L’Oréal güçlü etik prensipler üzerine kurulu yapısıyla Ethisphere Enstitüsü tarafından sağlık ve güzellik alanında 7. kez dünyanın en etik şirketi seçildi.

lorealYüz yılı aşkın bir süredir güzellik alanında başarılı çalışmalara imza atan L’Oréal, güçlü etik prensipler üzerine kurulu yapısıyla uluslararası arenada prestijli ödüllerle takdir toplamaya devam ediyor. L’Oréal bu kapsamda son olarak Ethisphere Enstitüsü tarafından sağlık ve güzellik alanında 7. kez dünyanın en etik şirketi seçildi.

Etik konusunda öncü olmaktan gururluyuz

Konuyla ilgili açıklama yapan L’Oréal Türkiye Ülke Etik Temsilcisi Elif İkiz; “Böylesine saygın bir kuruluş tarafından dünyanın en etik şirketleri arasına ismimizi yedinci kez yazdırmak bizleri gururlandırdı. L’Oréal’de etik ilkeler sadece maddelerden ibaret değil, nasıl hayata geçirileceğini gösteren ayrıntılı yönergeler mevcut. Tedarikçilerle ilişkiler, rekabet kuralları gibi hassas alanlar şirketimizin çatısı altında sıkı kurallara bağlı. Etik, organizasyonumuzda her seviyedeki çalışanımızı ilgilendiren bir konu. Çalışanlarımızın etik konusundaki eğitimine özel bir önem veriyoruz; atamalarla işe alımlarda etiği temel kriter olarak belirliyoruz” dedi.

Tedarikçilerle olan ilişkilerinde de etik konusunda büyük önem verdiklerinin altını çizen İkiz, “Tüm tedarikçilerimiz ile şirketin taraf olduğu bir etik sözleşme imzalıyoruz. L’Oréal etik konusunu kurum kültürünün ayrılmaz bir parçası olarak görüyor, iş yapış şekillerini bu doğrultuda şekillendiriyor. Etik konusunda layık görüldüğümüz ödüller ile anılan bir şirket olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.