İçinde bulunduğumuz Haziran ayı itibariyle Kariyer.net olarak 15 yılı geride bıraktık. 15. yılımız itibariyle gerçekleştirdiklerimiz, ulaştığımız bazı rakamları ve önemli kilometre taşlarını sizlerle paylaşmak, hatırlatmak isterim.

290x150-kariyerİçinde bulunduğumuz Haziran ayı itibariyle Kariyer.net olarak 15 yılı geride bıraktık. 15 yıl önce faaliyet gösterdiğimiz internet üzerinden online işe alım sektörünü Türkiye’de Kariyer.net yarattı. 15 yıl içinde çok şey değişti. Kullandığımız teknolojiler, müşteri sayıları, sistemi kullanan aday sayıları gibi rakamsal olarak sürekli arttı. Ama en önemlisi hem işverenler hem iş arayanlar cephesindeki değişimler oldu. Kariyer.net’te kocaman bir aileyiz. Kariyer.net Ailesi olarak her birimiz en temel amacı işveren ve iş arayanların en hızlı ve verimli şekilde buluşmasını sağlamak. Bu amacımıza ulaşmak için ise üyelerimize odaklanan; doğru çözümler sunmak için çalışan bir ekibiz.  15. yılımız itibariyle gerçekleştirdiklerimiz, ulaştığımız bazı rakamları ve önemli kilometre taşlarını sizlerle paylaşmak, hatırlatmak isterim.

1.2 milyon üzerinde kişinin iş bulmasına aracılık ettik.

19 milyon 171 bin 412 özgeçmişi veritabanımıza kattık.

52.000’ininci işveren müşterimizi bünyemize kattık.

• Yüzlerce işveren firmamızı İnsana Saygı Ödülleri ile taçlandırdık.

• 2004 yılında ilkini Bursa’da açtığımız Anadolu’daki ofislerimizin sayısını Ankara, Samsun, Kayseri, Gaziantep, Adana, Konya, Antalya, Denizli, İzmir, Eskişehir, ve Kocaeli ofislerimizle 12’ye ulaştırdık.

• 2006’dan beri 10.Kat Seminerlerimizle 100’lerce eğitim firmasını 10 bine yakın kurumla buluşturduk.

• Okumakta olduğunuz ve 2003 yılından beri aralıksız yayında olan Kariyer dergimiz 15 binlik tirajları geride bıraktı.

• 2009’da ilkini yayınladığımız Kariyer.net İstihdam Endeksi ile her ay TÜİK’in açıkladığı işsizlik oranının yanında piyasasının nabzını tutarak; ekonomistlerin, yayın kuruluşlarının, hatta Merkez Bankası’nın baz aldığı bir ön gösterge oluşturduk.

• KariyerPRO, kariyerharitasi.com, memnuniyetanalizi.net, yetenek.li, İKBlog, KariyerKampüste, EkspresCV ve daha birçok farklı hizmet ve ürünü sizlerin beğenisi ve kullanımına sunduk ve yenilerini sunmaya devam edeceğiz.

• Mobil yatırımlarımızla sadece web’de değil, aynı zamanda mobilde de en çok tercih edilen iş fırsatları kaynağı olduk.  Yıl ortası itibariyle iş başvurularımızın yüzde 30’u mobil kanallardan gelir oldu.

• 2012’de üniversite öğrencilerinin iş hayatına daha kolay alışmalarını sağlayacak part-time iş fırsatlarını sunan lider portal unisbul.com’a ortak olduk.

• Geçen aylarda Facebook üzerinden ilanlarınızı daha da geniş kitlelere ulaştırabileceğiniz ve işveren markanızı geniş kitlelere taşıyabileceğiniz bir işortaklığına imza atarak istesosyal.com’la ortaklık kurduk.

• En İyi İK Sitesi, En iyi Kariyer Portalı gibi birçok ödüllerin yıllardır açık ara ile sahibi olduk.

• Sektörümüzde hem en çok tercih edilen hem de marka bilinirliğimizle de işverenlerin ve iş arayanların en çok bildiği, en çok hatırında kalan marka olmaya devam ediyoruz.

• Sektörümüzde yerinde Ar-Ge merkezi faaliyetlerine başlayan ilk kurum olarak öne çıktık.

Listelediklerimi tek başımıza gerçekleştirmedik tabii ki.  Bizi yıllardır tercih eden ve etmeye devam eden siz kurumsal müşterilerimize, özgeçmişlerini emanet eden ve iş arayış süreçlerinde bize güvenen adaylarımıza, 15 yıl boyunca farklı dönemlerde farklı görevlerde ekibimizin parçası olmuş tüm çalışanlarımıza teşekkürü borç biliriz. Hep beraber nice 15 yıllara…