İstanbul Teknik Üniversitesi’nde aynı bölümü bitirmiş, ancak okuduğu bölümden çok farklı alanlarda kariyer yaparak başarılı olmuş mezunlar, DFS’19’da bir araya geliyor. 20-21 Şubat tarihlerinde yapılacak etkinlikle, üniversite öğrencilerine  ilham kaynağı olmak hedefleniyor.

İTÜ Mezunları Derneği Öğrenci Kulübü tarafından 2016’dan bu yana düzenlenen Different Futures Summit DFS’19, 20-21 Şubat tarihlerinde, İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde bulunan Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Etkinlikte, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde aynı bölümü bitirmiş fakat okuduğu bölümden çok farklı alanlarda kariyer yaparak başarılı olmuş mezunlar, öğrencilerle bir araya gelecek. “Bölümün Hayallerinin Önüne Geçmesin” mottosu ile yola çıkan DFS, okuduğu bölüm doğrultusunda kariyer yapan mezunların, hedef belirlemiş veya gelecek planları konusunda kararsız gençlerin kariyer planlamayla ilgili sorularını ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Etkinlik kapsamında kurumsal hayattan girişimciliğe, sanattan spora kadar birçok farklı alanda yol almış tanınmış isimlerin katılımıyla paneller ve konuşmalar gerçekleştirilecek. Engelsiz DFS’te işitme engelli öğrencilerin de faydalanabilmesi açısından sahnede bir işitme dili çevirmeni oturumlara eşlik edecek. DFS ile birlikte hayata geçirilen “Kitap Projesi” ise katılımcı, konuşmacı ve organizasyon ekibinin temin ettiği kitapları toplayarak ihtiyaç sahibi ilkokul, ortaokul ve lise kütüphanelerine yardım etmeyi amaçlıyor.

Tüm üniversite öğrencilerine açık ve ücretsiz olan etkinliğe katılacak isimlerden bazıları şöyle:

Steven Young, Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı

İlber Ortaylı, Akademisyen

Celal Şengör, Akademisyen

Cem Yaşar Özey, Morhipo.com CFO

Selçuk Aydemir, Yazar-Senarist-Yönetmen

Kaan Çaydamlı, Radyo Yapımcısı

Özlem Çelikkanat, İpekyol Mağazacılık ve Tedarik Direktörü

Şevket Çekikkanat, Flormar CTO

Sükrü Genç, Sarıyer Belediye Başkanı

Emre Ulusoy, Hadi Kurucusu

Gökçe Gülcüler, Ustamdan Kurucusu

Tevfik Uyar, Akademisyen, Bilim Kurgu Yazarı, Eğitmen

Kayıt yaptırmak isteyenler şuraya tıklayabilirler.