Maxion İnci Jant Sanayi – Sercan Cürgül

Maxion İnci Jant Sanayi A.Ş. (Alüminyum) İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevine Sercan Cürgül getirildi. Cürgül, 2004 -2012’de yılları arasında Hugo Boss Tekstil’de Üretim Mühendisi, ERP Yöneticisi, Organizasyon Geliştirme Yöneticisi, Üretim Yöneticisi görevlerini üstlendi; ardından 2012-2018 yıllarında AKG Gazbeton İnsan Kaynakları ve İdari İşler Müdürü olarak çalıştı. Cürgül,  bundan böyle Maxion İnci Jant Sanayi A.Ş.’de İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yapacak.

Aksa Enerji – Nuri Tezel

Global enerji şirketi Aksa Enerji’nin yeni CFO’su Nuri Tezel oldu. Marmara Üniversitesi Maliye Bölümü’nden mezun olan Tezel, sonrasında Leeds Üniversitesi’nde MBA yaptı. Arthur Andersen İstanbul’un Denetim Departmanı’nda iş hayatına başlayan Tezel, Ernst&Young’ta Kıdemli Müdür ve Sabancı Holding’te İç Denetim Müdürü olarak çalıştı. 2005’te Finans Direktörü olarak kariyerine devam eden Nuri Tezel, ENKA Pazarlama, Sabiha Gökçen Havalimanı, Soyak Holding ve Assan Alüminyum şirketlerinde CFO’luk görevinde bulundu.

Hitachi Vantara – Önder Sönmez

Hitachi Ltd.’nin yüzde yüz iştiraki olan Hitachi Vantara’nın Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez oldu. Kariyerine Koç-Unisys’te başlayan Sönmez, sırasıyla Digital Equipment’ın Türkiye ve Kanada ofislerinde görevler üstlendi. Kanada’dan döndükten sonra çalıştığı Microsoft Türkiye’nin büyümesine önemli katkılar sunan Sönmez, EMC’de Genel Müdür olarak görev yaptığı dönemde ise 5 yıl içinde şirketin üç kat büyümesini sağladı. Sönmez son olarak, Türkiye ve Azerbaycan’da Alcatel-Lucent Teletaş (Nokia) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.