4ekip , İnsan Kaynakları alanında önemli bir kaynağı hayata geçirdi ve bir İç Denetim Listesi yayınladı. İki ay sonunda tamamlanan İnsan Kaynakları İç Denetim Listesi, bir İK departmanı için kritik önem taşıyan konuların kontrol listesi özelliğini taşıyor. 

Amaçlarını “İnsan Kaynakları alanına değer katacak ve fark yaratacak kolektif projeleri hayata geçirirken, eğlenmek ve öğrenmek olarak açıklayan” 4ekip, son olarak hayata geçirdiği İnsan Kaynakları İç Denetim Listesi’ni 21 kişinin desteğiyle tamamladı.

Her İK Departmanının hedef olarak duvarına astığı bir standartlar kodu yaratmak istediklerini vurgulayan 4ekip, hazırladıkları iç denetim listesiyle bunu gerçekleştirdiklerini belirtiyor. Listenin içerisinde bulunanlar sorulara verilen “Evet” ya da “Hayır” yanıtı İK’nın denetim yapabilmesi için bir kontrol listesi özelliğini taşıyor.

İç denetim listesinden satır başları

Denetim listesinde 18 ayrı konu başlığı yer alıyor. Bunların içerisinde İnsan Kaynakları stratejileri, işveren markası, kurum kültürü, performans değerlendirme gibi konuların yanı sıra içerisinde İş seyahati yönetmeliğinin yer aldığı İK süreçleri, özlük işleri, terfi – tayin,- geçici görevlendirme, iş hukuku, iş sağlığı ve güvenliği gibi başlıklar da bulunuyor.

Listeye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

İKicdenetimlistesi