Sun Chemical, temel değerleri ışığında “müşteri odaklılık” ve “sürdürülebilirlik için sürekli gelişim”i ön planda tutup 7 yıldır müşteri memnuniyet anketi düzenliyor. Bugün bu anketler, anlamlı sosyal sorumluluk projelerine dönüşüyor!

Ambalaj sanayisine su, solvent ve ofset bazlı ambalaj mürekkepleri, lak, vernik hizmeti sunan Sun Chemical; bilgi birikimi, üst düzey Ar-Ge çalışması ve geniş ürün yelpazesiyle, kurulduğu ilk günden bu yana müşterilerine en iyi hizmeti sunmayı hedeflerken, çalışmalarını sosyal sorumluluk projeleriyle birleştirerek ilerliyor.

Sun Chemical 2019 yılı için düzenlediği “Müşteri Memnuniyet Anketi” çalışmasına katılan her bir iş ortağı adına Celebral Palsy Türkiye (Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı) ile iş birliği yaparak, aileleri maddi zorluk yaşayan engelli bebek ve çocukların tedavi ve özel eğitimleri için katkı sağlamıştı.

7 yıldır kurumsal bir duruş haline gelen “Müşteri Memnuniyet Anketi” çalışmasının bu yılki uygulaması için Sun Chemical; anketlere katılan her bir müşterisi için TEV (Türk Eğitim Vakfı) ile iş birliği yaparak, sektörün mesleki eğitimini desteklemek üzere “Sun Chemical Burs Fonu”na katkı sağladı. Bu kapsamda, kimya ve matbaacılık alanında öğrenim gören ve maddi imkânı kısıtlı olan öğrencilere ulaşıp burs imkânı yaratmış oldu.

284 kişinin katılımıyla 42.600 TL bağış! 

2020 yılı anket sürecine 136 müşteriden toplam 284 kişi katıldı. Çalışmaların sonucunda Sun Chemical tarafından TEV’e (Türk Eğitim Vakfı) 42.600 TL bağış yapıldı. Bu rakam karşılığında 8 öğrencinin toplam 2 yıllık bursunu karşılayacak kadar tutar TEV fonuna aktarılmış oldu.

Müşteri memnuniyetinde giderek artan başarı: 72.9 NPS puanı

Net Promoter Score (NPS), firmaların müşteri ilişkilerindeki sadakati ölçmede kullandığı bir yöntem. Müşterilerin memnun oldukları hizmetleri tekrar alma ve başkalarına da tavsiye etme eğilimini ölçüyor. Bu bağlamda yıllara göre; 2018 yılı 172 müşteri ile NPS puanı 65.7 iken, 2019 yılında 239 müşteri ile 62.3, 2020 yılında ise 284 müşteri ile 72,9 olarak hesaplandı.