cocukDoğuş Otomotiv, Şekerpınar Genel Müdürlük tesislerindeki kadın çalışanlarına, çocuklarını anlaşmalı olduğu kreşe gönderme imkanı sunuyor.

Doğuş Otomotiv’in Kocaeli Şekerpınar’da bulunan Genel Merkezi’ndeki kadın çalışanlar için başlattığı uygulamayla birlikte, 36-66 ay arasındaki çocukların servis dahil olmak üzere anaokulu masrafları şirket tarafından karşılanacak. Eylül ayı itibarı ile ise 18-66 ay arasındaki çocuklar için aynı imkan sunuluyor olacak.

Kadın istihdamının artırılması ve çalışma hayatında eşitlik amacıyla oluşturulan İş’te Eşitlik Platformu’na üye 60 kurumdan biri olan Doğuş Otomotiv, otomotiv sektöründe kadın istihdam oranının yüksek olduğu firmalardan biri. Her dört çalışandan birinin kadın olduğu Doğuş Otomotiv’de, çalışan annelere kreş olanağının yanında, çalışan anneliğe daha rahat geçiş yapmalarını sağlayan uygulamaların geliştirildiği belirtiliyor.

Doğuş Otomotiv’in yenilenen teknolojik altyapısı sonucu, çalışan ebeveynler, mesai saatlerinde evlerine kameralar ile bağlanarak, bebeklerinin durumunu izleyebiliyor. Ayrıca kadın çalışanlara, kariyer gelişimi için 2 yıl süren koçluk programları düzenleniyor. Şirket içinde yapılan anket çalışmalarında kadın çalışanların yüzde 92’si, çocuk sahibi olmanın kadınların kariyerlerini engelleyemeyeceğini düşünüyor.