Türk Telekom’da Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün oldu.

1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra profesyonel iş hayatına Çuhadaroğlu Holding Moskova ofisinde başlayan İsmail Bütün, 1997 yılından 2000 yılına kadar Moskova’da ENKA Grup Dış Ticaret bölümünde Satış ve İş Geliştirme Müdürü olarak çalıştı. 2000’de Nestle Türkiye pazarlama ekibine katıldıktan sonra burada farklı görevler alarak; Kahvaltılık Gevrekler Grubu (CPW) Türkiye Ülke Müdürü, Özbekistan’da Orta Asya Bölgesi (Türki Cumhuriyetler) Pazarlama Direktörü ve Ulusal Zincir Mağazalar Türkiye Satış Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2011’de Nestle’nin İsviçre’deki genel merkezinde önce Global Satış ve Müşteri Yönetimi biriminde İş Mükemmelliği Müdürü olarak global satış projelerine, daha sonra da İçecekler (Nescafe) Stratejik İş Birimi’nde Pazarlama Müdürü olarak global pazarlama projelerine liderlik yaptı.

2015 yılında Türkiye’ye dönerek Nestle Türkiye İçecekler Grubu (Nescafe) Genel Müdürü ve Nestle Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi oldu. İsmail Bütün, 2016 yılı Ocak ayında Turkcell’e Bireysel Satıştan sorumlu “Perakende Satış Grup Başkanı” ve İcra kurulu üyesi olarak katıldı. Bütün, burada Temmuz 2016’dan Ocak 2019’a kadar Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CMO) ve İcra Kurulu üyesi olarak görev yaptı.

Türk Telekom ailesine Ocak 2020’de Türk Telekom International’da Ticari Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katılan İsmail Bütün, Mayıs 2020 itibarıyla görevine Türk Telekom Bireysel Satış Genel Müdür Yardımcısı pozisyonunda devam edecek.