Pfizer Global Yetenek Havuzu Stratejileri Direktörü Serra Uluışık oldu.

Lisans eğitimini Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlayan Serra Uluışık, Pfizer Türkiye’ye Eylül 2004’te Proje Müdürü olarak katıldı. Bugüne kadar Ürün Müdürlüğü, Doğu Avrupa Ürün Müdürlüğü (Londra yerleşik), Pazara Erişim Müdürlüğü, Grup Pazarlama Müdürlüğü ve Kurumsal Eğitim ve Gelişim Müdürlüğü gibi çeşitli görevleri başarıyla tamamlayan Serra Uluışık ek olarak, Pfizer’in Avusturya ve İsviçre organizasyonunun Eğitim ve Gelişim Sorumluluğunu da üstlendi.

Türkiye & Kafkaslar İK Kıdemli Müdürlüğü görevinde işe alım süreçlerinin yenilenmesi, standardize edilmesi ve yetenek stratejilerinin güncellenmesi gibi konulara liderlik etti. Pazarlama, Pazara Erişim, Eğitim ve Gelişim gibi farklı alanlardaki görevlerinin ardından Pfizer Türkiye İK Direktörü olarak birçok yeniliği ve projeyi hayata geçirdi.

Serra Uluışık, yeni görevinde Pfizer genelinde doğru organizasyonel kariyer fırsatlarını sağlamak, bir yetenek akışı oluşturmak ve büyütmek için yetenek stratejileri geliştirecek ve bunların hayata geçirilmesine öncülük edecek.