Yılın en prestijli İnsan Kaynakları ödülleri için geri sayım başladı. Yıl bitmeden kriterleri tamamlayan firmalar İnsana Saygı Ödülünü almaya hak kazanıyor. İşte bu yılın İnsana Saygı Ödülü kriterleri: 

isoduller290x1501Her yıl İnsan Kaynakları uzmanları tarafından merakla beklenen İnsana Saygı Ödülleri’nin sahiplerini bulmasına çok az kaldı. Kariyer.net ana sponsorluğunda düzenlenen İnsan Kaynakları Zirvesi’nin ilk gününde gerçekleştirilen ödül töreninde Türkiye genelinde adayların başvurularını en kısa sürede yanıtlayan, en çok istihdam yaratan ve en çok başvuru yapılan firmalar ödül almaya hak kazanıyor. Ayrıca adaylar da oylamaya katkıda bulunuyor ve en beğenilen firma ile en beğenilen iş ilanları da ödüllendiriliyor.

Ödüller için yıl sonuna kadar vakit var

Türkiye’nin lider online işe alım platformu Kariyer.net’in 14.kez vereceği İnsana Saygı Ödülleri kapsamındaki kriterleri yılın ilk aylarında belirlendi. Aralık ayının son gününe kadar değerlendirmelerin devam edeceği ödüller kapsamlı bir değerlendirmenin sonucunda kapsamında sahiplerine ulaşıyor.

Bu kriterlere dikkat!

Yıl içerisinde yoğun çalışma ortamında süreçlerini başarıyla yürüten İnsan Kaynakları departmanlarının ödüllendirilmesi için aşağıdaki kriterler dikkate alınıyor.

  • İstanbul merkezli firmalar için başvuru sayısının en az 10 bin, Anadolu merkezli firmalar için başvuru sayısının en az 5 bin olması,
  • Başvuru yapan adayların cevaplamalarının ortalama 21 günde yapılması
  • Cevaplamaların içerisinde adaya özel cevaplama oranının en az yüzde 99 ve üzerinde gerçekleştirilmesi
  • En az 10 işe alımın yapılmış olması gerekiyor.

Özel kategoriler için özel kriterler var

En Çok İstihdam Yaratan Firma

Bu kapsamda iki İstanbul iki de Anadolu firması ödülün sahibi oluyor. Kariyer.net işveren sitesinden en çok adayı işe alındı olarak işaretleyen firmalar ödüle hak kazanıyor.

En Çok Başvuru Alan Firma

Yine iki İstanbul iki Anadolu firmasının ödül aldığı bu kategoride tüm ilanlarına gelen başvuru sayısı en yüksek olan firmalar ödül alıyor.

Adaylar Tarafından En Beğenilen Firma

Adayların Kariyer.net’te yer alan açık uçlu oylamasıyla belirlenen bu ödülde en çok aday tarafından seçilen firma ödülü alıyor.

Adaylar Tarafından Seçilen En İyi Tasarımlı İlan

Kariyer.net tarafından ön eleme sonucunda belirlenen sekiz firmanın en iyi tasarımlı ilanları yine adaylar tarafından oylanıyor ve ödülün sahibi belli oluyor.

Danışmanlık Sektörüne Özel Ödüller

En çok istihdam yaratan İK Danışmanlık Firması

Danışmanlık sektöründe Kariyer.net işveren sitesinden en çok adayı işe alındı olarak işaretleyen firmalar bu ödüle hak kazanıyor.

En çok başvuru alan İK Danışmanlık Firması

Danışmanlık sektöründe tüm ilanlarına gelen başvuru sayısı en yüksek olan firmalar  ödül alıyor.

En Popüler İK Danışmanlık Firması

Adaylar tarafından ilanları en çok görüntülenen İK Danışmanlık sektöründeki firma ödül alıyor.

En Çok Aday İnceleyen İK Danışmanlık Firması

İK Danışmanlık sektöründe başvuru ve Aday Veri Tabanı üzerinden en çok adayın özgeçmişini görüntüleyen firma bu ödüle hak kazanıyor.