RLCgunleriYıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren YTÜ IEEE Öğrenci Kulübü tarafından düzenli olarak sekiz senedir gerçekleştirilen “RLC GÜNLERİ”, kulübün en köklü etkinliği olmakla birlikte sektörün de en çok bilinen öğrenci etkinliklerinden biridir. Genel olarak elektrik-elektronik sektörünün mercek altına alındığı RLC Günleri’nde aynı zamanda enerji, otomasyon ve otomotiv sektörleri de incelenmektedir.

 

RLC Günleri 2005 yılında ’’Elektronik Günleri’’ adı altında “Sadece Derse Girerek Mühendis Olunmaz” sloganı ile başlamış ve zamanla elektrik, elektronik, otomasyon sistemleri ve bilişim alanlarını da inceleyen geniş kapsamlı bir etkinlik haline gelmiştir. Geçtiğimiz sekiz yıl katılımcı kitlesiyle birlikte profesyonelleşen bir yapıya sahip olan RLC Günleri Türkiye’de öğrenci, firma ve akademisyen işbirliğine olanak sağlaması bakımından çok önemli bir yere sahiptir.

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan RLC Günleri, öğrencilerin elektrik-elektronik sektörü ile ilgili merak ettikleri sorulara cevap bulmalarına yardımcı olmanın ve üniversite-sanayi işbirliğine katkıda bulunmanın yanında öğrencileri sektörün dünü, bugünü ve yarını hakkında bilgilendirerek sektör için daha kaliteli ve bilinçli bireylerin yetişmesine de katkıda bulunmaktadır. Bu organizasyonun amaçlarından biri de öğrencilerin gelişen teknolojiye uyum sağlamalarını kolaylaştırmak ve mezun oldukları zaman çalışmayı düşündükleri firmalarla onları buluşturmaktır.

Etkinlik bünyesinde gerçekleştirilen özel oturumlarla  elektrik, elektronik, otomasyon, enerji vb. sektörler ile üniversitenin karşılıklı olarak birbirlerinden beklentilerinin tartışılacağı bir platform oluşturulmaktadır. Oturumlara;  sektörde söz sahibi önemli firmalar, dernekler ve alanında uluslararası düzeyde başarılı projelere imza atmış akademisyenler  katılımcı olarak destek vermektedir. ABB, AE ARMA, ELEKTROPANÇ ALSTOM, AMPER, ANEL GRUP, ARÇELİK,  BORUSAN, EAE, FESTO, KEBAN MÜHENDİSLİK, MERCEDES-BENZ, OBO-BETTERMANN, PHOENIX CONTACT, SCHNEIDER ELECTRIC, SIEMENS, UNIDO ICHET,ULAŞIM A.Ş, VESTEL, VİKO gibi sektörün önemli firmalarının yanı sıra ENOSAD, ETMD, TESİD, YILKODER gibi dernekler de RLC Günleri’ ne katılımcı ve sponsor olarak destek vermektedirler.

Bunca teknik konunun üzerine sosyal konuların konuşulacağı, söyleşi havasında bir oturum da gerçekleştiriliyor. Daha önce, Yiğit Özgür, Engin Günaydın, Hakan Yılmaz gibi isimlerin konuk olduğu etkinliğe bu sene de sürpriz isimler eşlik edecek.

Sekiz senelik geçmişin verdiği deneyimden ve sektörde edindiği özel konumundan aldığı güçle bu sene de dokuzuncusu yapılacak olan RLC Günleri 19-20-21 Şubat 2013 tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Konferans Salonu‘nda gerçekleştirilecektir. Etkinlikle ilgili gelişmeleri YTU IEEE Kulübü’ nün Facebook, Twitter hesaplarından da takip edebilirsiniz.

Eğer siz de Sadece Derse Girerek Mühendis Olunmaz diyenlerdenseniz Sektörün En Bilinen Öğrenci Etkinliğine davetlisiniz!

 

9. RLC Günleri Facebook Sayfası

9. RLC Günleri Twitter Sayfası