İşe alım süreciniz kısalsın, adaylarınıza ön eleme yapılsın ve pozisyonunuza en uygun adaylar önerilsin ister misiniz? Öyleyse sizi “İlanın akıllı hali” ile tanıştırmak istiyoruz!

Aday arama ve işe alım süreçlerinin ne kadar uzun ve zahmetli bir süreç olduğunu biliyoruz. Pozisyonunuz için en doğru adayı hızla bulabilmeniz için geliştirdiğimiz “Akıllı İlan” sayesinde, bu uzun ve zahmetli süreci sizin için kolaylaştırıyoruz.

Sanal işe alım asistanı Akıllı İlan, size gelen başvuruları inceliyor ve ihtiyacınıza en uygun adayları seçmenizde yardımcı oluyor. Siz de ilanın akıllı halini kullanarak sizin için hazırladığımız “Akıllı Öneriler” arasında yer alan adaylar arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Böylece işe alım süreçlerinizi hızla ve kolayca sonlandırabilirsiniz. Yüzlerce pozisyon için kullanılabilen Akıllı İlan sayesinde, işe alım süreçlerinizde zaman kazanabilirsiniz.

Akıllı İlan tam size göre! 

Tüm işverenlerimizin hizmetine sunduğumuz Akıllı İlan ile işe alım süreçlerindeki kritik noktalara yönelik çözümler geliştirdik. Eğer siz de;

 • Çok fazla başvuru arasından doğru adaya ulaşmaya çalışıyorsanız,
 • İlanınıza en uygun olan adayları sadece başvurularınızdan değil, Özgeçmiş Havuzu’ndan da bulmak istiyorsanız,
 • Bir pozisyonu kapatmak için kısıtlı zamana sahipseniz,
 • İK çalışanınız yoksa ve uygun adaylara ulaşmak için desteğe ihtiyacınız varsa, Akıllı İlan tam size göre!

Akıllı İlan nasıl çalışır?  

Yapay zeka teknolojisine sahip Akıllı İlan; aradığınız adaya ulaşma sürenizi kısaltarak, pozisyon özelinde istediğiniz tecrübe ve yetkinliklere sahip adayları sizin için buluyor. Peki, Akıllı İlan süreci nasıl çalışıyor?

 • Yapay zeka teknolojisi ile çalışan bu sistem, 25 milyonu aşkın özgeçmişin olduğu aday veri tabanımızı ve size gelen başvuruları inceliyor.
 • İlanı vermenizin üzerinden geçen 5. günde, istediğiniz tecrübe ve yetkinliklere sahip adaylardan oluşan ilk kısa listeyi, sistemimiz sizinle paylaşıyor.
 • Bu sırada ilanınız başvuru toplamaya devam ediyor. Sistemimiz, yeni gelen başvuruları da takip ederek, uygun adayları araştırmaya devam ediyor.
 • İlanın yayınlanmasının 10. gününde, yeni adayların da eklendiği güncel bir liste paylaşılıyor.

30. günde liste yeniden güncelleniyor ve süreç sona eriyor.

 

Akıllı İlan’ın arkasındaki yapay zeka sistemi nasıl çalışıyor?

Akıllı öneri sistemi, 50’yi aşkın mühendisten oluşan Ar-Ge ekibimiz tarafından geliştirildi. Davranış analizi metotlarından yararlanarak çalışan bu sistemin çalışma mantığı ise şöyle:

 • Akıllı İlan’ın yayınlanmasının ardından, yapay zekayla çalışan akıllı öneri sistemimiz, Özgeçmiş Havuzu ve başvurular arasında arama yapmaya başlar.
 • Davranış analizi ile ilanın yayınlanmasından önceki 3 ayda gerçekleşen, milyonlarca başvurunun tamamı incelenir ve 1000’den fazla ilan kümesi oluşturulur.
 • Adayların davranışlarına ve aktifliğine göre, hangi küme için uygun olduğu belirlenir. 11 binden fazla pozisyon, birbiriyle ilişkilendirilir.
 • Ardından sıra “İçerik analizi” yapılır. Her pozisyon için önem taşıyan kelimeler ve kelime grupları belirlenir. Doğal dil işleme ile kelimelerin ve kavramların eş anlamlıları tespit edilir. Örneğin; “Photoshop” ile “Adobe Photoshop” ya da “Aktif sürüş deneyimi” ile “B tipi ehliyet” gibi…
 • Son olarak içerik analiziyle özgeçmiş ve ilan metinleri zenginleştirilir, sadece benzer ilanlara başvuran hedef odaklı adaylar tespit edilir ve Akıllı Öneriler belirlenir.

Akıllı İlan’ı kullanmaya nasıl başlayabilirsiniz?

Tüm işverenlerin kullanımına açık olan Akıllı İlan, kapatmanın uzun zaman aldığı pozisyonların yanında, tüm farklı pozisyon ihtiyaçları için de kullanılabilir. Yazılımdan ihracata, inşaattan ticarete kadar pek çok sektör için kullanılabilen Akıllı İlan sayesinde, açık pozisyonlarınızı hızlıca ve zahmetsizce kapatmış olursunuz.

Akıllı İlan yayınlayabilmek için Akıllı İlan hakkınızın olması yeterli. Henüz Akıllı İlan hakkınız yoksa İK Çözüm Ortağı’nızla iletişime geçebilir, Akıllı İlan hakkı almak istediğinizi belirtebilirsiniz. Haklarınızın hesabınıza tanımlanmasının ardından, Standart İlan yerine Akıllı İlan seçeneğini seçebilir, hemen Akıllı İlan yayınlayabilirsiniz.