L’Oréal Türkiye çalışanları 24 Mayıs Yurttaşlık Günü kapsamında Koruncuk Vakfı’nda çocuklarla bir araya geldi. Çalışanlar gün boyunca dekorasyondan çevre yeşillendirmeye, çanta boyamadan dolap yerleştirmeye kadar çeşitli aktiviteler gerçekleştirdi. 

loreal13

2009’ yılından bu yana bulunduğu toplumlara katkı yapmak amacıyla ve “Hepimize düşen bir görev var” mottosuyla bulunduğu her ülkede bir günü Yurttaşlık Günü olarak belirleyen L’Oréal, her yıl çevre, engelliler, bilim ve toplumsal fayda gibi alanlarda tüm çalışanlarının dahil olduğu aktiviteleri hayata geçiriyor.Yurttaşlık günü kapsamında, L’Oréal Türkiye gönüllüleri bu yıl Koruncuk Vakfı’nda önemli bir çalışmaya imza attı.

‘Sosyal Sorumluluk programlarımızla topluma katkı sağlıyoruz’

L’Oréal Türkiye Genel Müdürü Claude Rumpler L’Oréal ’in faaliyet gösterdiği her ülkede ‘Yurttaşlık Günü’nü kapsamında gönüllü olarak bulundukları topluma fayda getiren bir faaliyet gerçekleştirdiklerini söyledi. ‘Yurttaşlık Günü’nün önemli olduğunu belirten Rumpler, “Geçen  yıl Tohum Otizm Vakfı’ndaydık, bu sene ise Koruncuk Vakfı’nda çalışanlarımızla birlikte küçük de olsa bir katkı sağlamayı amaçladık. L’Oréal olarak artık günümüz koşullarında şirketlerin başarısının sadece ekonomik performansları ile değil aynı zamanda iyi bir vatandaş olma yetenekleri ile de tanımlandığına inancımız sonsuz. Hem kurumsal olarak, hem de markalarımızla topluma ve çevreye katkı sağlamak amaçlarımızın başında yer alıyor. Ayrıca sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk programlarımız iş modelimizin önceliğinde yer alıyor” ifadelerini kullandı.

Koruncuk Çocukköyü Koordinatörü Serkan Çıtlak L’Oréal ile uzun yıllardır sürdürdükleri çalışmaları anlatarak, L’Oréal ailesini birçok farklı çalışmalarda yanlarında görmenin kendilerinde yarattığı mutluluğun altını çizdi.