Aytemiz Akaryakıt satışlarından sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna Bahadır Durusan getirildi. Durusan, yeni görevi kapsamında akaryakıt, araç yakıt tanıma (AYT) ve madeni yağ satışlarından sorumlu olacak.

Bahadır Durusan, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Mühendislik eğitimini tamamladıktan sonra Yeditepe Üniversitesi’nde Pazarlama ve İşletme dallarında yüksek lisans eğitimi aldı. Otomotiv, arama üretim ve tüketici finansmanı alanlarında tecrübe kazanan Durusan, daha sonra Shell’de Akaryakıt ve Madeni Yağlar Toptan Satışlar Bölge Müdürlüğü görevinde bulundu. Bu görev sonrasında akaryakıt sektöründeki çalışmalarına, Shell & Turcas ve Petrol Ofisi’nde Filo Kartları Müdürlüğü göreviyle devam etti.

2011-2014 yılları arasında OMV Petrom Şirketinde Romanya Perakende Satışlar Müdürü olarak görev yapan Durusan, 2014- 2018 yılları arasında da Orta Doğu, Körfez ülkeleri, Asya ve Kuzey Afrika’da Petrol şirketleri ve istasyonlarının otomasyon altyapılarını kuran RPS (Retail Petroleum Solutions) Otomasyon A.Ş’de Genel Müdür olarak çalıştı.

Bahadır Durusan, son olarak kurucu ortağı olduğu BODSAN Proje Yönetim Danışmanlık A.Ş ve Avrasya Filo A.Ş kapsamında Türkiye, Balkanlar ve Doğu Avrupa ülkelerinde akaryakıt satış ve dağıtım alanında ödeme sistemleri ile filo takip sistemleri projelerini yönetti. Ayrıca perakende, ticari, akaryakıt dışı satışlar alanlarında da danışmanlık verdi.