Abdi İbrahim – Dr. M.Oğuzcan Bülbül

Abdi İbrahim’de Kamu İlişkileri ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevine Dr. M. Oğuzcan Bülbül getirildi. Dr. Oğuzcan Bülbül, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nde; Yüksek Lisans eğitimini Columbia Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Kamu İlişkileri Fakültesi Kamu Yönetimi’nde; Doktora eğitimini ise Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Finans Bölümü’nde tamamladı. Kariyerine Türkiye Rekabet Kurumu’nda Rekabet Uzmanı olarak başlayan Bülbül, Abdi İbrahim ailesine katılmadan önce Anadolu Efes’te Rekabet Uyum Grup Müdürü ve daha sonrasında Kurumsal İlişkiler ve Rekabet Uyum Direktörü olarak görev yapmıştır.

Atasun Optik – Orkun Süer

Atasun Optik, Bilgi Teknolojileri Direktörü görevine sektörün deneyimli isimlerinden Orkun Süer atandı. ODTÜ Fizik ve İstanbul Bilgi Üniversitesi MBA programı mezunu olan Orkun Süer, kariyerinin ilk yıllarında global ERP çözümleri için farklı sektörlerindeki projelerde uzman ve kıdemli danışman olarak görev aldıktan sonra 2004 yılında Koçtaş Yapı Marketleri BT Müdürü olarak atandı. Koçtaş’ta BT Grup Müdürü ve BT Direktörü pozisyonlarında 12 yılda birçok projede görev alan Orkun Süer, 2016 yılında Koton’a BT Direktörü olarak geçti. Koton’da çalıştığı 2,5 yıl içinde önemli BT dönüşüm projelerinin hayata geçirilmesine liderlik etti.

Form Group- Mehmet Oral

Form VRF Sistemleri ve Form Endüstri Ürünleri firmalarının Genel Müdürlüğünü sürdüren Mehmet Oral, Form MHI Klima Sistemleri A.Ş.‘nin Genel Müdürlüğüne atandı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 1987 yılında mezun olan Mehmet Oral, lisans eğitimi biter bitmez çalışma hayatına adım attı. 1989 yılında Alarko A.Ş.’de Şef Satış Mühendisi olarak göreve başlayan Oral, 1995 yılında Arduman Ltd. şirketinde Satış Müdürü pozisyonunda çalıştı. 2005 yılında Airfel A.Ş Genel Müdür Yardımcısı görevi ile kariyerine devam eden Mehmet Oral, 2008 yılında da şirketin Genel Müdürü görevine getirildi. 2010 yılında Form Şirketler Grubu’nda yer alan satış firmalarının Genel Müdürü olan Mehmet Oral, FORM VRF Sistemleri firmasının kuruluşunda görev aldı. Sektördeki 30 yıllık yöneticilik deneyimi ile Mehmet Oral, 2019 yılının Nisan ayından itibaren Form MHI Klima Sistemleri A.Ş.’de Genel Müdür görevini üstlenecek.