Türkiye Mühendislik Kariyer Fuarı (TÜMKAF), geleceğin mühendisleriyle işverenleri buluşturmaya devam ediyor. 15-16 Ekim tarihlerinde Vodafone Park’ta yapılacak olan fuar, genç mühendislere fırsat eşitliği sağlamayı ve şirketleri ihtiyaç duydukları yeteneklerle buluşturmayı amaçlıyor.

Türkiye Mühendislik Kariyer FuarıTÜMKAF’18, dördündü yılında, Türkiye’nin birçok ilinden mühendis ve mühendis adayını, işverenlerle bir araya getirmek üzere 15-16 Ekim tarihlerinde BJK ev sahipliğinde, Vodafone Park’ta ağırlayacak. Genç mühendislere fırsat eşitliği sağlamayı ve şirketleri ihtiyaç duydukları yeteneklerle buluşturmayı amaçlayan etkinlik, bu yıl da stant ziyaretleri yanı sıra pek çok söyleşiye, atölyeye ve örnek olay çalışmasına, iş/staj başvurularına ve mülakatlarına ev sahipliği yapacak.

Sanayi ve teknoloji alanında faaliyet gösteren firmalara ve kamu teknoloji kuruluşlarına önemli fırsatlar sunan TÜMKAF, yöneticilerin genç yeteneklerle doğrudan iletişim kurması, deneyimlerini paylaşması ve örgüt kültürlerine uygun adayları keşfetmesi için de etkin bir ortam yaratıyor. Mühendislere özgü ulusal etkinlik, geçen yıl 136 farklı üniversite ve 145 farklı bölümden 10 binin üzerinde mühendis ve mühendis adayına, 76 farklı firmanın İK yetkilileri ve yöneticileri ile tanışma ve düzenledikleri birbirinden farklı 139 kariyer etkinliğine katılma fırsatı sağlamıştı.

Katılımcıları neler bekliyor?

Stant ziyaretleri

İK yetkilileri, stantları ziyaret eden mühendis ve mühendis adaylarının, firmalarla ve sundukları kariyer olanaklarıyla ilgili merak ettiği soruları cevaplayacak. Firmalar, bir taraftan genç yeteneklerle doğrudan iletişim kurma fırsatı yakalarken bir taraftan da gençler arasındaki marka bilinirliklerine yatırım yapacak.

Çay saati oturumları

Yapılacak olan çay saati oturumlarında yöneticiler, genç yeteneklerle doğrudan iletişim kurabilecek, deneyimlerini paylaşabilecek ve örgüt kültürlerine uygun adayları keşfedebilecek.

Atölye ve örnek olay çalışmaları

Katılımcı firmalar, kendileri için öncelikli konuları belirleyerek ilgi duyan öğrenci ve mezunların katılımıyla atölye/örnek olay çalışmaları düzenleyip interaktif bir network ortamı oluşturabilecek.

Başvurular ve mülakatlar

Firmalar, ihtiyaç duydukları yetenekleri keşfedebilecek ve kurumlarına kazandırabilecek. Adaylarla görüşmeler TÜMKAF süresince BJK localarında gerçekleştirilecek.

Sürpriz etkinlikler

Mühendis ve mühendis adaylarını daha yakından tanımak isteyen firmalar kendilerine özgü oyunlar, yarışmalar, vb. etkinlikler düzenleyebilecek. Etkinlik hakkında detaylı bilgi almak isteyenler şu adresi ziyaret edebilirler.