İnternet alışverişlerini kolaylaştıran, verdiği hizmetlerle bugüne kadar dijital dünyanın yenilikçi finansal teknolojiler şirketi olan iyzico, esnek çalışma sistemini “iyzico Homequarters” adıyla kalıcı hale getiriyor.

iyzico çalışan odaklı yaklaşımıyla pandemi sonrası değişen yaşam koşullarına daha uyumlu olmak amacıyla çalışma sistemine yeni yaklaşımlar kazandırıyor. “iyzico Homequarters” adı verilen yeni sistemle esnek çalışma sistemi daha kalıcı hale getiriliyor.

“Ekibimize en iyi çalışma deneyimini sunmak istiyoruz”

iyzico CEO’su Barbaros Özbuğutu, yeni çalışma sistemleri hakkında şunları söyledi: “iyzico olarak sunduğumuz hizmetlerle alışverişleri kolaylaştırdığımız gibi ekibimizin de hayatını kolaylaştırmak önceliğimiz. Pandemi döneminde ilk vakanın ortaya çıkmasıyla birlikte %100 uzaktan çalışma modeline geçiş yapmıştık. Şimdi de yeni normale adapte olmak amacıyla iyzico Homequarters adını verdiğimiz esnek çalışma düzenini hayata geçiriyoruz. Bu sistemin tüm tasarım sürecinde ekibimizle görüşmeler yaparak onların da fikirlerini aldık ve bu süreci hep birlikte kurguladık. Önümüzdeki süreçte de ekibimize en iyi çalışma deneyimini sunmak adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

“Sorumluluklarımız dahilinde özgürüz”

Kuruluşundan bu yana çalışan odaklı bakış açısını şirket kültürüne yerleştirmek istediklerini belirten iyzico CHRO’su Burcu Çilingir, iyzico Homequarters’la “Esnek Çalışma Sistemi”ni iyzico kültürünün bir parçası haline getirdiklerini söyledi. Burcu Çilingir, “Son 1,5 yıldır uzaktan çalışma sistemini test ettik. ‘Sorumluluklarımız dahilinde özgürüz’ mottosu zaten bizim DNA’mızda vardı. Yeni dönemle birlikte tüm çalışanlarımız istedikleri yerden çalışabilecek. Böylece dijital dünyadaki yenilikçi adımlarımıza bir yenisini daha eklemiş olduk” dedi.

“İstanbul’un her iki yakasında Maslak ve Ataşehir’deki homequarters adreslerimizde hizmet vereceğiz”

Çalışanların sosyalleşmek, ortak fikir geliştirmek ve bir arada üretebilmek için Kolektif House’un İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasında her zaman açık olan ofislerini de kullanabileceklerini vurgulayan Çilingir; iyzico olarak birlikte çalışmanın ve ekip olmanın gücüne hâlâ yürekten inandıklarının altını çizdi.