İstanbul, 16-18 Mart tarihleri arasında Türkiye’nin tek, dünyanın ise en büyük üçüncü MICE Fuarı ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik fuarına ev sahipliği yapacak. İstanbul Kongre Merkezi-ICC ve İstanbul Lütfi Kırdar-ICEC’de tüm etkinlik sektörüne ev sahipliği yapacak fuar; zirveden, görkemli ödül törenine, seminerden, B2B görüşmelerine kadar toplam 15 bin kişiyi ağırlamak için geri sayıma başladı.

MICE-FUARTurizm Medya Grubu tarafından 2014 yılından bu yana düzenlenen kongre toplantı ve etkinlik sektörünün en önemli buluşmalarından biri olan ACE of M.I.C.E. (Meeting, Incentive, Congress, Events) Exhibition bu yıl Türkiye ve dünyadaki sektör profesyonellerine ev sahipliği yapacak. Üç gün sürecek fuar İspanya’dan Azerbaycan’a, Avusturya’dan Yunanistan’a 25 ülkeden kongre büroları, etkinlik planlayıcıları ve kongre organizatörlerini dev buluşmayla bir araya getirecek. Fuarda oteller, etkinlik yönetimi, sahne dekor tasarımı, transfer, dönemsel insan kaynakları, ses – ışık, görüntü, video ve dijital çözümler gibi alanlarda faaliyet gösteren toplam 330 firma stant açacak.

Basın Toplantısı 16 Mart

Fuarın ilk günü olan 16 Mart tarihinde, yerli ve yabancı basın mensupları ve protokol katılımı ile basın toplantısı, ardından kurdele kesimi ile fuarın resmi açılışı gerçekleştirilecek.

MICE’ın Kadınları 16 Mart

Fuarın ilk günü olan 16 Mart tarihinde kurumsal firmaların, MICE sektörünün, cemiyet ve iş dünyasının önemli ve etkili kadın simaları “MICE’ın Kadınları” isimli panelde İstanbul Akvaryum sponsorluğunda bir araya gelecek. Kadınların kongre, toplantı ve etkinlik sektörüne bakışı, yaşanan problemler, çözüm önerileri, etkinlik ve başarı hikâyeleri fuarın ilk gününü oluşturacak.

“Speakers Corner” 16-17-18 Mart

Üç gün boyunca 15 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlayacak olan fuar alanında kurulu olacak “Speakers’ Corner” konusunun uzmanı birbirinden değerli yerli ve yabancı etkinlik sektörü liderlerini ağırlayacak. Sosyal medya, nöro marketing, hybrid toplantılar, greenmeeting, mobil etkinlik çözümleri, etkinlik teknolojileri ve daha pek çok farklı konudaki oturumlar meraklılarıyla buluşacak.

AMEzing Network Parti 16 Mart

Fuarın ilk gün akşamı Feriye Lokantası’nda gerçekleşecek AMEzing Network Parti gece boyunca dans şovları, müzik grupları, video mapping şov, dj performansı ile unutulmaz bir geceye imza atacak. Yerli ve yabancı satın alıcılar, fuara katılımcı firmalar, konuşmacılar ile basın mensuplarının davetli olduğu AMEzing Network Parti ilk güne imzasını atacak.

MICE CİNLERİ 17 Mart

Üniversitelerin Turizm ve Pazarlama İletişimi öğrencileri ile sektör duayenlerinin bir araya geleceği keyifli söyleşiler bu yıl fuara renk katacak. Fuarın 3.günü 17 Mart Perşembe günü gerçekleşecek “MICE Genie” programını gençler Tourismo Group sponsorluğunda ücretsiz olarak takip edebilecek.

ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödül Töreni17 Mart

Fuar atmosferi 17 Mart gecesi ZORLU Performans Sanatları Merkezi’nde düzenlenecek ödül töreniyle yükselmeye devam edecek. Görkemli kırmızı halı seremonisi ile gerçekleştirilecek ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri sahiplerini bulacak. Sektörünün en prestijli ödül töreni ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri ile sene boyunca performanslarıyla rakiplerini geride bırakan finalistler ödüllerini alarak yarışmayı sonlandıracak. MICE sektör profesyonellerinden oluşan 2 bin 500 davetlinin katılacağı ödülleri sahiplerine televizyon dünyasının ünlü isimleri takdim edecek.

Fuarcılık Sektörünün Geleceği, Sergileme ve Stand Tasarımcıları Derneği Çalıştay ve Zirvesi 18 Mart

Türkiye’de ilk kez düzenlenecek fuarcılık sektörünün geçmişi ve geleceğinin konuşulacağı “Fuarcılık Sektörünün Geleceği, Sergileme ve Stand Tasarımcıları Derneği Çalıştay ve Zirvesi” adlı program 18 Mart tarihinde  3 farklı oturumda düzenlenecek. Bu yılki ACE of M.I.C.E. Exhibition fuarının kapanış etkinliği olacak Zirve, fuarcılık sektörünü masaya yatıracak. Tüyap Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal, UBM EMEA Istanbul Türkiye Operasyonlarından Sorumlu Başkanı Haluk Balcı, uluslararası fuarcılık sektöründen UFI Operasyonlardan Sorumlu Direktör Sonia Thomas, ITE Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölge Direktörü  Vincent Brain, Messe – Stuttgart İş Geliştirme Departman Direktörü Bernd Autenrieth, IFES Başkanı Voicu Sferdianu gibi isimlerin bulunduğu zirvede ülkemiz ve dünyadan sektörün lider kurumlarının üst düzey yöneticilerini dinleme fırsatı olacak.