Mey Diageo’nun Pazarlama Direktörlüğü’ne Bahar Uçanlar atandı.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Bahar Uçanlar, kariyerine 2000 yılında Monitor Grup İstanbul ofisinde FMCG ve telekom sektörlerine odaklanarak başladı. Ardından, Shell firmasında İstanbul Avrupa Bölgesi Satış Müdürü olarak görev alan Uçanlar, 2002 – 2004 yılları arasında ABD’de Michigan Üniversitesi’nde MBA programını tamamladı ve Bain & Company’de yönetim danışmanı olarak çalışmaya başladı. Burada geçirdiği 3 senede özellikle FMCG, sağlık ve private equity sektörlerinde uzmanlaştı.

Bahar Uçanlar, 2007 yılında PepsiCo Şikago ofisine Quaker markasının Strateji Direktörü olarak geçiş yaptı. 2010’da Quaker Atıştırmalık departmanına Pazarlama Direktörü ve Genel Müdür olarak atandı. 2011 yılında Türkiye’ye dönerek Mondelez International’da Stratejiden ve Pazarlamadan Sorumlu Direktör olarak rol alan Uçanlar, burada 6 kategori, inovasyon ve araştırma birimlerini yönetti.

Mondelez’de yaklaşık 3 yıl görev alan Uçanlar, 2013’ün sonunda Turkcell’e Genç Segment Direktörü olarak geçiş yaptı. Ardından Turkcell’de iletişim, medya ve etkinliklerden sorumlu Pazarlama Direktörü olarak görev aldı.

2016 yılında Turkcell’den ayrılan Uçanlar, kısa bir süre Kantar Araştırma’nın Güney ve Doğu Avrupa bölgelerinden sorumlu Ticari Direktör olarak kariyerine devam etti ve 2017 yılında Mars Sportif şirketinde Genel Müdür olarak çalışmaya başladı.

Bahar Uçanlar, Ocak 2021 itibarıyla Mey Diageo’da Pazarlama Direktörü olarak görev alacak.