Türkiye Teknoloji Buluşmalarının bu yılki ana konusu “Dijitalleşme ve e-ticaret.” Buluşma, TOBB ve Türk Ekonomi Bankası iş ortaklığıyla Turkcell ana sponsorluğunda, Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Ticaret Borsası ve Gaziantep Sanayi Odası ev sahipliğinde, 22 Şubat 2018 Perşembe günü saat 09:30′da Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre ve Sanat Merkezi‘nde gerçekleşecek.

Tam anlamıyla dijital bir devrim yaşadığımız günümüzde artık herkes dijitalle iç içe yaşıyor ve dijitali oldukça etkin kullanıyor. Dijitalleşme ile birlikte rekabet artıyor, fiyatlar şeffaflaşıyor, güç müşterinin eline geçiyor ve online itibar önem kazanıyor. Bu durum KOBİ’leri dijital ile yaşanan hızlı dönüşüme ayak uydurmak ve dijital dönüşüm sürecine girmek zorunda bırakıyor. Teknoloji Buluşmaları, bu kapsamda Türkiye’nin önünü açan sektör temsilcileriyle birlikte Anadolu’nun dört bir yanına giderek, buradaki KOBİ’lerle bilgi paylaşımı yapıyor.

Teknoloji Buluşmaları, TV programcısı Buse Biçer’in sunuculuğunda gerçekleşirken, Gaziantep Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Sani Konukoğlu ve E-ticaret Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Merter Özdemir‘in açılış konuşmalarıyla başlayacak. Hemen ardından Ana Sponsor Konuşması bölümünde, Turkcell Kurumsal Satış Direktörü Barbaros Özdemir’in sunumuyla devam edecek. Barbaros Özdemir’in sunumundan hemen sonra Bloomberg TV’den Sami Altınkaya’nın moderatörlüğünde, “Endüstride Yeni Ufuklar” konusunu işlemek üzere Onur Turan, Ali Neli ve Mehmet Ulaş Çakır sahnede olacak.

Kısa bir kahve molasının öncesinde, Mikro Yazılım Satış Müdürü Tolga Dokuzer e-ticaret yazılımı alanında tecrübelerini aktaracak ve Hepsiburada Satış Geliştirme Müdürü Ziya Kızıltan, Türkiye’nin e-ticaret verilerini açıklayan sunumunu gerçekleştirecek. Molanın ardından Sami Altınkaya moderatörlüğünde dijital güvenlik konusunu tartışmak üzere düzenlenen panelde Halil Cem Burnaz, Cem Aslan ve Onur Turan yer alacak.

Türkiye Teknoloji Buluşmaları öğleden sonra oturumları ise dijital dünyanın ve e-ihracatın önemli oyuncularının somut deneyimleri üzerine konuşmalara sahne olacak. Sırasıyla Kariyer.net Türkiye Satış Müdür Yardımcısı Didem Arıkan, e-ihracat konusunda Türkiye’nin en önemli isimlerinden biri olan SefaMerve CEO’Su Mehmet Metin Okur, Ticimax CEO’su Cenk Çiğdemli, Dopigo Kurucu Ortağı Engin Şatana ve Mikro Yazılım Satış Müdürü Tolga Dokuzer dijitalleşen dünyayı bizlere aktaracak. Son bölümde sektörün ünlü duayenlerinden Eticaret Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Birkan Babakol deneyimlerini paylaşacak ve Teknoloji Buluşmaları’nın Kurucusu  Merter Özdemir‘in kapanış konuşmasıyla son bulacak.