak 7 mobil uygulama:

Stop, Breathe & Think Uygulaması

Stresi, anksiyeteyi ve odaklanma sorununu azaltmayı hedefleyen uygulamalar arasında yer alan Stop, Breathe & Think, bir meditasyon uygulaması olarak dikkat çekiyor. “Dur, nefes al ve düşün” diyerek kullanıcılarını meditasyon yapmaya davet eden bu uygulama meditasyon rehberi ve düzenleyicisi olarak hizmet veriyor.

stop322

Headspace

Kullanıcılarının zihnini eğitmelerine yardımcı olmayı amaçlayan Headpace uygulaması, evde ya da ofiste yapılabilecek meditasyon tekniklerini kullanıcılarına öğretiyor. Kullanıcılarının ilk 10 günde, günde sadece 10 dakika ayırarak meditasyonu yapmasını sağlayan uygulama, 10. günden sonra farklı farklı seviyelere ve hedeflere yönelik programlar sunuyor.

headspace

Noisli 

Sakinleşmenizi, çalışırken daha kolay odaklanmanızı ya da uyku probleminiz varsa daha rahat uyuyabilmenizi hedefleyen Noisli uygulaması özelleştirilebilir arka plan sesleri hazırlıyor. Her ortam için ses ayarı olan uygulamada duymak istediğiniz farklı sesleri kombine etme imkanı tanıyor.

noisliapp

Any.DO

Yapılacaklar listesi uygulaması olan Any.DO çalışanların işlerini kolaylaştırmayı, günlerini daha verimli geçirmelerini ve işlerini düzene sokmayı hedefliyor. Ses komutlarıyla görevlerin tanımlanabildiği uygulamada görev öncelikleri belirlenebiliyor, yapılacakların listesi oluşturulabiliyor, alarm kurulabiliyor, farklı kişilerle ortak görevler oluşturulabiliyor.

Any-Do-header

ABBYY Business Card Reader

Kartvizitlerin iş hayatının vazgeçilmez bir parçası olduğu gerçeğinden yolan çıkan bu uygulama, çalışanların kartvizitlerini dijital alanda güvenli bir şekilde saklayabilmelerini sağlıyor. Uygulamada kartvizitler tarandıktan sonra tüm kartvizit bilgileri depolanıyor ve kullanıcılar istediklerinde şirkete veya şahsa göre istediği kartvizite ulaşabiliyor.

abbyykartokuyucu

WinStreak

Bir performans değerlendirme uygulaması olan WinStreak’te kullanıcılar her gün bir sonraki gün için hedefler belirliyor. Gün içerisinde belirlenen hedeflerden en az üç tanesi gerçekleştirildiğinde uygulama kullanıcılarının performansını değerlendiriyor ve bir sonraki günün planları ve hedefleri giriliyor.  Uygulama yalnızca iş hayatında gerçekleştirilmek istenen hedefler için değil, günlük hayat içindeki planlar için de kullanılabiliyor.

yeniaap333

Power BI

Microsoft Power BI uygulaması kullanıcılarının iş süreçleriyle ilgili panolar ve grafikler oluşturmasını, rapor hazırlamasını ve şirket içi paylaşıp bu verileri sunmasını sağlıyor. Kişisel veri uyarılarının da oluşturulabildiği bu uygulamada kullanıcıların verileri farklı şekillerde filtreleme yapabilmesini ve onlara farklı açılardan bakabilmesini de hedefleniyor.

powerBI

Önceki İçerikDoğru beden diliyle mülakatta başarılı olmanın yolları
Sonraki İçerikYeni mezun bilgisayar mühendislerine 8 öneri
Yazar Hakkında
Mehlika Akgün
Marmara Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde lisans, Gazetecilik Bölümü’nde de yüksek lisans eğitimini tamamladı. Meslek hayatına Cumhuriyet Gazetesi’nde muhabir olarak başladı. Fransa’daki L'association Labomedia’da medya üzerine çalışmalar yaptıktan sonra Marketing Türkiye dergisinde web editörü olarak çalıştı. 2016 yılında Kariyer.net’e içerik yöneticisi olarak katılan Mehlika Akgün, İK Blog, Kariyer Rehberi ve Kariyer Dergi için içerik üretiyor.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here