Danone Türkiye’nin kadınların iş hayatına tutundurulmasına destek olmak amacıyla gerçekleştirdiği Çalışan Anneler Projesi kapsamında Great Place to Work işbirliği ile hayata geçirilen “Kadın İstihdamında Sürdürülebilirlik” kategorisi özel ödülü Novartis’in oldu.

Her yıl Türkiye’nin En İyi İşverenlerinin seçildiği Great Place To Work ödüllerinde, Danone Türkiye’nin hem yaratıcısı hem de sponsoru olduğu “Kadın İstihdamında Sürdürülebilirlik” kategorisi özel ödülü 24 Mayıs tarihinde yeni sahibini buldu. Danone Türkiye’nin kadınların iş hayatına tutundurulmasına destek olmak amacıyla gerçekleştirdiği Çalışan Anneler Projesi kapsamında hayata geçirilen “Kadın İstihdamında Sürdürülebilirlik” kategorisi özel ödülü geçen yıl olduğu gibi bu sene de Novartis’in oldu.

Danone Türkiye adına ödül törenine katılarak Novartis’e ödülünü takdim eden Yetenek Kazanımı ve Geliştirme Müdürü Begüm Nalcı; Türkiye’de kadınların sadece yüzde 27’sinin istihdama katıldığına ve çalışan kadınların da yüzde 40’ının evlilik, hamilelik ve çocuk bakımı gibi nedenlerden dolayı iş hayatından uzaklaştığına dikkat çekti. Danone Türkiye’nin kadınların iş hayatına tutundurulması kapsamda anne baba dostu uygulamaların yaygınlaştırılması için var gücüyle çalışmaya devam edeceğini belirtti.