TEDx Bursa, katılımcıların tüm gün boyunca programın her anından keyif alacağı, her bölümünden yeni şeyler öğreneceği ve özellikle TED ve TEDx kültürünü benimseyen yeni kişilerle tanışacağı şekilde organize ediliyor.

tedxbursa

2015 Yılının Aralık ayında TEDx organizasyon düzenleme lisans başvurusunun onayını alan ve hemen ardından Bursa’da gerçekleştireceği ilk organizasyonu için kolları sıvayan TEDx, 12 Mart 2016 tarihinde TEDxNilüfer organizasyonunu gerçekleştirmişti.

TEDx lisans sahibi Ramis Ceyhan’ın, 26-28 Ekim tarihlerinde San Francisco’da gerçekleştirilen TED Women etkinliğine katılmasıyla organizasyon düzenleme lisansının katılımcı sınırı genişlemiş oldu. Etkinliğin adı ikinci bir başvuruyla TEDxBursa olarak güncellendi.

2016 etkinliği ve TED Women konferansı deneyimlerini de arkasına alarak 2017 yılı etkinliğinin çalışmalarına başlayan TEDxBursa, bundan böyle her yıl Mart ayının ikinci cumartesi günü yapılacak. TEDxBursa 2017 yılı etkinliği ise 11 Mart’ta gerçekleşiyor. Bursa’da gerçekleştirilecek etkinlik, katılımcıların tam gün programın her anından keyif alacağı, her bölümünden yeni şeyler öğreneceği ve özellikle TED ve TEDx kültürünü benimseyen yeni kişilerle tanışacağı şekilde organize ediliyor. Etkinlik, saat 10:00’da kayıt işlemleriyle başlayacak ve akşam 19:00’da konuşmacılarla tanışma etkinliğinin ardından sona erecek.

12 Konuşmacı, 2 Performans, 2 Etkinlik şeklinde planlanan programın detayları şöyle;

Konuşmacılar:

Betül Güleç – Seyyah

Bülent Köstem – Yavaş Yaşamı Destekleme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cittaslow Türkiye Koordinatörü

Fatmanur Erdoğan – Istanbul Pozitif Psikoloji Akademisi Kurucu Direktör

Fatih Güner – Gözlemci

Müfit Can Saçıntı – Sanatçı / Yönetmen

Nedim Atilla – Gazeteci / Gurme

Dr. Nevzat Çevik – Arkeolog

Nuran Erden – Çiftçi

Perihan Yılmaz – Eğitmen

Sema Gür – Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Yaratıcısı ve Organizatörü

Zeo Jaweed – Sanatçı

Performanslar

SesVerSus Acapella Grubu

Zeo Jaweed

Etkinlikler

Tüm Katılımcıların, partnerlerin ve konuşmacıların bir arada olacağı, yeni insanlarla tanışmak için yönlendirici ve keyifli aktivitelerin de olacağı “Networking Etkinliği”

Konuşmacılara özel hazırlanan alanlarda, katılımcıların konuşmacıların bir araya geleceği “Konuşmacılar ile Tanış Etkinliği”

Tarih: 11 Mart 2017 Cumartesi

Yer: Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi, Bursa

Internet Sitesi: www.tedxbursa.com

Facebook Sayfası: TEDxBursa