Design Thinking Conference klasik tasarım alanlarının dışındaki yeni tasarım alanlarını markalara, servislere, stratejilere ve kültürlere uygulayarak yaratılan başarı hikayelerini 12 Mayıs’ta  Soho House İstanbul’da konuşacak. 

Untitled-1Tasarım son 100 yıldır evrimini sürdürüyor; ancak bu yüzyılda yeni uygulama alanları ile ekonomide yeni değerler üretmeye de başladı. Ürün ve grafik tasarımı gibi bilinen klasik tasarım alanlarının yanı sıra karmaşık ve çok boyutlu problemlere uygulanarak insan odaklı değerler üretebiliyor. Bu yeni alana çoğunlukla tasarım odaklı düşünme (Design Thinking) deniyor. Bu yaklaşım ile tasarım artık teknoloji ile birlikte inovasyona yaklaşımda temel bir enstrüman olarak konumlanıyor. Sonuç olarak tasarımın ekonomideki değeri her zamankinden çok daha fazla artmış durumda.

Design Thinking Conference’ta klasik tasarım alanlarının dışındaki bu yeni tasarım alanını markalara, servislere, stratejilere ve kültürlere uygulanarak yaratılan başarı hikayeleri konuşulacak. Konuşmalar kültür, uygulama ve değer başlıklarında yapılacak. Tasarım ve tasarım odaklı düşünme ile ilişkisi, çeşitli uygulama alanları ve ekonomide yarattığı değer gibi konular ön plana çıkacak.

Kimler katılabilir?

Tasarım odaklı düşünme yenilikçi veya insan-odaklı çözümler üretmekte önemli bir yetkinlik olabilir. Bu sebeple özellikle organizasyonlarında geniş çaplı olarak uygulamak isteyenler, inovasyonda ve dijitalleşmede insan-odaklı yaklaşımlar ile fark yaratmak isteyen her alandan yöneticiler ve uygulayıcılar katılabilir. Bu konferansa katılmak isteyenlerin belirli bir alanda tecrübesi olması gerekmiyor.

Uygulama alanlarını daha iyi anlayabilmek için atölyelere katılmanızı da öneriyoruz.

Konuşmacılar

Gülay Özkan

Curator

Founder, GEDS

Serdar Turan

Editor In-Chief, HBR Türkiye

Fura Johannesdotir

Grouop Executive Creative Director, R/GA London

Tim Kobe

Founder & Ceo, Eight Inc.

John Mathers

Ceo, Design Council

Thomas J. Dittler

Director, DIGB

Maja Kecman

Design Lead, HELIX Centre

Özgür Doğan

CMO, hepsiburada.com

Prof. Alpay Er

Chairperson of Industrial Design Departmen, Özyeğin Üniversitesi

Ebru Binboğa

Commerce Country Leader, IBM Software Sales