DB Positive Yaratıcı Çözümler ve Proje Yönetimi tarafından Doğan Kitap katkılarıyla gerçekleştirilecek olan konferansta, dallarının önemli isimleri “Kadın Güçlüdür” diyerek bir araya gelecek. 

kasdi8474744

DB Positive Yaratıcı Çözümler ve Proje Yönetimi tarafından Doğan Kitap katkılarıyla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde “Kadın Güçlüdür” konferansı gerçekleştiriliyor. Moderatörlüğünü Umut Oğuz’un yapacağı konferansta; Doğan Güneş Önder, “Kendine güvenen kadın güçlüdür” derken ve Avukat Altın Mimir, “Haklarını Bilen ve Özgürleşen kadın güçlüdür” diyecek. Türkiye’nin dört bir yanından dokuz kadının hikayelerinin anlatıldığı “Yapabilirsin” adlı belgeselin özel gösteriminin de yapılacağı etkinlikte; Tuluhan Tekelioğlu, “Hayallerinin peşinden koşan ve kendine inanan kadın güçlüdür” vurgusunu yapacak. Kadın Güçlüdür konferansı İstanbul’da Levent 199 Workinton’da saat 09.30’da başlayacak. Kadın olmanın anne olmak, eş olmak, çalışan olmak gibi birden çok şapkayı takmak anlamına geldiği fikrinden yola çıkılan konferansta, alanlarının önemli isimleri kadının farklı, güçlü yanlarına dikkat çekilecek. Etkinlikte Altın Mimir, Doğan Kitap tarafından yayımlanan Kadının Hak Arama Rehberi adlı kitabını katılımcılar için imzalayacak. Sürpriz hediyelerin sunulacağı organizasyon saat 13:30’da sona erecek.

Kendine güvenen #kadingucludur

DB Positive Yaratıcı Çözümler ve Proje Yönetimi Genel Müdürü Derya Babuç, konferans hakkında şöyle konuştu: “DB Positive tarafından Doğan Kitap katkılarıyla gerçekleştirilecek olan #kadingüclüdür organizasyonumuzda; farkındalık yaratmak ve potansiyelimizi keşfetmek bakış açısıyla; kendine güvenen #kadingucludur; haklarını bilen ve özgürlesen #kadingucludur; hayallerinin pesinden kosan ve kendine inanan #kadingucludur diyoruz. Çünkü biz inanıyoruz; birey varlığı ile değerlidir; kadın-erkek fark etmez. Özgüvenli bireyler ile gelişim, ilerleme, harekete geçme mümkün olabilir. Bunun için değerlilik ve yeterlilik hissetmek gerekir. Değerlilik olgusu anneden gelir. Kendini değerli hissetmeyen bir birey, bilmediği bir olguyu nasıl hissedebilir? İnsan varlığını dünya döndükçe sürdürecek olabilir. ‘Haklarını’ bilmeyen ‘haddini aşan’ bireylerin olduğu bir dünyada insan var olsa da insanlık tükenecektir. Yaşanabilir bir dünya için; istemek yetmez, inanmak gerekir. Çünkü biz inanıyoruz; #kadingucludur. Gelişir, geliştirir, büyür, büyütür, yetişir, yetiştirir, sever, sevilir.”